METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

burrago

Потребител
Не се притеснявай за мерника, на тая пушка просто е кофти направен, абе направо си е боклук. Ако вземеш Метеор 1000 задълж. сложи оптика, може да е нещо евтино и просто, например 4х20, но ще върши работа колкото да се прицелваш. Аз имам такъв и вършеше добра работа, но след едно изтърване на пушката точно с удар върху него почна да се уволнява, та реших да го сменя с нещо по-добро. За евтина и добра оптика с отлично съотношение цена/качество ти препоръчвам Метеор 6х40(52.50лв) - добро зрително поле, образа е чист и ясен, настройките са с кликове и държи прострелката, скалата е кръст, удебелен до 2/3 от дължината а към центъра изтънен. Няма екстри като корекция на паралакс, диоптрична настройка и подсветка ама за пружинна пушка си е супер. Монтираш я на моноблок и трябва да държи, мойта за около 500 изстрела все още е бомба. Пушката е малко тежичка, ако сложиш по-голям мерник и моноблок отива към 4 кила, което не е малко ако ще ти е по-дълго време в ръцете. Като добра алтернатива ти препоръчвам Хатсан Страйкър или нещо от другите им подобни модели, като най-добре да го вземеш направо с фабрично поставено ГП - струва около 210-220лв. Щом тоя Метеор е на толкоз ниска цена внимавай, 122лв наистина са подозрително малко при положение че нормалната цена е 170-180лв. Най-добре вземи в калибър 5.5 че е най-универсален и става за всичко, 4.5 е лекичък и пушката е по-слаба въпреки че всичко в нея е еднакво с тая в 5.5мм.
 

RANGER

Потребител
А как паднаха мерниците? Цената иначе е добра за нова пушка (пък и за стара).
Взех даги въртя за настройка по вертикала,и не след дълго ми се изпадна в шепата. С една дума мерниците си бяха счупени, точно където са захванати с едно болче отгоре.
 

RANGER

Потребител
Бл
Не се притеснявай за мерника, на тая пушка просто е кофти направен, абе направо си е боклук. Ако вземеш Метеор 1000 задълж. сложи оптика, може да е нещо евтино и просто, например 4х20, но ще върши работа колкото да се прицелваш. Аз имам такъв и вършеше добра работа, но след едно изтърване на пушката точно с удар върху него почна да се уволнява, та реших да го сменя с нещо по-добро. За евтина и добра оптика с отлично съотношение цена/качество ти препоръчвам Метеор 6х40(52.50лв) - добро зрително поле, образа е чист и ясен, настройките са с кликове и държи прострелката, скалата е кръст, удебелен до 2/3 от дължината а към центъра изтънен. Няма екстри като корекция на паралакс, диоптрична настройка и подсветка ама за пружинна пушка си е супер. Монтираш я на моноблок и трябва да държи, мойта за около 500 изстрела все още е бомба. Пушката е малко тежичка, ако сложиш по-голям мерник и моноблок отива към 4 кила, което не е малко ако ще ти е по-дълго време в ръцете. Като добра алтернатива ти препоръчвам Хатсан Страйкър или нещо от другите им подобни модели, като най-добре да го вземеш направо с фабрично поставено ГП - струва около 210-220лв. Щом тоя Метеор е на толкоз ниска цена внимавай, 122лв наистина са подозрително малко при положение че нормалната цена е 170-180лв. Най-добре вземи в калибър 5.5 че е най-универсален и става за всичко, 4.5 е лекичък и пушката е по-слаба въпреки че всичко в нея е еднакво с тая в 5.5мм.
Благодаря за съвета, този вариант ми мина през акъла още докато бях в магазина. Както казваш една оптика и се решава въпроса. За тея пари толкоз.
 

RANGER

Потребител
Здравей те момчета,питането ме е. Има ли разлики в рамерите на приклада на Метеора в различните калибри. Тоес приклад от Метеор 5,5мм да пасне на такъв в 4,5мм. И въобще ако има разлики къде са те. Благодаря ви предварително.
 

RANGER

Потребител
здравей те момчета търся маншети и пружини за моите Метеори. ако някои знае от къде нека пише.Поздрави на всички.
 

Hidden

Редовен Потребител
Провери в магазините, продаващи части за Норика - Метеорът е реплика на Норика Марвик Голд. Частите трябва да станат.
 

RANGER

Потребител
стига наистина да стават щото ще хвърля пари за тоя дето духа. доколкото съм чел тука някои казват че стават. други обаче твардят че има леки разминавания в параметрите.
 
Последна промяна:

RANGER

Потребител
Здравейте, питането ми е, как да махна мушката на Метеора след развиването на двете болчета. Мъча го но не помръдва, предварително благодаря.
 

st_beer

Редовен Потребител
Здравейте, питането ми е, как да махна мушката на Метеора след развиването на двете болчета. Мъча го но не помръдва, предварително благодаря.
Зора е голям много. Лепена е с някаква смола и няма сваляне. Преди време,когато имах такава пушка махах тоя алуминиев надулник на цевта за да го сменям с друг метален по-тежък и т.н. Стана с нагряване и големи мъки ,но се нарани оригиналния. До колкото си спомням под самата мушка има и фиксиращи болченца (забравил съм вече)

Сетих се ,че имах направени снимки като правихме разни надулници тогава. Ето това се крие под самия оригинален надулник. Където са сините правоълничета е нещо подобно на шлици и освен ,че надулника е лепен и е набит на тия шлици. Спомням си ,че се налагаше и завъртане наляво надясно и същевременно дърпане. Доста зор видях докато го сваля,но пък на моя приятел Павката му се беше разхлопал сам и си излезе супер лесно почти сам беше паднал. Дано съм бил полезен.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,имам няколко въпроса относно ново закупеният ми Метеор в 4,5мм:
1. Оригинална газова пружина от Норика ще стане ли без преправяне?
2.Понеше идва малко мощен ако сложа оригинална пружина от Норика тя по мека ли е?
3.Всъщност в РосБулАрмс имат дълга и къса пружина, според тях за малките и големите модели ако и сложа направо малката пружина ще има ли проблем?
4. Това ще устиска ли: http://www.armadapontica.com/shop/product.php?ProductID=625
Благодаря предварително :)
 

didarai

Редовен Потребител
Това и друг път е питано и май няма отговор до сега . Сравнявал съм ги и метеора е по-дългата пушка . ГП на норика има доста голям запас от ход , но не мога да ти кажа ще стане ли . Върти ми се в главата , че май някой се опита и не стана , но не съм сигурен . Не знам и телената пружина от нориката дали ще стане . Сам прецени като замериш от метеора . Мисля имаше голям ход на сгъване и сигурно би станала . Малко по-слаб да е , ще се отрази много добре на метеора . Може да пуснете към 500-700 чашки през него , да се посвие пружината и тогава да и клъцнете 2-3 навивики или може също да поставите по-лек утежнител (на 1/2 например ) . Това ще намали скоростите , но и отката и ще пододобри точността . Пробвайте първо с по-лек утежнител . Може да си изработите на крак от болт . Правите го по-къс от оригиналния и пробивате болта по-дължина да олекне .
Оптика и ПП са комбинация която никой няма да ти гарантира , дори на слаба ПП . На късмет си е и са консуматив . Колкото издържи , но проучи дали е проектирана оптиката за отката на пружинките . Обикновено все някъде го има инфото .
Ето ти и два мои поста , ако могат да ти помогнат с нещо :

Не е точно така.Диаметъра на маншета на Гамо е 25 мм,а на Нориката е 26 мм при един и същ ход.От там и разликата в обемите.Разликата в пружините също е осезаема(но често е така и за един и същ модел пушка независимо от марката). Нориката(за Голд говоря) е с по-дълга с ~ 2 см. пружина от тази на ЦФХ-са ми ,а метеорската е на свой ред с толкова по-дълга от тази на Норика.Има и разлики(дължина на цилиндър и бутало) с около толкова между Метеора и Голд-а.Хода на Нориката ,Гамо и Комета 400 е един и същ(кометата е с маншет 26,5 мм,пружината е и като гамовската на дължина ,но с 3 навивки повече,а метеорската е с 10 при еднакъв d. на тела и с 6 см. по-дълга.),но според колеги правили метеорска ГП хода на китаеца е също по-голям(аз не съм го мерил...пропуснах,но е поправимо щото имам достъп до такъв).Гамо и Норика в 5,5 мм не съм сравнявал(но ги имам/х в 4,5 мм и като събера ЦФХ-са ще ги сравня),но Комета в 5,5 мм е осезаемо по-слаба/комфортна като скорост,откат, сила на зареждане и пробиване от Метеора.Или ако въпреки разликите приемем Гамо,Норика и Комета 400 на един кантар,то Метеора е отличимо по-мощна от тях пушка.Горните изводи са направени на база мерени от мен размери и скорости на мои пушки.
Ето тук една таблица на братушките,но от към пружините за Гамо,Норика и Комета споменатите от тях пружини са с ~ 2 см по-дълги от моите(нови).Сигурно има и някои други малки разлики.
http://talks.guns.ru/forum/96/398909.html
Пластмасовите части от моите пушки винаги ги заменям с метални такива(дори да е безсмислено като функция).


Meteor1000AR----------- Norika Gold
маншет
D= 26 mm. ------------------- 26 mm.
L= 7 mm. ------------------- 7 mm.
бутало
L 1.= 152 mm.-------------------- 143 mm.
L 2= 171 mm.-------------------- 162 mm.
D= 25 mm.----------------------25 mm.
d= 18,8 mm.--------------------18,8 mm.
пружина
L= 32 mm.-----------------------29,5 mm.
цилиндър
L1= 332 mm.---------------------321 mm.
L2= 400 mm.---------------------384 mm.
D= 30 mm.-----------------------30 mm.
d= 26 mm.-----------------------26 mm.
приклад
L=335 mm.-----------------------320 mm.

index.php

index.php

index.php
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Това и друг път е питано и май няма отговор до сега . Сравнявал съм ги и метеора е по-дългата пушка . ГП на норика има доста голям запас от ход , но не мога да ти кажа ще стане ли . Върти ми се в главата , че май някой се опита и не стана , но не съм сигурен . Не знам и телената пружина от нориката дали ще стане . Сам прецени като замериш от метеора . Мисля имаше голям ход на сгъване и сигурно би станала . Малко по-слаб да е , ще се отрази много добре на метеора . Може да пуснете към 500-700 чашки през него , да се посвие пружината и тогава да и клъцнете 2-3 навивики или може също да поставите по-лек утежнител (на 1/2 например ) . Това ще намали скоростите , но и отката и ще пододобри точността . Пробвайте първо с по-лек утежнител . Може да си изработите на крак от болт . Правите го по-къс от оригиналния и пробивате болта по-дължина да олекне .
Оптика и ПП са комбинация която никой няма да ти гарантира , дори на слаба ПП . На късмет си е и са консуматив . Колкото издържи , но проучи дали е проектирана оптиката за отката на пружинките . Обикновено все някъде го има инфото .
Ето ти и два мои поста , ако могат да ти помогнат с нещо :






index.php

index.php

index.php
Някой ми каза, че бил слагал гп от Норика на Метеор, но с подложка на Гп по спомен 1см.
 

st_beer

Редовен Потребител
Здравейте,имам няколко въпроса относно ново закупеният ми Метеор в 4,5мм:
1. Оригинална газова пружина от Норика ще стане ли без преправяне?
2.Понеше идва малко мощен ако сложа оригинална пружина от Норика тя по мека ли е?
3.Всъщност в РосБулАрмс имат дълга и къса пружина, според тях за малките и големите модели ако и сложа направо малката пружина ще има ли проблем?
4. Това ще устиска ли: http://www.armadapontica.com/shop/product.php?ProductID=625
Благодаря предварително :)
Ето е тоя пост преди години съм описал всичко за газова пружина на Метеора. Гледай и сравнявай с тия на нориката и си направи извод дали ще стане или няма. В най лошия случай ако ти се занимава можеш и сам да си изработиш.

ГП за Метеор АР 1000

Данни

ГП в пушката разпъната 269 мм
ГП в пушката свита 160 мм
Ход бутало 109 мм
Усилие в ГП около 110-120 атмосфери

Стержен ГП Ф8/дължина 143 мм 3+5+23+3+109
3 мм- пета която опира на УСМ
5 мм- разстояние между цилиндъра на пушката и петата при заредено състояние
23 мм- задната тапа на ГП
3 мм- луфта между буталото на ГП и задната тапа
109 мм-ход на бутало като в тях влиза 3 мм дебелина на буталцето /3+106/

Цилиндър ГП Ф18/вът. Ф15,8 мм/дебл. стена 1,1мм/660 нютона/дължина 152 23+3+109+3+11+3
Цилиндъра се реже на дължина 149 мм + 3 мм чело на клапана
23 мм- задната тапа на ГП
3 мм- луфта между буталото на ГП и задната тапа
109 мм-ход на бутало като в тях влиза 3 мм дебелина на буталцето /3+106/
3 мм- луфта между буталото на ГП и клапана
11 мм-клапан който влиза в ГП
3 мм-чело на клапана

Клапан Ф 18,5 мм/15,8 мм/о-пръстен/дължина 14 3+11
3 мм-чело на клапана
11 мм-клапан който влиза в ГП

Размери на ГП извън пушката
ГП в разпънато състояние 272
ГП в свито състояние 157
Разлика 115 109+3+3
109 мм-ход на бутало като в тях влиза 3 мм дебелина на буталцето /3+106/
3 мм- луфта между буталото на ГП и клапана
3 мм- луфта между буталото на ГП и задната тапа



Това е готовия продукт който работи и стреля в момента:


За помпане ма пружината се ползва това изделие и се помпи с помпа за ПЦП :



С данните и схемите на тази ГП изцяло заслугите са на колегата pavloff
Ползвайте ги със здраве и бъдете много внимателни да не стават бели.
:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте да споделя,Метеора (4,5мм) със сменена пружина от Норика (която е с три витки по-къса от оригиналната) без утежнителя ми даде 266-269 това за 20 изстрела с чашки JSB 0.547mm,щеше ми се още малко да падне,но да се надяваме,че след 500-600 изстрела ще отслабне 3-5дж.(стига да не се счупи :) )Тия дни ще го пробвам на хартия как е !
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е те това си може Метеора или аз с оптика пак Метеор 6Х40 на 23м. с JSB 0,547
 

Attachments

  • IMG_20180310_130056.jpg
    IMG_20180310_130056.jpg
    123.8 KB · Прегледи: 105

didarai

Редовен Потребител
Пробвай и с други чашки . Лекото жсб , баракуда ....
Като и се посмачка пружината и поотика дизела , може и още да ги свие .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай и с други чашки . Лекото жсб , баракуда ....
Като и се посмачка пружината и поотика дизела , може и още да ги свие .
В моя и нейна защита ще кажа,че преди това стрелях с ЧЗ-ката и с тоя чук имах чувството ,че слизам от Лексус и се качвам на КрАЗ,уплахата от спусъка и отката е поразителна :).Аз съм доволен ,като за 122лв. е идеална !!!
 
Последна промяна:
Нагоре