Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

stm

Потребител
Моля ви , кажете ми със сигурност какъв е точният размер на о-пръстените /2-та еднакви ли са/ на щуцера който се пъха за зареждането в резервоара за въздух на Хатсан АТ 44-10 ???

Оригиналните ми бяха едни жълти но се накъсаха дори и резервните и сега не мога да помпа и пушлето си скучае.....


Благодаря
 

Grifcom

Потребител
Човека пита за размера ??? Ф на каналчетата на щуцера е "точно около" 6 мм .
Отвора на куикфила е "точно около" 9 мм.Същият е и О пръстена на тапата му .
В зависимост от тези размери ,най добре работят 5,6 х 1,8 или 5,7 х 1,9 ./от Хубата/ :cheers:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Малък русенски тунинг на Хатсан АТ 44 от нашия колега Хман - https://www.youtube.com/watch?v=T52R5dPwwrs , ако имате и по-добри идеи, можете да го коментирате. Графиката в края ми изглежда повече от прилична за резак - 10 м/с коридор за почти 40 изстрела с 46J без редуктор.
 

bor1968

Потребител
Няколко пъти си пускам клипчето и се кефя на майсторлъка на Хман. Още повече, че не само детайлите изглеждат добре, но и крайния резултат е повече от впечатляващ.
Нооо ...... нищо добро не остава ненаказано и жалкото е че човека, който е знаещ и можещ и от който може да се научи много бе изгонен от форума.
Еееее аз отдавна съм разбрал, че хората със способности копи-пейст са по-ценни в този форум, но............
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте момци.
Трябват ми размерите на оригиналната пружината на дотиквача/оградената с червено на снимката/.
Ако някой ги има или в момента му е разглобена пушката и може да ги снеме и даде ще съм много благодарен.
:cheers: :cheers: :cheers:
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    90.4 KB · Прегледи: 125
A

Anonymous

Гост
Здравейте.
Както е видно съм нов тук.Доста прочетох,но има и още повече какво да се чете тук в този чудесен форум.Лошото е,че....всъщност няма много време за това :-[
Та на въпроса...имам голям мерак да заменя наличната Хатсан 125 с РСР.
Не можах да изчета 250-те страници тук,но за половина изчетено не намерих някакво мнение за АТ44 с долно зареждане/тип помпа/
Дайте някакво инфо за тази разновидност...+ и –,в кои случаи е добре и в кои не,нещо разваля ли се?
Ще съм благодарен на всякаква информация.
Другото което е...след евентуално закупуване,насочете ме към правилния човек ,който да пипне туй-онуй по нея.Технически съм грамотен доста над средно ниво,но...май не ми се захваща с тази непозната за мен материя.
От Ст. Загора съм....
Предварително ви благодаря!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Добре дошъл :) Относно Хасана тип помпа не знам да има много във форума такива ??? Пиши и в тази тема щом си от Стара Загора http://forum.airguns.bg/index.php?topic=119.1245 има колеги от града които и знаят кътните зъби на Хасана ;) А ако искаш заповядай на някое събиране може и тази събота или неделя да се организира нещо, и да пробваш някой Хасан пък и ще си спестим много писане и обяснения във форума, защото диалога ще е по-лесен ако се видим на живо :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Мда..Заповядай на сбирките, ще си постреляш доволно.Другата седмица евентуално ще съм на линия и аз, за тази пиши в темата за старозагорци. :cheers:
Ако ще я ползваш за стрелба основно по мишени, помпата не е най- удачния вариант.Също и впоследствие ако ти хрумне да я преработваш в булпап, или да и сложиш красив дървен приклад(с което пушката става наистина красива), няма да можеш заради типа зареждане.Е за булпап може и да стане, ама доста трудно.
 
A

Anonymous

Гост
praetorian написа:
Мда..Заповядай на сбирките, ще си постреляш доволно.Другата седмица евентуално ще съм на линия и аз, за тази пиши в темата за старозагорци. :cheers:
Ако ще я ползваш за стрелба основно по мишени, помпата не е най- удачния вариант.Също и впоследствие ако ти хрумне да я преработваш в булпап, или да и сложиш красив дървен приклад(с което пушката става наистина красива), няма да можеш заради типа зареждане.Е за булпап може и да стане, ама доста трудно.
Благодаря.Ще пиша и в двете теми.
Пушката ще я ползвам за стрелба по мишени,но повече ми трябва за лов на дребни вредители,а за там ми се струва,че долното зареждане ще е по-бързо и по-ефикасно.Въпроса е по-скоро има ли някой наблюдения и опит с този модел и дали не е проблемен с нещо.Ако има някакви производствени слабости,предпочитам да си взема пушкало с горно зареждане/макар и да става презареждането по-бавно/
П.П.Всъщност...като се позамисля,на мен ми се струва,че Хатсана тип помпа ще се презарежда по-бързо,но това може и да не е така... ???
Може и да няма съществена разлика със горното презареждане като скорост...
Така,че ако някой може нещо да сподели по въпроса,ще съм благодарен!
П.П.П.Ще се радвам да се запознаем на някоя от срещите.За тази неделя няма да мога,но ще следя другата тема и ще го планирам.
Поздрави!
 

st_beer

Редовен Потребител
Презареждането тип помпа е по бързо и позволява да не си сваляш окото от оптиката и да следиш целта докато презареждаш. Аз лично обаче не го харесвам като конструкция и механизъм помп екшъна (това обаче си е мое мнение и виждане). Ако си вземаш си вземай нещо стандартно или едно зарядно или 10 зарядно по твой избор. Аз съм почитател на еднозарядния вариант заради опростения механизъм и по малко места за даване на някакви проблеми и дефекти.
Стрелнеш ли веднъж по нещо живо рядко ти се отдава възможност да направиш повторение и целта да седи на мястото.Не улучиш ли от първия път е почти на 100% загубена кауза. Желая ти успех и правилен избор :cheers: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сайдлевъра е най-доброто зареждане при многозарядните.
Лично аз не бих си взел еднозарядна - не ми харесва идеята да се занимавам с чашки когато съм в екшъна ;)
Освен това ползвам рейнджфайндър, често камера... и трябва да съм мистър Сенко да се оправя и то винаги е спешно :D
Всеми си 10 зарядно АТ сайд левър и ще останеш доволен.
Успех!
 
A

Anonymous

Гост
FreeMan написа:
Сайдлевъра е най-доброто зареждане при многозарядните.
Лично аз не бих си взел еднозарядна - не ми харесва идеята да се занимавам с чашки когато съм в екшъна ;)
Освен това ползвам рейнджфайндър, често камера... и трябва да съм мистър Сенко да се оправя и то винаги е спешно :D
Всеми си 10 зарядно АТ сайд левър и ще останеш доволен.
Успех!
А кое точно зареждане се нарича "сайд левър"???
Ще извинявате ама не съм много в час с тия термини :-[
 

Tiger

Новодошъл
От две години ползвам АТ-44 с долно зареждане. Не съм имал никакви проблеми. Много ми е приятно да стрелям по окачени лъжици. Презареждането е много бързо и ефектно. Веднъж
отворих механизма от любопитство и коригирах малко ъгъла на огъване на едната от плас-
тинките. За експерименти си купих допълнителен резервоар за въздух.
Разбира се, че това е лично неангажиращо мнение и както казва MAD MAX "Кеф цена няма".
 

kacushiro

Потребител
Здравей те колеги,
Знаете,че съм един от най-неграмотните технически участници в този форум,но понеже аз съм притежател на Хатцан АТ 44-10,а имам повече опит с помпата,понеже най-близкия ми приятел, когото за съжаление така и не успях да навия да се присъедини към форума я има вече поне 3 години,смятам че мога да споделя челен опит от стрелбата с двете пушки. Помпата е доста по-бърза ако искаш да си изпразниш барабана по нещо което е близо и не се налага много прицелване,но аз лично не си представям как човек може да се прицели така,освен ако не ползва бързомер и дистанцията не е силно ограничена..Виж ако искаш да си ползваш оптиката и да си прецизен в стрелбата,т.е. не стреляш от стойка,а поне сиси подпрял на нещо пушлето за да не ти играе оптиката и да се целиш сайд левър-а е по бърз,защото не се налага да повдигнеш цялата пушка за да я презаредиш ,а си остава на място и почти не си нарушаваш мерната линия,като при това и окото ти е още на оптиката.Сам разбираш че по този начин имаш по-малко разсейване на стрелеца и по-малко преместване на оръжието.За надеждността не мога да коментирам,но не сме имали проблеми до сега. А иначе колегата St Beer е абсолютно прав,шанс за втори изстрел едва ли ще имаш,случва се, но е пренебрежимо рядко.т.е. помпата ще ти донесе просто повече екшън за чисто забавление,ама ако те кефи пък защо не :D
 

batnan

Редовен Потребител
Цитат:Мда...явно долното зареждане ще дава просто още едно удоволствие при употребата на пушката и...май това ще е с предимството му.Лошото е ,че примерно няма вариант Long с долно зареждане,а при горното човек може да избира.
Имат LONG колега поне в сайта им http://www.hatsan.com.tr/PCP_at44_pa.asp най-долу :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
batnan написа:
Цитат:Мда...явно долното зареждане ще дава просто още едно удоволствие при употребата на пушката и...май това ще е с предимството му.Лошото е ,че примерно няма вариант Long с долно зареждане,а при горното човек може да избира.
Имат LONG колега поне в сайта им http://www.hatsan.com.tr/PCP_at44_pa.asp най-долу :cheers:
Да...аз знам че съществува,но досега не съм видял някой от нашите търговци да го внася този модел.Може пък и със запитване да го внесат по поръчка за мен при в следващ внос,ама знам ли... ???
Между другото да попитам,с ръчна помпа ли помпите въздуха в пушките.Не друго,ами в един магазин се опитаха да ми обяснят,че било неимоверно трудоемко и след първия опит едва ли съм щял да искам да помпя въобще...
Говориха ми да си търся бутилка или пък някакво компресорче и т.н.
Поздрави!
 
Нагоре