Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

A

Anonymous

Гост
st_beer написа:
klegein написа:
Празният ход го докарах кажи речи,обаче все още е много твърд(спусъка де).
Здравей колега и добре дошъл раздел хасани. Това на картинката по принцип представлява твоя спусък.



Ако решиш някога да полираш чарковете вътре съм отбелязал с червено къде се полира.
От болче 1 на схемата се регулира колко да е хода на спусъка
От болче 2 се регулира колко да е празния ход на спусъка
От болче 3 се регулира твърдостта на спусъка
Сега обаче да ти решим проблема с твърдостта.
Понеже комшиите са сложили една корава пружинка под болче 3 и от там идват проблемите с твърдия спусък.
Има два варианта които бих ти предложил да направиш.
1. Развиваш болче 3 изваждаш пружинката и търсиш такава по мека и я подменяш.
2. Развиваш болче 3 изваждаш пружинката и подрязваш от нея 2-3 витки заравняваш и подрязания край на шкурка и я връщаш на мястото и и регулираш твърдостта на спусъка по свое усмотрение и желание.
Аз постъпих по вариант 2 и трябва ти кажа че спусъка става приказен. Желая ти успех в начинанието. :cheers: :cheers:


Здравей st-beer. Използвах публикацията ти за полиране частите на спусака на АТ 44 10 сглобих всичко както си му е редът но сега пушката ми неиска да се зареди. ще ти бтда изключително благодарен ако можеш да ми помогнеш. аз съм нов в тази материя и почти нищо не разбирам от оръжие, но съм сигорен че съм сглобил всичко правилно а забът на спусъкът незахваща буталото и да го задържи в задно положение
 

st_beer

Редовен Потребител
Иван Денев написа:
Здравей st-beer. Използвах публикацията ти за полиране частите на спусака на АТ 44 10 сглобих всичко както си му е редът но сега пушката ми неиска да се зареди. ще ти бтда изключително благодарен ако можеш да ми помогнеш. аз съм нов в тази материя и почти нищо не разбирам от оръжие, но съм сигорен че съм сглобил всичко правилно а забът на спусъкът незахваща буталото и да го задържи в задно положение
Полирането си го направил е ясно. Направил си обаче погрешно сглобяване убеден съм на 80%. Спусъка не можеш да го сглобиш и монтираш на пушката ако не направиш осичка с която предварително да монтираш оня елемент който закача на ударника.Мисля някъде в темата съм писал за това ама не си спомням къде точно. Трябва обаче да се направи една осичка която да да се вкара предварително при изваден спусък на посоченото място с червената стрелка. Тази осичка не трябва да стърчи настрани а да е наравно със стените на спусъка. След вкарване на спусъка на мястото му тази осичка се избива с оригиналната ос на спусъка и всичко би трябвало да стане.

Желая ти успех и дано съм бил полезен :cheers: :cheers:
 

Йордан

Потребител
Здравейте колеги аз съм нов във форума...Притежавам хатсан АТ 44-10 лонг версията в калибър 5.5 преди няколко месеца и аз имах същия проблем разглобявам сглобявам и тръгвам да зареждам но таратанци не иска да захапе спусъка, чак се притесних...Та по повод проблема аз се справих с една клечка за уши пасва идеално на отвора,а и лесно се набавя...
 

st_beer

Редовен Потребител
Няма значение какво ще се сложи на мястото на оста .Целта на занятието е да се блокира този детайл на мястото си докато се монтира на пушката.Аз си направих от гвоздей моята осичка и също не срещнах трудност при набавянето.
@Иван Денев
Пружинката също трябва да се внимава с нея при прекарването на времената ос да не остане от едната страна извън оста. Има малко играчка ама мисля че не е проблем да се справи човек.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
ЦЦЦЦ, никой голям производител не прави булпапи. Не е икономически изгодно за тях. "Перфектната" пушка убива пазара и нищо друго няма да се продава. А като има 20-30 модела, народа минава поне през 2-3, докато му мине мерака или нацели това, което му харесва. Прости търговски практики от векове бих казал.
 

FreeMan

Редовен Потребител
peko написа:
ЦЦЦЦ, никой голям производител не прави булпапи. Не е икономически изгодно за тях. "Перфектната" пушка убива пазара и нищо друго няма да се продава. А като има 20-30 модела, народа минава поне през 2-3, докато му мине мерака или нацели това, което му харесва. Прости търговски практики от векове бих казал.

Това важи при положение че си монополист. При условие че има стотина производители ще искаш да хванеш всеки клиент и да го ожениш за себе си... т.е. да хареса продукта ти за да си купи пак от теб.

Хатсан така или иначе не могат да направят перфектна пушка (не че не искат) но е добре да го осъзнават при ценоопределянето.

Един от най-големите производители в световен мащаб е Еваникс. Те се ориентираха вече и направиха автоматичен булпап. Ако не беше толкова скъп - въобще нямаше да пиша предния пост.
Който е в час се ориентира бързо и действа.
Само Еваниксаджиите са забравили да отбележат че Булпапите масово се търсят за по-различна употреба и клиенти от този род са с по-ограничени финанси. Ако има закупени то те са в САЩ като гъдел по-скоро, а не като "необходимост" ;)

Пластмасов приклад с кит за доработка също е вариант.
На Самурая един безплатно за идеята! :cheers:

Наистина ще им пиша - на английски че туския ми не е на ниво ;)
Пишете им и вие - колкото повече - повече.
 

tzocho

Потребител
Не знам дали някой по-напред в темата е качвал по-подробни данни за Long версията, но този уикенд най-сетне успях да намеря време и да направя малко тестове след окончателния тунинг (на този етап ;) ;))
Имах намерение да сваля данните с Chronolite, но за съжаление в резултат от моята небрежност се беше скъсало едното кабелче на захранването с батерийките :wall:
Добре, че си бях взел и Combro-то та с него на цевта правих тестовете както за скорости, така и за ... групи.
Бонсови поляни, обичайния ветрец, позиция седнал, увеличение x16, проектил тежкото JSB (1.175g.), за опора - двуногата ...
Начало: 200bar. - 269.5m/s., следващите 10 изстрела следих само скороста, която постепенно се качи до 275m/s.
Второто барабанче реших да стрелям за група като на всеки изстрел проверявах и скороста, която се движеше в границите 275-278m/s., резултата на 50м. като мисля, че с по-добра оптика има потенциал за 20мм...
028159585.jpg

С третото барабанче продължих теста като скороста се запази в тези граници, но дали заради вятъра или аз нещо се поизложих групата излезе по-лоша (на снимката вдясно).
Четвъртата група от 10 изстрела беше сходна на третата като скороста към края падна на 268m/s.
Последните 10 изстрела, които направих постепенно падаха от 268 до 259m/s., като налягането в края на тези 50 изстрела беше около 120bar.
Не съм смятал разхода, но според мен пушката при тези си настройки прави 40 добри изстрела в 45J.
Последно време поради заетост и други ангажименти съм поизоставил това хоби, та моля ако някой колега има по-задълбочени резултати да споделя, че да си сверявам часовника ... :) :cheers:
Междувременно видях, че една моя идея вече е осъществена ... AT44 с резервоар от Cometa Lynx

S_kolboi_1__500.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Oт хасана ще стане Дестейт кога някой си направи от лайно дъвка. Каквото да приказваме и да го хвалим хасана си е хасан. Беше хубава пушка на времето като цена и това което получаваш. В момента турчалята малко се изхвърлиха от към цена и за тези пари + още малко може се вземе нещо по добро и качествено и пак ще трябва се пипне тук там да стане според нашите изисквания.
 

tzocho

Потребител
Понеже стана въпрос на сравнения като изключим пушките за спортна стрелба, за Мерцедес може да се посочи например Дейстейт-а. :)
Lynx-а за разлика от АТ-то е много по-добре замислена като концепция и с няколкото си иновативни хрумвания за които Славчо спомена, убива всякаква конкуренция в този ценови клас. Явно от развойния отдел в Комета са напипали тендециите в този пазарен сектор и са създали един наистина добър продукт. Но колкото и плюсове да има не може да се каже, че качеството е в пъти по-добро, поне такива са моите впечатления.
Според мен за да стане една наистина хубава пушка, има поне още толкова доработки, колкото и в едно АТ.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Кометата преди да стигне до дейстейта има да мине през още десетина други марки.
Че е по-добре от Хатсана- да, но по скоро е на 2ро или 3то стъпало след хатсанчо на 1во.
Всяка пушка може да стане любимка и обратно - и Дейстейта може да е недостатъчен.
За 7 месеца минах през 3 пушки - всички си бяха добри за своето ниво, но все нещо не достига.
Сега тоягата пък ми идва дълга...

Получаваш това за което плащаш (почти винаги) останалото е доработки и усъвършенстване (ако му се занимава на човек... и го може)
Хатсана беше супер когато беше бюджетен, ако му се нормализира цената може пак да си взема един 10заряден за булпапче.
А може и направо булпапче ако се вслушат. От хатсан не са отговорили още ;)
 

tzocho

Потребител
FreeMan написа:
...От хатсан не са отговорили още ;)

Няма и да отговорят ... за тях този бизнес върви яваш яваш и на този етап не представлява нищо по-различно от импровизации върху една и съща тема.
Предприемчив колега (не от нашия форум) обаче е намерил сполучливо решение за въпросния булпап кит:

0b2ebf475cd9.jpg


412211884350.jpg


DSC03190.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
Съдейки по прикладите е руснак.

Това е моят Булпап!
Най-десния приклад е моят тип, но синтетичен ще е по-практичен за по-екстремните условия.
Като че ли е с външен редуктор...
Облечената цев също е супер, само ако можеше някак си да е централно разположена цевта, но при Хатсан е трудно изпълнимо и води след себе си минуси...
Булпапа изглежда стабилно направен и е супер хулиганчик! Дай линк ако човека споделя повечко.
Изглежда предлага частите.
 

vanko

Редовен Потребител
tzocho написа:
Понеже стана въпрос на сравнения като изключим пушките за спортна стрелба, за Мерцедес може да се посочи например Дейстейт-а. :)

За Мерцедес в пневматиката,това е Щаера,колкото и напъни да си давате тъй кат ви гледам :pardon:
 

go_panch

Потребител
vanko написа:
tzocho написа:
Понеже стана въпрос на сравнения като изключим пушките за спортна стрелба, за Мерцедес може да се посочи например Дейстейт-а. :)

За Мерцедес в пневматиката,това е Щаера,колкото и напъни да си давате тъй кат ви гледам :pardon:
И аз се чудех защо принизяват Дейстета.
 

ангел иванов

Потребител
Жоре,секи хвали квото има,аз затуй не писах за моята марка,щот за мен тя е мерцедеса нищо че е по евтина от твоята. :cheers:
 

piperov_pipi

Потребител
Нали съм ви казвал, че пушката стреля там къдто я насочиш. Всяка пушка е добра. Просто има различни класове. Най хубавата пушка е УДОБНАТА...
 

lynx

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
Жоре,секи хвали квото има,аз затуй не писах за моята марка,щот за мен тя е мерцедеса нищо че е по евтина от твоята. :cheers:

Жоро ги има и двата вида Мерцедес ;)
 

piperov_pipi

Потребител
lynx написа:
ангел иванов написа:
Жоре,секи хвали квото има,аз затуй не писах за моята марка,щот за мен тя е мерцедеса нищо че е по евтина от твоята. :cheers:

Жоро ги има и двата вида Мерцедес ;)

Защото Жорето е пич... :worship:...
 
Нагоре