Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

klegein

Потребител
Проблема е,че мисля да се включа към Варненската група(ако ме искат разбира се).Стрелбите, най често особено зимата са на закрито.Пукотевицата е доста сериозна,нямам намерение да преча на концентрацията на хората,а БТ в затворено помещение трещи здраво.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Голям мерак имам за един Хасан булпап и след кратка игра с "пейнта" вижте какъв го извадих. Това смятам да ми е следващия проект. Снимката е на Хасан Long. Доста "късак" го направих ;)
 

Attachments

  • AT44-10_16_2.jpg
    AT44-10_16_2.jpg
    43.1 KB · Прегледи: 227

bor1968

Потребител
Добре изглежда.
Аз също мислех за подобен вариант, но ми падна едно предложение и замених многозарядното си АТ за еднозарядно, но Булпап.
Утре ще е при мен вече и със заглушена цев ^-^
Хубавото е че вече няма да имам нужда от СМ и така да нарушавам закона :yahoo:
 

bor1968

Потребител
Ще я снимам и ще кача снимките. Тогава ще издам и кой ,,виновен" за изработката ;).

Сега някой ако има АТ с дългата цев и цилиндър, ще помоля да премери каква е дължината на цилиндъра /без БК/. Понеже цевта не е рязана, тръбата с която е облечена надхвърля с 8-10см. /не съм сигурен колко точно/, та ми се върти идеята да взема и да и бодна един дълъг цилиндър.
Мисля, че някъде на зад в темата има размери, но да търся нещо в тема от 200 страници........... :-[
 

bor1968

Потребител
Мяйстора на заглушената цев е Жоро - dilom08. Благодаря му че се нае и свърши добра работа :cheers:.
Ето и снимки на пушката.
025690659.jpg

http://bor1968.snimka.bg/family/bulpap2.636518.25690646
По принцип както е в момента заглушава в известна степен по-слабо от оригиналния заглушител, но върши добра работа, като се има предвид, че пушката е добре засилена. Не съм очаквал заглушаването да е перфектно, защото обема е малък, но Жоро се е справил много добре. По негови думи като се свали скоростта на 270м/с с ЖСБ 1,17 не се чува нищо. По нанатам може и да я сваля на тая скорост, но в момента имам 8 кутии с баракудки и искам да ги похарча с по-голяма скорост.
Сега тръбата, която облича цевта стърчи 11см пред резервоара. Като се има предвид, че същинската цев стърчи няколко см. пред резервоара:
025295115.jpg

Излиза, че сега стърчи около 7-8 см след цевта. Като се има предвид, че оригиналния заглушител е 20см./вижда се на горната снимка/ - сегашните 7 са нищо :yahoo:
Веднага я настроих-прострелях и поразходих малко. Настройката на оптиката бе бърза. На 25метра на третия изстрел бях около 2 см. над центъра. Така направих три изстрела в една дупка и реших да пробвам колко ще пропадне на 50 метра. Хубавото бе, че нямаше никакво пропадане и на 50 метра биеше около 2 см. над центъра. И там вкарах три баракуди в една дупка и реших да я поразходя и да я пробвам по мишени. От 4 изстрела паднаха 4 мишени /100%успеваемост/, на дистанции 50-70 метра.
Понеже бяха поочукани мишените ги занесох ги на Дидо-me4o.grizzly да им свали покритието, да ги поотремонтира и да си ги хапне довечера. :pardon: с ароматното червено винце което има. То за туй Монтанчани не идват по националните срещи, щото ще изпоядат падащите мишени ;).
Сега очаквам и дълтия цилиндър и нещата ще заспят.
Та с две думи - доволен съм от пушката ^-^.
 

st_beer

Редовен Потребител
Станала е супер пушката така. Поздрави за майсторлъка на dilom08 :cheers: :cheers:
Като сложиш и дългия цилиндър и ще се изравни разликата цилиндър цев.
Най важното е че мишените падат с 100% успеваемост. Така винаги имаш шанс за челни позиции и мезе на масата.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги при новите по-дълги резервуара на БТ65 има ли разлика в вътрешното Ф или само дължината?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
FreeMan написа:
Някой беше пуснал снимки с различни дължини на еднакви модели резервоар...
Не можах да го намеря поста.

ЕДИТ: Ето: http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 674#p67674

То това за резервоарите на АТ-то беше констатация. Различни дължини, диаметри, пък едните от край докрай цилиндри, другите пък със стеснение към БК-то....
Стара тема. :zombie:

НЕ СЕ СТЪРПЯХ и барнах нова визия на АТ Long Bullpup :)
Изместих уивър релсата напред, хем и цевната кутия да държи цевта 10-15см и му сложих алуминка цилиндър 400 кубика. ЯКО :exclaim:
Даже и на сайта на Асан го пратих. Дано да го харесат и да ми го направят :yahoo:
 

Attachments

  • AT44-10_02_22.jpg
    AT44-10_02_22.jpg
    36.8 KB · Прегледи: 186

ilian

Потребител
Външен диаметър 35мм дебелина на стената 4.1мм,айде сега смятайте колко е вътре ;) ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
shstanchev написа:
НЕ СЕ СТЪРПЯХ и барнах нова визия на АТ Long Bullpup :)
Изместих уивър релсата напред, хем и цевната кутия да държи цевта 10-15см и му сложих алуминка цилиндър 400 кубика. ЯКО :exclaim:
Даже и на сайта на Асан го пратих. Дано да го харесат и да ми го направят :yahoo:

Трябваше да сложиш shrouded barrel...
може още да се дръпне назад за оптимална компактност...
Пиши им че има много мераклии от комшиите в БГ и че ги чакаме с интерес, но да са БТ с Sidelever!
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Днес не се стърпях и пак отидох до Троянския магазин да гледам АТ 44-РА "пъмп екшъна".
Механизма на зареждането вярно се движи тегаво ама не чак толкова. При зареждане - подвижната част от приклада след зареждането става неподвижна, докато не стреляш, след което отново става подвижна. Т.е. не можеш да заредиш повторно докато не си стрелял и можеш спокойно да подпреш пушката на ложата докато се целиш!
Виждали ли сте "взрив схема" на пушката :sos:

п.п.
И както се е случвало неведнъж ;)
ето намерих схема http://www.canadiangunz.com/AT44PA.pdf

ХМ Много странен е ударника!?
 

azsumtuk

Потребител
shstanchev написа:
Днес не се стърпях и пак отидох до Троянския магазин да гледам АТ 44-РА "пъмп екшъна".
Механизма на зареждането вярно се движи тегаво ама не чак толкова. При зареждане - подвижната част от приклада след зареждането става неподвижна, докато не стреляш, след което отново става подвижна. Т.е. не можеш да заредиш повторно докато не си стрелял и можеш спокойно да подпреш пушката на ложата докато се целиш!
Виждали ли сте "взрив схема" на пушката :sos:

п.п.
И както се е случвало неведнъж ;)
ето намерих схема http://www.canadiangunz.com/AT44PA.pdf

ХМ Много странен е ударника!?

Имам Асан ПА от март месец . Стрелям само на механични прав , от ръка , по подвижни мишени , (когато са в покой де) и до 50 м. рядко пропускам .
Зареждането е тегаво докато се разработи машинката (1000 + чашки) . Може и да се пилне малко за по-мазно зареждане . Колегите Перил и mmst са го пипнали леко . Очарован съм от системата за зареждане . До спусъка стърчи една джръчка която като се натисне премахва заключването след зареждане и (ако те влече) можеш да наредиш целия барабан в цевта ;) Предпазителя не се включва след всяко зареждане , а само ръчно .
Фрииман , този булпап на помпата реален ли е или на фотошоп ?!
 

praetorian

Редовен Потребител
На мен също ми хареса идеята за преработката на оригиналния приклад в булпап.Само не мога да зацепя, с какво лепило е съединявал частите.Предполагам е някаква смола, нещо като епоксидната. А за АТ 44 ПА - гледах някъде в руския форум преработена в булпап.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ето го и моето произведение на изкуството.
Заиграх се доста, но приклада не мога да го издокарам по-добре. Все пак графично си има някакви лимити а и при мен има някакви...

Ако иска някой да им го метне на Хасанчовци че искаме булпап БТ с облечена цев и сайд левър...
Наистина ще има голям успех - на пазара има глад за Булпапи, а един евтин и мощен такъв ще избие рибата.
 

Attachments

  • Hatsan-BT65-Bulpap.jpg
    Hatsan-BT65-Bulpap.jpg
    68.5 KB · Прегледи: 335

barbaron

Редовен Потребител
FreeMan написа:
Ако иска някой да им го метне на Хасанчовци че искаме булпап БТ с облечена цев и сайд левър...
Наистина ще има голям успех - на пазара има глад за Булпапи, а един евтин и мощен такъв ще избие рибата.
те четат редовно форума и разбират всичко... не се притеснявай!!!

Ако искаш да си убеден, че е стигнало до тях -


info@hatsan.com.tr

Успех!
 
Нагоре