Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

FreeMan

Редовен Потребител
Направих малки промени в абревиатурите и надписите и леко в разположението.
Бих добавил хоризонтални отвори в предната част на приклада - тип Едгън за олекотяване, но е много играчка...
Естествено приклада може да е тотално различен - поне аз бих направил друг, но ако искат да са близо до продуктовата си линия...
Отпред да се има в предвид че е тапа на резба 1/2 UNF за допълнителен Саунд Модератор.
Хайде комшу :cheers:

Hatsan-BT65-Bulpap-1.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
usera2 написа:
Желязото ми прилича на АТ44-10, а надписа е за БТ 65? ???

"Желязото" е точно от BT65 - директно взето от модела с дървения приклад.

Само Sidelever -а е взет от АТ44 - то няма откъде другаде... Което зареждане Хатсан трябва да си върнат. Това болтовото е много тегаво и куцо (за тях пояснявам - трудно и проблемно)

Цевта е леко скъсена от оригиналното БТ. Идеята е за малко по-компактна пушка. Дългите цеви не винаги значат по-мощни и точни, особено като се има в предвид вибрациите а и невъзможността да бъде свободна.
Спокойно могат да използват късата цев за целта.
 

st_beer

Редовен Потребител
Защо изобщо трябва се мъчите да правите разни чертежи,фотошопи и т.н. Ето някой си го измислил и си го е изработил. Едно идеално копие на едгън-матадор. Лека подсказка на на турците и ако имат желание както и ако одобрят идеята смятайте че са го направили и пуснали в производство.
Ако направят такова копие на едгъна вече знам коя ще ми е следващата пушка.










Ето и източника от където съм го видял и от тогава само това ми е в главата:

http://www.talonairgun.com/forum/viewtopic.php?t=16942
 

FreeMan

Редовен Потребител
st_beer написа:
Ако направят такова копие на едгъна вече знам коя ще ми е следващата пушка.

И аз!

Само да го направят с БТ резервуара че да има повече въздух и да е сайд левър - че да се се разприкладва при презареждане. Облечената цев може да е по цялата дължина...

barbaron написа:
ilian написа:
Вкус и цвет тавариши нет ;),мен лично много ме кефи болтовото зареждане и то е една от причините да си купя БТ а не Лонг,другата причина е страшно удобния приклад а и е полимерен и си го разнасям в гората като пръскачка из лозе ;),без въобще да се притеснявам за него :bravo:.Никога не бих си направил булпап просто не ме кефят :pardon:
Пушката е дуракоустойчива и достатъчно удобна и компактна за да се бара повече...

За удобна е наистина според зависи от вкуса, но да е компактна - е не е!
 

azsumtuk

Потребител
Аз пък направо се побърках по булпапа на Асан ПА , който показа Фрииман на 193 стр. Има ли в нашия форум (или някъде другаде) някой майстор-мераклия да направи нещо подобно с приклада на моята пушка Хатсан АТ44 - 10 ПА . :sos:
 

staif

Редовен Потребител
Здравеите колеги.Интересуваме ,кое зареждане технически (а не за удобство) е за предпочитане при БТ-то-задно или странично.. сигурно има някаде коментирано из темата но немога да го открия ???..нуждая се от съвет с кое от двете да си взема.
Блгодаря предварително :cheers:
 

barbaron

Редовен Потребител
staif написа:
Интересуваме ,кое зареждане технически (а не за удобство) е за предпочитане при БТ-то-задно или странично.. сигурно има някаде коментирано из темата но немога да го открия ???..нуждая се от съвет с кое от двете да си взема.

Със скромния си опит смея да твърдя, че технически и двете са еднакво прости...заготовките са са еднакви... Единствено разлика има в детайли 666,667 и 668 (от взривсхемата на първа страница) болта е отзад(RB) или отстрани(SB). (това го избираш според собственото си виждане)

Желая късмет и правилен избор!
 

FreeMan

Редовен Потребител
Като избирахме БТ-то за мой пиятел на по-редишното състезание в П-в, от Прицел бяха докарали и от двата вида.
И двете зареждания бяха тегави и трудни (предполагам и се надявам че е било поради това че бяха чисто нови) но това със задно беше по-малко. Затова избрахме него.
Освен това имаше по лесен захват.
По-добре е да пипнеш и двете и да си избереш.

Ако ще е за булпап мисля че ще е по-добре да е странично за да не разпликладваш при всяко зареждане.
 

barbaron

Редовен Потребител
FreeMan написа:
По-добре е да пипнеш и двете и да си избереш.
Ако ще е за булпап мисля че ще е по-добре да е странично за да не разпликладваш при всяко зареждане.
Подкрепям изцяло мнението... Само че да пипнеш RB или SB което е разработено (новото няма как да не е тегаво)... Между другото моето (SB )се зарежда "мазно" още от кутията и въпреки всичко му направих първоначално обслужване както се коментира из всички форуми...

БУЛПАП - BT с това зареждане дори и на мен като новобранец ми се струва, че няма да е никак удобно и няма да стане сполучливо.

Желая успех!
 

azsumtuk

Потребител
Ами всъщност излиза , че не ми трябва изработка на нов приклад , а по - скоро цялостна преработка на сегашния , (както е на снимката от Фрииман , или нещо подобно , де), с всички необходими за целта , придружаващи , процедури .
Локи е супер готин и търпелив човек , но аз не се съобразих , че той твори изкуство от дърво , а в моя случай ще ми трябва някой , който да се занимава и с механиката на пушлето , и с промяната на пластмасовия приклад .
Преторианец , на 42 години съм . Така , че съм имал достатъчно време да се уверя , че качеството се заплаща . :p Ама къде го мераклията да се занимава с мен и моя "проблем" ?! ??? Телефона ми е 0896863504 казвам се Петко , ако има някой с небходимите умения за обсъжданата интервенция , да звъни по всяко вртеме . Може и на лична .
 

boceto84

Потребител
Здр. имам питане за едно АТ-44.Настроено е на 250-255м/с еднограмка(гамо про хънтър).Платото ми почва от 180 до 110 бара,така трави около 50 истрела.Та питането ми е защо когато помпя на 190 бара първите ми 10 изтрела са в дясно а след това си идва всичко на мястото.Може ли да е от студеното мъгливо време или е друг проблема.През лятото и топлите дни не се появява това чудо.Немога да разгадая причината за "ходенето" на дясно,а то не е малко около 2 дота на липърса.Не трябва ли от по-ниската скорост проектила просто да има пропадане по вертикала понеже на 190 бара скороста е около 245м/с
 

praetorian

Редовен Потребител
Гъне ти се цилиндъра ;).Възможно е лятото да не сте стягали толкова болтовете на приклада.
 

st_beer

Редовен Потребител
Боце ако не ти е освободена осмицата около цилиндъра или около цевта praetorian е напълно прав че местенето ти идва заради цилиндъра.
Ама решението ти е много просто. Няма да помпаш на 190 бара и няма да имаш тоя проблем. Не си споделял до сега за тоя проблем нито пък съм го забелязал да се проявява като се разхождаме.
 

boceto84

Потребител
Резервоара е освободен от осмицата но цефта не е.Не съм споменал щото това се появи скоро,може би след застудяването а не си забелязал защото аз не помпя повече от 180 бара.
 

petkof

Редовен Потребител
boceto84 написа:
Резервоара е освободен от осмицата но цефта не е.Не съм споменал щото това се появи скоро,може би след застудяването а не си забелязал защото аз не помпя повече от 180 бара.
Като, че ли се сещам за някои възможни причини.
1.Свалян ли е скоро резервоара и колко ходова е резбата, на която се завива?Би трябвало да е едноходова и да не зависи от това как е навита!
2.Ако се появява при високо налягане над 180 атм., може за означава, че има деформация на първоначалната геометрична форма на цилиндъра, което отклонява цевта посредством осмицата, която ги свързва.
3.Ако се появява при промяна на околната температура, означава проява на "биметален" ефект по ред причини.
Понеже трудно може да се разбере точно от къде е проблема, като не е изключено причините да са няколко, е добре цевта да е напълно освободена и с нужната за това тежест по нея за да не вибрира при по-силни изстрели с тежки проектили.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колкото и да е освободен резервоара, може пак да влияе. Я най-добре махни 8-цата и пробвай така. Успех ! :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Колкото и да е освободен резервоара, може пак да влияе. Я най-добре махни 8-цата и пробвай така. Успех ! :cheers:

няма как да стане това Оги (да махне осмицата)... пушката е булпап с монтаж на оптиката върху осмицата
ето я и пушката
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 740#p94740
 

dilom08

Редовен Потребител
Опитай се на намериш начин да захванеш осмицата стабилно за приклада и да разшириш отвора за цилиндъра.
 

FreeMan

Редовен Потребител
И аз мисля че е от цилиндъра, но преди да започнеш трансформации защо не вземеш един от колега който няма такъв проблем и да пробваш.
Поне ще си сигурен, когато правиш радикални промени.
 
Нагоре