Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

st_beer

Редовен Потребител
На хасаните предпазителите са автоматични и сработват при всяко зареждане . Това е нещото което винаги ме е дразнило и влудявало при тези пушки. На последната си пушка с която съм в момента това нещо го направих а не е така и слагам пушката на предпазител само когато аз желая да е така. Как се прави това съм го написал по назад в темата. Ето тук:

http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 63#p103963
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ЧОвека е с БТ, а там е ръчен а не автоматичен доколкото видях при Илиян... :cheers:
 

klegein

Потребител
Плюх си в пазвата преди месец като видях,че е ръчен предпазител.Между другото пушкалото го платих тогава около 690лв. сега гледам по всички онлайн магазини 720лв.Купиха се 5-6 BT-та и айде цените на горе,май всички ползват един и същ доставчик.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Цената се е вдигнала най-вероятно заради долара или по-скоро падането на еврото за което сме вързани.
Цените на БТ-то тепърва ще се снижават, както беше и с АТ-то - бавно и плавно.
Същевременно се очаква подобрение в качеството и усъвършенстване, както беше с АТ-то...
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз бях чел топика на ST_BEER и бях доста очуден, но слеед като на ilian BT-то и то е с механичен предпазител, означава, че всичко е ОК при мен.

"Купиха се 5-6 BT-та и айде цените на горе,май всички ползват един и същ доставчик."

Не са 5-6 БТ-та а цял камион, колега. Доставчика е наистина само един - ЗАРИМЕКС. Цените не се надявай да падат, а да се качват!!! А 690 дето си дал са много!!! За турска стока винаги човек се пазари (иначе обиждаш продавача), а ти (klegein) като гледам не си го направил...

Успех на всички!
 

klegein

Потребител
barbaron написа:
Аз бях чел топика на ST_BEER и бях доста очуден, но слеед като на ilian BT-то и то е с механичен предпазител, означава, че всичко е ОК при мен.

"Купиха се 5-6 BT-та и айде цените на горе,май всички ползват един и същ доставчик."

Не са 5-6 БТ-та а цял камион, колега. Доставчика е наистина само един - ЗАРИМЕКС. Цените не се надявай да падат, а да се качват!!! А 690 дето си дал са много!!! За турска стока винаги човек се пазари (иначе обиждаш продавача), а ти (klegein) като гледам не си го направил...

Успех на всички!
Хич не ми пука за продавача,не си купувам ябълки от пазара за да се пазаря просто ми беше интересно.Нямам намерение да си купувам още 10 BT-та.
 

st_beer

Редовен Потребител
klmn написа:
.................................................моето АТ44 го взех за 380 лв,защото се познаваме с продавача от 20 години,иначе беше 420..
И пак бъди сигурен на 100% че си е сложил печалба за себе си ;) ;) ;)

barbaron написа:
Цените не се надявай да падат, а да се качват!!!
Те цените ще падат това е повече от сигурно ама лошото е че става за сметка на качеството. Колкото повече ги намалят цените толкова по смотани бройки идват.Ама не е болка за умиралка всичко се оправя с малко тунинг.
 

lynx

Редовен Потребител
Абсолютно вярно е! ^-^
Половината от кефа на хобито е да си човъркаш по пушките и да успееш да подобриш някои неща ;)
Идва зима, всеки ще си има занимания през студените дни ;)
 

ilian

Потребител
lynx написа:
Абсолютно вярно е! ^-^
Половината от кефа на хобито е да си човъркаш по пушките и да успееш да подобриш някои неща ;)
Идва зима, всеки ще си има занимания през студените дни ;)
Ами аз го човърках БТ-то и упатках 4 кутии от големите жсб-та за настройки,но в крайна сметка го върнах както беше с заводските настройки(може би малко по охлабен ударник).Просто много се нервя когато си виждам чашката как лети(а я виждам и при 280мс с жсб хеви :yes:).В момента стреля някъде с 315-320мс със същите чашки и ми е страшен кеф когато когато стрелям по шишета на 100-140м и то се пръсне почти веднага след изстрела,а и си ги целя доста често и то от позиция прав :p.А бе просто сбъдната мечта и сега ще се обосновя ;),днес прострелвахме една флоберка с колега ловец,ами при стрелба прав от ръка не усетих голяма разлика при стрелбата а и при точноста :yes:,вярно пораженията на огнестрелното бяха по добри но като усещане беше напълно равностойно :yes:.Стрелях по едно шише на 140м и с флоберката не можах да го уцеля(макарче си виждах попаденията в пръста и бяха все около него) с асана го пръснах от третия изстрел(тука си казаха думата и възможностите за регулировка на приклада :yes:,БТ-то просто ми заспива в ръцете ,докато огнестрелното нещо не ми беше по мярка).Спирам да пиша вече,че ще ги направят по 1000лв те я играчки ;),между другото аз я взех за 690лв. :yes:
 

tzocho

Потребител
Свободата Санчо ... е на върха на тези играчки! ;)
Илияне, твоето решение е едно BigBore ... ще си първия нетрадиционен ловец в BG. :cheers:
P.S. Пък аз си мислех, че само аз ги виждам чашките с тази скорост ... и аз много се нервя, особено след като стрелях последния път за група на 250м. с REM .308
 

usera2

Потребител
Съчмите ги виждате защото стреляте с безоткатни пушки и гледате през оптика. Ако някое от тези две условия е нарушено няма да ги видите. Имам предвид за споменатите по-горе начални скорости. Ако са по-ниски не се знае.
ПП Другия вариант да не се видят е ако попадението е извън обхвата на видимост на оптиката :crazy: ;)
ППП И аз преди като имах диското се дразнех, че виждам съчмите. Виждаха се някъде на около 30-40-я метър. Преди това се движат бързо, а след това ставаха трудно видими за моята оптика 12х.
 

dilom08

Редовен Потребител
когато не мърдаш по време на изстрела се вижда как лети чашката. Аз и на 12х със скорост 282 ги гледам как летят и се радвам когато ги виждам. Не я ли видя как лети обикновено не отива там където е насочена.
 

klmn

Потребител
.................................................моето АТ44 го взех за 380 лв,защото се познаваме с продавача от 20 години,иначе беше 420..
И пак бъди сигурен на 100% че си е сложил печалба за себе си
Естествано е така,всеки работи за някава печалба,но идиотските надценки може да се свалят леко..
По горното мнение - абе аз съм с 9 увеличение и пак я снимам чашката при силно слънце,а после тряска в десятката.
едит- скороста ми е около 275 с тежкото жсб,на 80м съм 2 дота надолу,ама пилето пада като круша ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, някой горд собственик на ВТ65 ще може ли да измери колко тежи новия алуминиев резервоар, да може да направим съпоставка спрямо теглото на стария резервоар на АТ44.
Предполагам, че ще е интересно да се види.
Не всеки производител прави дуралови резервоари и според мен това е голямо предимство на Хатсан пред останалите.
 

ilian

Потребител
lynx написа:
Колеги, някой горд собственик на ВТ65 ще може ли да измери колко тежи новия алуминиев резервоар, да може да направим съпоставка спрямо теглото на стария резервоар на АТ44.
Предполагам, че ще е интересно да се види.
Не всеки производител прави дуралови резервоари и според мен това е голямо предимство на Хатсан пред останалите.
Аз като горд собственик ще ти кажа,че е 900гр. :yes:.Тежи колкото стария но е доста по обемен :p
 

lynx

Редовен Потребител
Брей, мамка му! Очаквах да е по-лек. ???
Моя стоманения резервоар на Армса събира още повече и от този на ВТ65 (280сс е вместимоста) и тежи 950 грама.
Само че при мен двете тапи(куикфила и тапата от към редуктора-цевната кутия) са от дурал и може от там да се изравняват по тегло.
Ако клапана на ВТ65 е като на АТ44 (тежичък от месинг), може от там да идва по-голямото тегло на целия резервоар.
 
Нагоре