Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Васил Василев

Редовен Потребител
С тая шевна тръба бъзикаш радиото .
То и аз не вервах но така стреля днес. По принцип не стрелям по хартия само за прострелка на оптиката. Цевта е нагодена порта също така че не виждам защо да не стреля като хората.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колегата ти намекваше че максимума на резервоара е 200 бара (то си го и пише на него)...или не ти пука дали няма да цъфне като майска роза. :no:
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колегата имаше предвид,че цилиндъра е от шевна тръба и минаваш с 25бара препоръчителното налягане,което не е добре.В тоя цилиндър има сила на една ръчна граната така,че си помисли дали е хубаво за 305м/с да си рискуваш живота.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Колегата ти намекваше че максимума на резервоара е 200 бара (то си го и пише на него)...или не ти пука дали няма да цъфне като майска роза. :no:
Ще го пробвам да видя до кога ще изкара така. Верно че с турците шега не бива но мисля че ще остиска на напъна. Имам зил русняците му дават полезен товар 4 тона аз го товаря с близо 8 тона и вече 5-6 години устиска. Та си мисля че и турците са го направили да има некакъв аванс от 20-30 бара.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ти май не осъзнаваш с какво си играеш на хазарт ???
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Можеш да облечеш цевта, ако това е проблема. Не си превишавай работното налягане на цилиндъра, защото за други пушки може да не е проблем, но турците използват много меко желязо. А и точно тези резервоари са доста старички вече и на много цикли.
 

staif

Редовен Потребител
много си прав Gadnqra.. всъщост никъде не съм попадал на обява или реклама на пцп където е отбелязано срока на годност на резервоара(не е само до турските)..или може би съм пропуснал да обърна внимание или продавачите пропускат да отбележат тази немаловажна подробност
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Истината е, че здравината на резервоарите зависи основно от експлоатацията им. Но всички знаем, че има и други фактори - умора, материал, производител и др. От нас също зависи да вземем някои предпазни мерки. Една от тях е да не превишаваме налягането над необходимото и допустимото - работното налягане. Доколкото знам с 10 бара не е голям проблем, но съм чувал и за големи простотии. Вариант е направата или покупката на по-дебелостенен резервоар щом ще се търсят по-високи налягания.
 

lynx

Редовен Потребител
много си прав Gadnqra.. всъщост никъде не съм попадал на обява или реклама на пцп където е отбелязано срока на годност на резервоара(не е само до турските)..или може би съм пропуснал да обърна внимание или продавачите пропускат да отбележат тази немаловажна подробност
На по-фирмените пушки пишат по резервоарите поне кога е произведен самия резервоар.
Даже и на Армса, което си е пушка за раята има гравирана щампа на тръбата, ето го на Аншуца:
anschutzcylinder.jpg
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Можеш да облечеш цевта, ако това е проблема. Не си превишавай работното налягане на цилиндъра, защото за други пушки може да не е проблем, но турците използват много меко желязо. А и точно тези резервоари са доста старички вече и на много цикли.
А как става номера с обличането на цевта ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ще ти обясня всичко. Тръбата е хубаво да е 10 см. по-дълга от цевта. Правят се тапи от двете страни на тръбата с отвори с дебелината на цевта, така че да се нанизва плътно по цевта. На 20 см. преди края на цевта също има такава втулка, която има отвори в стената си за да позволява на завихрения въздух да минава зад нея в задната камера. Тази втулка и тапата откъм цевната кутия са фиксирани със стопорни болтчета към цевта за по-голяма здравина и стабилност. Отворът на предната тапа го направи 8 мм. и също я фиксирай за тръбата с 2 болтчета. Дебелината на втулките я направи 10 мм.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Ще ти обясня всичко. Тръбата е хубаво да е 10 см. по-дълга от цевта. Правят се тапи от двете страни на тръбата с отвори с дебелината на цевта, така че да се нанизва плътно по цевта. На 20 см. преди края на цевта също има такава втулка, която има отвори в стената си за да позволява на завихрения въздух да минава зад нея в задната камера. Тази втулка и тапата откъм цевната кутия са фиксирани със стопорни болтчета към цевта за по-голяма здравина и стабилност. Отворът на предната тапа го направи 8 мм. и също я фиксирай за тръбата с 2 болтчета. Дебелината на втулките я направи 10 мм.
А осмицата става излишна.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да. По принцип повечето колеги я махат за да не пречи на цевта да си отдаде вибрациите. Освен това мести групата, защото резервоарът се мести в различните налягания и дърпа със себе си цевта, ако има осмица. Това е при повечето пушки.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Че не бива да се превишава не бива !
Но аванса от наляга е е голям,цилиндрите се тестват на над 300 бара, а тези на на Luxfer на над 350(то го пише) Lynx е дал хубава снимка,тази бутилка пък на 300 е изтествана.Все пак стават неволни грешки с отпускане на налягане към цилиндъра,трябва да има голяма авансова здравина при грешки,не с 25 бара от горе да има трупове по съборите.Всяка фирма има интерес да прави тези тестове за сигурност,все пак говорим за сериозно осакатяване или смърт ако това "нещо" се взриви ....мале какви съдилища за милиони ги чака ако нещо такова се случи ;)



Цилиндрите са здрави но ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ТЕ АГИТИРАМ ДА ПРЕТОВАРВАШ,а и на това налягане пружинта на ударника ти тряя да е сериозна :D
 
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
Че не бива да се превишава не бива !
Но аванса от наляга е е голям,цилиндрите се тестват на над 300 бара, а тези на на Luxfer на над 350(то го пише) ,все пак стават неволни грешки с отпускане на налягане към цилиндъра.Трябва да има голяма авансова здравина при грешки,не с 25 бара от горе да има трупове по съборите.Всяка фирма има интерес да прави тези тестове за сигурност,все пак говорим за сериозно осакатяване или смърт ако това "нещо" се взриви ....мале какви съдилища за милиони ги чака ако нещо такова се случи ;)



Цилиндрите са здрави но ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ТЕ АГИТИРАМ ДА ПРЕТОВАРВАШ,а и на това налягане пружинта на ударника ти тряя да е сериозна :D
И аз така мисля не може да няма аванс поне 60-70 бара. Но нещо взе даме лови страх ако ресне тоя цилиндър ще ми отвее алаброса.
 

ToHKa

Редовен Потребител
А за осмиците между другото Ники е много прав с играта на материалите,сътресения и вибрации при изстрел. Аз лично на АТ и БТ престъргвам цевната кутия под цилиндъра така ,че по никакъв начин да няма допир до цилиндъра, те турчалята стесняват цилиндъра там но все пак има допир като че ли,бойния клапан също се допира и в някои много случаи повдига цевната кутия на горе - от опит го знам :D
 

Васил Василев

Редовен Потребител
А за осмиците между другото Ники е много прав с играта на материалите,сътресения и вибрации при изстрел. Аз лично на АТ и БТ престъргвам цевната кутия под цилиндъра така ,че по никакъв начин да няма допир до цилиндъра, те турчалята стесняват цилиндъра там но все пак има допир като че ли,бойния клапан също се допира и в някои много случаи повдига цевната кутия на горе - от опит го знам :D
Чудна работа но при мойто чифте не виждам да се допира. Заврех хартия и тя се движи свободно.
 

Attachments

  • IMG_20170512_210840.jpg
    IMG_20170512_210840.jpg
    381.4 KB · Прегледи: 92
Нагоре