Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

arnaudov80

Новодошъл
Имал съм бт65 в 5.5мм.правеше 35изтрела в оригинално състояние без да е барано нищо от 160 до 90бара. Разхлаби пружината ще ти трябва и хронограф и я нагласи да стреля с 300мс в JSB 1.17, това е правилната чашка за тази пушка.
Поне кажи от къде си може да има някой наблизо да ти помогне.

Добре ще я разхлабя пружината, но не знам как става, от тази тапа с големия шестограмен болт ли се разхлабва .
Аз съм от Велинград .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Ами ако искаш намини към Пазарджик ще ти я настроя имам и хронограф.
В неделя съм свободен и времето ако е хубаво се събираме да стреляме.
 

arnaudov80

Новодошъл
Ами ако искаш намини към Пазарджик ще ти я настроя имам и хронограф.
В неделя съм свободен и времето ако е хубаво се събираме да стреляме.
Тази неделя няма да мога, че имам доста важни задачи, които не мога да отложа, но другата ще се опитам да дойда. Благодаря.
 

ilko_dim

Потребител
Тази неделя няма да мога, че имам доста важни задачи, които не мога да отложа, но другата ще се опитам да дойда. Благодаря.

Колега, ето заради такива писанки няма да можеш да намериш нищо. И когато колега купи Хатсан вместо да прочете как да направи пущината да стреля, пльоска въпрос , и се почва. Тая тема на чат я обърнахте. Ползвай лични или тима на групите за такива уговорки.
 
7

7842

Гост
Здравейте колеги.Днес цял ден бера ядове,не мога да го накарам Хатсан БТ-65 6.35 мм. да прави добра група.Беше преди на метан но като стана студено не ми хареса как мени налягането и минах на въздух.Каквото правеше с метана го прави и на въздух-говоря за групата(няма да ми се смеете):D но стреля точно когато си иска говоря за 50 метра дистанция-примерно 2-3 чашки влизат една в друга,следващата в дясно и горе,после в ляво долу после дясно долу и т.н.JSB King Heavy 2.2 гр. 282 м/с плато средна скорост, 1 барабан 9 броя от 190 до 150 бара.Като почне така да ги сее аз почвам да местя оптиката и си мисля сигурно се е прецакала бюджетен Липърс 6-24х50,отдавна се точа за хубава оптика и тия дни купих от MAD MAX Хоук и реших да я сменям,смених я и айде да я прострелям същите номера и с тази оптика,но нейният мил дот е на зум 20 и се виждат чашките като удрят мишената и виждам как някои влизат една в друга после нагоре,на ляво,на дясно и т.н.но виждам че някои летят като мухи.Помагайте колеги.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Първо виж фаските.
Ако фаските си ги направил и пак сее групата, аз несъм го правил, но вече 2 бт65 са с пробити и закрепени цевни кутий от пред и хората казват, че събира групата и не сеела, а също така и не губи прострелка.
Бт е тежка пушка с дебела и тежка цев и самата цевна кутия не издържа и се посуква заедно с цевта.
Преди да направиш всичко това, обаче съветвам да закачиш пушката към бутилката на 180бара например и да стреляш няколко групи клас водолаз, ако нети прави тези въртели, значи трябва да освободиш осмиците, защото резервоара ги мести заедно с цевта при различните налягания.

ПП. Моето бт65 но в 5.5мм ми въртеше същите номера. Бях новобранец никога небях стрелял за група, стрелях си само па шишета и винаги улучвах на 50-60м.и бях доволен и щастлив, но един ден ме накараха от маса да поняправя някоя група и от тогава хич не харесвам бт65.
 
7

7842

Гост
Едното БТ с пробита и закрепена цевна кутия е моето,на твоя градски Lubo и фаски има направени,има една осмица и ще пробвам в клас водолаз да видим какво ще стане,върти ми се в главата нова цев без шок.......
 

оги-пз

Редовен Потребител
Пробвай клас водолаз. И кажи тогава какво е станало, но и качи групите с размерите им, за да може колеги със същите пушки да кажат мнение.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Няма нищо срамно, когато има проблем трябва да се реши. Имал съм дни в които със скъпа пушка, която се е доказвала много пъти и неще и неще от лоша на по-лоша група, за това не е срамно.
 
7

7842

Гост
Лошо е че от утре започвам работната седмица и не знам кога ще стрелям пак...............
 

lynx

Редовен Потребител
Днес подухваше прилично на пориви, да не е това причината?
Ако скоростта се мени няма да бягат наляво и надясно, а само по вертикала.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Линкси бт-тата си стрелят точно така на хартия. Аз точно за това не ги харесвам и на всеки, който пита за бт му казвам да бяга надалеч.
 

methaa

Редовен Потребител
Днес подухваше прилично на пориви, да не е това причината?
Ако скоростта се мени няма да бягат наляво и надясно, а само по вертикала.
На бившия хатсан му се менеше наляво и нагоре при по-голяма скорост и надясно и надолу при по-малка. Това е при повече от 15м/с.
Предполагам че причината е в 1 мръсната цев 2 ненатегнати (пренатегнати) болтове 3 смазка в усм 4 стрелеца (опората).
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Оги, всичко е поправимо. Гоше, освободи цевта от осмицата. Провери о-пръстена вътре в цевта - ако трябва го смени. Дулна фаска - задължително нова. Вадиш ударника и пружината и проверяваш за смазка и мизерии - там трябва да е абсолютно сухо и чисто. Провери цевната кутия мърда ли - използвай парченце от вестник. Платото ти е добре - мерихме го, така че започни от тези неща.
 
7

7842

Гост
Днес подухваше прилично на пориви, да не е това причината?
Ако скоростта се мени няма да бягат наляво и надясно, а само по вертикала.
През деня имаше много променлив вятър,после излязох късно вечерта преди да стане тъмно вятъра беше спрял....същата история.
 

ilko_dim

Потребител
Ако друг стреля същите резултати ли има?
Според мен може и това да е причината- нееднакво прикладване, мека опора, или оптиката не е съосна.Възможно е и ако ползваш малко нивелирче да не е в една равнина с оптиката. Това ако скоростта няма големи подскоци! А и може скоростта да не е съвсем подходяща , има все още неща , които да пробваш , преди да я :bomb:
:cheers:
 

kiborga

Потребител
Колега, пробвай без осмица как ще е, ако има ефект върни осмицата и я охлаби да има просвет от всякаде на цевта. Поздрави !!!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
През деня имаше много променлив вятър,после излязох късно вечерта преди да стане тъмно вятъра беше спрял....същата история.
Вятърът няма никакво значение при тази пушка и тези проектили освен ако не е торнадо.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз бих я намалил малко, и мисля, че ще се "успокои" пушката.
Едни 265-268-270 м/с макс с 2,2 на въздух може да и се отразят добре.
Вчера настройвах пушка в същия калибър, и я оставих на 252-3 м/с тези проектили, летяха си супер, дори и при този вчерашен вятър, въпреки, че и с 270 пак летяха добре. То на хартията и е се тая с колко джанки ще я продупчиш, но пък на стрелящия му пука за броя изстрели с едно зареждане.
По-важно е да намериш правилната скорост на даден проектил при конкретната цев и пушка. Иначе обратното задание, може и да няма решение с така посочените константи, колкото и да "човъркаш" по пушката.
 
Последна промяна:
Нагоре