Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Любо

Новодошъл
Честно казано направо не виждам никакъв проблем, няма теч, що се отнася до манометъра не знам
 

rashko

Редовен Потребител
Кой манометър отчита 15 бара ?
Какви са показанията на двата манометри ...пушка +помпа ??
 

Любо

Новодошъл
Относно с проблема за напомпването на Hatsan BT65 SB Elite ако направя преходна втулка и се пробвам да я напомпя с компресор дали ще стане

Манометъра на помпата в момента в който спра да помпя не показва нищо
 
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
Честно казано направо не виждам никакъв проблем, няма теч, що се отнася до манометъра не знам
Пробвай и пре заредена пушка да помпиш.
Колегата ти го написа но схвана ли го?
Трябва да издърпаш презареждащия лост назад в пре-заредено положение и така да помпиш и когато манометъра на резервоара вдигне към 100 бара можеш да го върнеш обратно...виж също дали е завит бронзовия испускател който е в основата на помпата.
 
Последна промяна:

praetorian

Редовен Потребител
Откъде си?Не мое да не показва нищо,или само 15бара.Зави ли отдолу крапанчето за изпускане на налягането в маркуча?
 

Любо

Новодошъл
но манометъра на пушката задържа 15 бара, ако продължа да помпя се покачва налягането според манометъра на пушката но проблема е защо толкова бавно и трудоемко е след повече от 200 помпи едва 15 бара ми се вижда ненормално
 

sts1969

Редовен Потребител
От магазин ли я купи, обикновенно ги продават напомпени на около 90 атм. Ако е стояла дълго в някой ъгъл без въздух в цилиндъра, може да са за смяна о-пръстените на цилиндъра. Не е болка за умиране, струват 2-3лв. Може и Оги да е прав, ако ударника натиска иглата, няма как пушката да се напомпи, за това зареди уданика и в това положение започни пак да помпиш. Ако няма промяна след 20-30 помпи, значи има повреда по пушката. ???Ако пушката е била с празен резервоар, и първото помпене е с помпа, ще видиш голям зор. Не я оставяй да пада под 100атм. :cheers:
 

Любо

Новодошъл
Свалих цилиндъра на пушката и го помпих отделно от пушката, що се отнася до помпата, да винтила за изпускане на налягането е завит добре и изобщо не изпуска въздух от никъде

от магазин я купих и не беше напомпена, имаше съвсем малко налягане, около три-четери изстрела
 
Последна промяна от модератор:

rashko

Редовен Потребител
Манометъра на помпата в момента в който спра да помпя не показва нищо
Значи или не работи, или от някъде изпуска въздух.
Навлажни една гъба, капни две капки препарат за миене, намачкай я да стане пяна и намажи връзките по маркуча.
Ако вс. е ок, зареди и пробвай да я помпиш заредена.
 

Любо

Новодошъл
няма абсолютно никакъв теч на въздух просто помпя като замаян а манометъра отчита само по няколко бара, имам чувството че да стигна до 100 бара трябва да помпя цяла седмица по 300 помпи на ден
Все пак има нещо нередно но не знам какво е
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Може би имаш проблем в помпата,поради голямото усилие което полагаш, ти се струва че е много трудно.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Далече си.
Мисля ,че първото помпене да не се мъчиш трябва да се надуе с бутилка просто някъде не затваря нещо и за това издиша.
Пробвай със сапунишка да намажеш всяка връзка помпа цилиндър клапан и виж от къде има теч.
 

dberov

Редовен Потребител
В профила ти виждам че си писал " Hatsan PCP: AT 44, AT 44-10, ВТ65 и т.н"
Ако имаш налична някоя от тези пушки то започни от помпата. Пробвай да напомпиш някой от другите Хасани, те са с еднакви куик фили и ако пак не помпи значи проблема е в помпата а ако помпи то изпуска от резервоара на БТ-то.
 

sts1969

Редовен Потребител
При твоят обем на резервоара, на всеки 3-4 помпи трябва да ти се вдига с по 1 бар (1 атм.) налягането. Ако не се получава така, има проблем или в пушката или в помпата. Потърси помощ от колегите в твоя край, не се опитвай да ремонтираш сам. На мен ми се е случвало нещо подобно, удрях 80 помпи за да вдигна 10 бара, проблема беше в един от големите пръстени на помпата.
 

Любо

Новодошъл
Ако намеря решение на проблема ще го напиша тек, благодаря за вниманието колеги
Не бих се правил на майстор особено като все още не съм запознат с този тип пушки
 
Последна промяна от модератор:

staif

Редовен Потребител
и от едните прости гумички" на щуцера може да е ..един обстоен преглед- и край със сложната идилия ;)
 
Нагоре