Hatsan Factor Sniper L

Gadnqra

Редовен Потребител
Между другото, имам Х5, с 3.0D мотор, от която съм много доволен. Втори собственик съм и, като съм и навъртял, около160 000 км. Колата е на 310 000 км и няма сериозни проблеми и ремонти, върви и работи перфектно и съм обиколил многократно България и Румъния с нея.
 

inikivanov

Потребител
Между другото, имам Х5, с 3.0D мотор, от която съм много доволен. Втори собственик съм и, като съм и навъртял, около160 000 км. Колата е на 310 000 км и няма сериозни проблеми и ремонти, върви и работи перфектно и съм обиколил многократно България и Румъния с нея.
Аз имах на времето е34 (преди 10г.)още ме е д че я продадох. Купувачът още си я кара.
 

немезис

Редовен Потребител
Между другото, имам Х5, с 3.0D мотор, от която съм много доволен. Втори собственик съм и, като съм и навъртял, около160 000 км. Колата е на 310 000 км и няма сериозни проблеми и ремонти, върви и работи перфектно и съм обиколил многократно България и Румъния с нея
Ако е преди 2008 горе ,долу държат ,след това шестица от тотото.
 

kokodjambo

Потребител
И какво сега чакаме да видим кой ще рускува със нов factor L в 7.62мм първите партиди с над калибрени цеви а от новите една е дошла с точна цев. Може пък да са се поправили.
 

ribar

Новодошъл
Здравейте приятели,
искам да си купя нормалната версия на фактор в калибър 6.35мм. струва ли си RC версията. В едно видео видях, че цевта на фактор RC 5,5mm е от Lother Walther. Някой дали знае от кой производител е цевта, при нормалната версия? Чувалсъм, че също така има в разликата в качеството на въздулните пушки които се доставят за България и тези които са за америка и запада. Можеби от там идват тези отклонения в качеството.
 

Attachments

  • IMG-20240124-WA0000.jpg
    IMG-20240124-WA0000.jpg
    56.2 KB · Прегледи: 46
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Произведено за...,Хасан от години правят такива цеви и са двойно по-скъпи,също и пушките с такива.Реално никой не е споделял дали са по-добри,там е на късмет...може да са!
 

DimitarV

Редовен Потребител
Хатсан пуснаха по дълги цеви за слъгове, провери дали тази на фактор е такава. Ако не на фактор снайпер и на були лонг е слъгова.
 

mobilen

Редовен Потребител
Произведено за...,Хасан от години правят такива цеви и са двойно по-скъпи,също и пушките с такива.Реално никой не е споделял дали са по-добри,там е на късмет...може да са!
Как да споделиш,като бързаш да се отървеш от въпросната цев..?
 

llcoolj

Редовен Потребител
Някой задавал ли си е въпроса защо сър Джеймс Артър Ратклиф (британски милиардер, инженер и бизнесмен) монтира в джиповете си Ineos Grenadier (наследника на Дефендър) , двигатели и скоростни кутии на BMW ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте приятели,
искам да си купя нормалната версия на фактор в калибър 6.35мм. струва ли си RC версията. В едно видео видях, че цевта на фактор RC 5,5mm е от Lother Walther. Някой дали знае от кой производител е цевта, при нормалната версия? Чувалсъм, че също така има в разликата в качеството на въздулните пушки които се доставят за България и тези които са за америка и запада. Можеби от там идват тези отклонения в качеството.
С най-обикновена, Хатсанска цев са си. Цевта, на който и да е модел на Хатсан, няма абсолютно нищо общо, нито с Лотар, нито с Валтер, нито с Карл и т.н. Дори и надписът по пушките им, беше смешен - Lothar & Walther. Цевите им имат 1-во, 2-ро качество и брак. Тази марка, както и други турски брандове, комплектоват и продават всичко, включително и брака. Както каза и Пешо - на късмет е, на каква цев ще попаднеш. Нямам възможност да кажа, дали при продукцията им, за Запада и Щатите е същото. Но съм виждал, както прекрасни цеви, така и такива, които не стават за нищо. Напоследък нашумяха Hatsan Factor Sniper - L и Hercules Bully - Long. Цевите при тези пушки, са 76 см и в 6,35, все още, не съм видял лоша цев. Групират много добре и фаската им е добра. При Фактора в 9 мм, цевта също е много добра. Правил съм и 7,62-ки, но нямам информация, как групират цевите им. По-старите модели на Hatsan, бяха с 60 см цеви. Групираха прекрасно и в трите калибъра, но с чашки. За да стрелят добре със слъгове, се налагаше да се полират отвътре - вършеше работа и започваха да харесват и слъговете, но с по-ниски скорости - до около 280 м/с. В 5,5 - никакъв шанс - там тотото беше най-голямо и най-много проблеми. Имаха и добри бройки, но работата беше 50:50.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Някой задавал ли си е въпроса защо сър Джеймс Артър Ратклиф (британски милиардер, инженер и бизнесмен) монтира в джиповете си Ineos Grenadier (наследника на Дефендър) , двигатели и скоростни кутии на BMW ?
Първо, не е наследник на Дефендър. Човека има пари и си угажда.
-Направете ми джип, ама да не е кекав! И си е платил да му съберат от най-добрите компоненти.
Второ, BMW нямат свястна кутия, затова и отдавна взеха ZF aвтоматите да слагат. Та кутията си е на ZF.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не смятах да продължавам да спамя излишно по темата, но няма как да не отговоря на Петко ;) Първо, ти сам го каза @peko . Сър Джеймс Ратклиф събира екип да му конструират джип съставен от най добрите компоненти! Второ, не са му продали на съра правата да произвежда Дефендър и екипа му конструира още по надежден и модерен джип. Трето, относно кутиите ZF съм на ясно, че се монтират на доста автомобилни производители, както и на BMW, които са стигнали до заключението , че това е един от най надеждните автоматици (да не казвам най надеждният). Дай сега нещо по темата свързано с Hatsan Factor.
 
Последна промяна:

wakafaka

Редовен Потребител
Какво ви е странното? За разлика от други коли BMW (поне стсрите де) се карат доста грубо и не се пазят.Затова и се чупят доста.Голяма част от новите неоригинални части са боклук(за всички автомобили).Аз съм с е46 и бих си взел пак такава.Двигател 2.0D съм го натискал колкото може за 1 час и издържа(+200км/ч).За разлика от турските въздушни пушки които бих взел само за експерименти от типа "направи си сам".След направата на 3 турски проекта вече не ми се занимава.

При положение че турците не ги интересуват клиентите защо не си връщате пушките? Това да объркаш калибър на оръжие е не е да забравиш едно болтче. Иначе който вече е купил пушка да слага една цев на FX и толкова.
 

ribar

Новодошъл
От лошите отзиви към хатсан май ще се откажа от него. Спрях се на Крaл Армс пунчер супер джумбо. Някой има ли опит с тази марка?
 

Attachments

  • IMG_20240207_174406.jpg
    IMG_20240207_174406.jpg
    91 KB · Прегледи: 32

Mario31

Потребител
Аз купих последната бройка от Заримекс снайпер л 9мм,до една седмица мисля,че ще имам мнение,но на първо четене ми харесва доста,доста е пипната.
 
Нагоре