Hatsan Factor Sniper L

Mario31

Потребител
Rado,ще е добре да споделиш още впечатления,ако има някой с 9мм също ще е интересно,много малко информация има за тази пушка,а поне за мен е доста интересна.
 

Rado

Новодошъл
Марио цената е много висока за тази пушка и като качество не я харесвам много проблеми си имам с нея
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
View attachment 113092View attachment 113093View attachment 113094Това е мишената от редукторното налягане 150атмосфери на 64м качил съм ви всичко във футове всеки изтрел е измерен със скоростомерът това е прословутата пушка калибър 7.62 Хътсън снипер LView attachment 113095 КАЛИБЪР да се оточним .308 това е пушка която е прострелвана на 64м и даде тази стрелба със слъгове 65 грийна Niilsun това е пушката на която и падаха слъговете през цевта размерът е 7.62
Много слаба група колега . То всъщност няма група , сее ги както си иска . Търси проблема ,може да не е само в цевта, платото ти за редукторна пушка е под всякаква критика .
 

Rado

Новодошъл
Иглата на дотиквачът е със 3мм по-къса и слъговете застават на средата на трансфера и въздухът бяга пред самия слъг премерих различни слъгове имат разлика във размера на дължината и оттам идват проблемите за различните скорости на изтрелите отделно за 3 денонощия започна да изпуска 150 атмосфери налягане стига до 150 от 300 и спира да изпуска сега съм поръчал нова игла със 3мм по-дълга да пробвам да видя дали оттам е проблема но съм сигурен че е от нея и компресора хвърли кърпа на 8 напомпвания и него трябва да видя какво да го правя
 

Mario31

Потребител
Странна работа,как може да объркат размера на дотиквача..дано всичко се оправи след смяната му,изпускането е от клапана сигурно ,или от зарядния порт.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Странна работа,как може да объркат размера на дотиквача..дано всичко се оправи след смяната му,изпускането е от клапана сигурно ,или от зарядния порт.
Дано странния дотиквач да е недогледан брак, иначе.......... голямо чудо ще е ако цяла партида е сговнясана. Относно теча, Радо, вземай домакинска гъбичка с веро, разпени го добре, и поетапно отпред назад започвай да търсиш теча(всеки един отвор, цепка, резбови сглобки) , виж и през цевта да не би да духа , естествено преди това я напълни поне на 220-230 бара, за да е системата под добро налягане за проявяване на загубите.
 

Mario31

Потребител
Не знам..но доста проблеми си има човека с тази пушка,щом е купена от България си има гаранция.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
В 6,35, 7,62 и 9 мм, тези, които минаха през мен не са имали такива проблеми. Но при турските пушки, моментът на изненадата си остава и никога не се знае. Според мен, цевта е объркана.
 

Mario31

Потребител
Аз четох малко във фейсбук групата на Hatsan и двама човека си го пишат 308 калибър,единия беше от Щатите другия от Мексико мисля..та е възможно за Америка да ги правят в 308 калибър.Това е копие от поста му
Efra Sanchez
11 ноември 2023 г. ·
Saludos desde México
Les presento mi sniper L en cal.308 es el cañon original está disparado ojivas de 80 granos
Y se le cambio el tanque de 1 lt de aire a 4500 psi y regulado a 190 bares
Поздрави от Мексико
Запознайте се с моя L снайперист в Кал. 308 е оригиналното оръдие, изстреляно е 80 зърнени бойно-из
И 1 литров резервоар за въздух е сменен на 4500 psi и се регулира на 190 бара
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Странна работа,как може да объркат размера на дотиквача..дано всичко се оправи след смяната му,изпускането е от клапана сигурно ,или от зарядния порт.
Нищо странно няма - просто тия, продължават да взимат на работа, неуки идиоти и се нагледах на всякакви простотии. Познати от Турция, са ми казвали, че в завода има няколко групи монтажници. Всички бързат. Едната група работи с Були, другата с Лонг, третата Фактор и т.н. Свършва нещо при едната - монтажникът отива и взима от другата, без значение, дали има, някакви разлики. А понякога има. И така, с цеви, клапани, клапанни тела, ударници, болтчета и т.н. Имат и брак. И от там взимат, ако нещо им трябва, за да не чакат. Лично съм виждал с очите си ударници и други части, извадени от брака - и съм ги снимал. При едно Були, едното от болтчетата, захващащи плочката на сайдлевъра, към цевната кутия, беше по-късо. Идва втора - същата работа. 3, 4, 5 и незнам си коя - и те така. Видно е, че това го прави, някой от монтажниците и то нарочно. Има и още куп дреболии, които показват огромна немърливост и безотговорност. Реално, това са поправими неща и не са сериозен проблем, но показват какъв тип хора работят, във фабриката. Смея да твърдя, че Були Лонг, Фактор Л и Херкулес 666 са най-добрите, мощни турски пушки и вече им трябва съвсем малко, за да се наредят до класните пушки. На Херкулеса му трябват 2 карбонови бутилки 580 сс. На Були Лонг - 1 бутилка 580 сс. И задължително пълнител, от типа на Крал Бигмакс. Задължително е да се премахне тромавият и тежък механизъм, за превъртане на пълнитела, защото затруднява зареждането и пречи на правилната работа на ударника. Аз съм ги махнал от моите пушки и нямам намерение да ги слагам - пушките работят прекрасно без тях, напрежението при зареждане намаля тройно, а зареждането е мазно и много леко. Превъртам пълнителите на ръка - отнема 1 секунда, като при всяка позиция има ясни и отчетливи кликове. При Фактор Снайпер Л, бих препоръчал на производителите, да оборудват пушката с нов, подобаващ за модела спусък. Другата важна промяна е, да оправят г-образната планка, която натяга пружината на ударника, при въртене на реглажния винт. Планката е слаба и при сериозен натяг, поддава и променя скоростите. Добре е да се помисли и за дългата, свободно висяща цев - например шрауд, като на Булито, който да я втвърди и заздрави. Въпреки нескопосаните монтажници и дизайнерските гафове, въпросните модели не са никак лоши и след доработки, повечето от проблемите се отстраняват, а пушките започват да стрелят много добре.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Потвърждавам казаното от Ники, за премахване механизма за превъртане на барабана.Коридора ми падна от 4м/с на 2м/с.Ударника трябва да е напълно свободен от външно влияние, за да работи консистентно всеки изстрел.Дори лоста за превъртане може да остане на ролката под него се слага щифт преминаващ през фрезован канал на капака. Дърпаш щифта назад и лоста превърта барабана.Аз засега го превътам ръчно, но това със щифта може да се направи
 

немезис

Редовен Потребител
Също като при Бмв, собствениците им зимата не ги изкарват :lol:
Махни ми то и лятото не се знае на какъв хал са (бивш собственик на бмв) Хатсан нито бивш, нито настоящ, опазил ме господ и като бъдещ такъв.
 
Нагоре