FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Вилян

Потребител
За моя Дриймлайн излизат едни неща по серийни номера, в пушката намирам други. Доколкото съм чел и в Американските форуми го казват това, и за други модели на FX .. Не много сериозно отношение, честно казано..
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
За моя Дриймлайн излизат едни неща по серийни номера, в пушката намирам други. Доколкото съм чел и в Американските форуми го казват това, и за други модели на FX .. Не много сериозно отношение, честно казано..
Някое китайче не е внимавало в кръжока ;)
 

Вилян

Потребител
Ти остави китайчетата, ами да те питам по-същество : ED от малко над 4% е много нали ? Пълнител - 16 изстрела. Скороста е а нагоре, а надолу, има и поредици от 4-5 със 1 или 2 м/с разлика, но някой са с по 10 м/с разлика - зиг-заг. И това с Хума регулатора. Някои казват, че са нужни неколко стотин изстрела за да се разработи регулатора, но на мен ми звучи като градски легенди. Прострелях си накрая и хронометъра, чакам си новия.. Баси, побелях. Не питам за точност, защото правилните слъгове още ги търся (ще пробвам NSA-та и ZAN-oве разни като дойде хроното), а за девиациите в скороста.
 

emci74

Редовен Потребител
10мс разлика са много.
Я по- добре си виж и ти пружината и чаркалъците вътре в какво състояние са.
 

Вилян

Потребител
На външен вид предполагам и конкурс за красота биха спечелили... Пружината е Хумовската, на няколкостотин цикъла е и тя.
Днес четох, че при вдигане на скоростта (с каквато и да е комбинация на чук/регулатор) се стеснявала разликата. За разлики в теглата на проектилите - ясно, че има, но чак пък толкова...
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
А вероятност хронографа да те лъже? Тия 10 м/с как се отразяват на мишената? Ако батерията на хронографа е слаба,почва да си измисля стойности.
 

Чоби

Редовен Потребител
Sax, 44 грейна с 302 м/с-130 джаула.На 50 м. 5 изстрела са 1 стотинка. , къде и кога да дойда и да го видя на живо от 10 опита да има поне един, ако е така ще сваля шапка и бутилка черно джони , но ако не стане ще поемеш разходите и 200 лв. загубен надник.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ти остави китайчетата, ами да те питам по-същество : ED от малко над 4% е много нали ? Пълнител - 16 изстрела. Скороста е а нагоре, а надолу, има и поредици от 4-5 със 1 или 2 м/с разлика, но някой са с по 10 м/с разлика - зиг-заг. И това с Хума регулатора. Някои казват, че са нужни неколко стотин изстрела за да се разработи регулатора, но на мен ми звучи като градски легенди. Прострелях си накрая и хронометъра, чакам си новия.. Баси, побелях. Не питам за точност, защото правилните слъгове още ги търся (ще пробвам NSA-та и ZAN-oве разни като дойде хроното), а за девиациите в скороста.
Задължително проверка с 2 хронографа.
Желателно ревизия на цевната кутия,дали механиката се движи вътре гладко,без излишно триене и създаване на усилие при движение на частите вътре.
Еднакво изчакване между изстрелите ( поне 5 сек) за да се време на регулатора.
И както спомена колегата Kameno Karp, проверка на мишената как са тези изстрели с голямата разлика в скоростта .
В общи линии тук е разковничето.
П.С. Имал съм случаи с не една и две пушки които на мишена попаденията се докосват,а скоростта е с 6 м/сек разлика :)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
На 50 м едва ли ще се усети.Имах предвид на по-големи дистанции,200 м например. При данните на моята пушка 10 м/с дават 16 см разлика в пропадането.
 

Вилян

Потребител
О, да. Чакам си хроното и ще пиша какво става. На 50м със слъг лайнер А, който сложих, хевитата ги бута в една дупка, но тяхните изисквания за скороста ... и с 250 да се стрелят, и с 300 все тая, много са 'айляк' :). А слъговете още не мога да ги нацеля и на тази база не мога да коментирам колко им влияе скороста. Може и тя да им влияе. Но първо искам на 50 метра да оправя нещата, после да мърдам нагоре дистанциите. Проблем е, че при мен се получи добавяне на няколко компонента накуп, което са си няколко неизвестни в уравнението. Още тестове трябват...
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Здравейте колеги! Спрял съм се на FX Wildcat MKIII BT VP в .22 калибър,заглеждам го от известно време в Krale...
Какво ви е мнението за въпросният модел,и за сайтът от който мисля да го поръчам.
Благодаря предварително!




 

Вилян

Потребител
Трябва да решиш какво точно (не) искаш. Моя Дриймлайн със сигурност вече ми струва повече отколкото да бях взел Маверик, а на колега Маверика (@SEPULTURA да си каже де) сигурно вече е колкото Импакт. И масово е такова положението. Тези дни викам на жената - искам много и някакво пушле във 5.5, тя ми казва - ами айде да е нагласена и да не е FX ... (това съвсем сериозно!). Та FX е малко яма без дъно, защото и дизайна и маркетинга им е такъв - един тон неща за сменяне, добавяне ... Но големия плюс е, че имаш всякакви резервни части.
ПС. Но аз съм отскоро в FX клуба, слушай повече другите/старите кучета
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Не знам за колегите с другите ФХ -пушки но, аз исках ФХ който да е лек, футуристичен модел (по моите представи), да е прецизен откъм механика ,да се обслужва що годе лесно,да има възможност за стрелба на 100-150 метра поне. Разбрах какво трябва да направя като ъпгрейд още преди да взема пушката, и така направих. Поръчах Маверик ВП 5.5 кал, добавих 700 хеви лайнер, волфрамов ударник и слъг пауър кит,смених 232 баровата бутилка с такава 300 барова и толкоз. Стрелям си и нищо не човъркам, вече 5-6 хиляди изстрела. Пушката е настроена за 32 грейновете слъгове (които вече се предлагат официално в България от air4guns) и скорост 298-300 м/сек. Регулатори 180/155 бара. В диапазона 250-155 бара се произвеждат 45 изстрела.
Дано да съм полезен.Screenshot_2024-04-07-15-48-59-110_com.miui.gallery.jpg
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Продали сте се на конкуренцията! Не ви е срам! :lol:
Не ги слушай, платена анти реклама.
Пушката е топ, после ще ти се прииска от многото гледане на клипове в тубата да стане още по- топ и неусетно ще си вкарал още 1-2 хилки в нея. Ще си вкарал защото има хиляда екстри на пазара, на които трудно се устоява. Другите марки няма да ти предложат това удоволствие да си харчиш парите с кеф за хобито.
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Като за начало ще положа основите,пък времето ще покаже :)
Гледам че въпросната пушка се предлага с цев,която пише че може да стреля с по-тежки съчми и слъгове.Значи ли това,че мога да поръчам само един палър кит за слъгове и цевта ще се справя с тях.
И един малко тъп въпрос...с този палър кит може ли да се стрелят стандартни съчми :rolleyes:
 

emci74

Редовен Потребител
Всичко можеш да стреляш и без пауър кита. Този кит ти трябва за тежки слъгове основно.
Вземи първо пушката, постреляй, виж с различните проектили и скорости как се справя , и чак тогава влизай в сериала наречен Фх.
 

Amfo

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Спрял съм се на FX Wildcat MKIII BT VP в .22 калибър,заглеждам го от известно време в Krale...
Какво ви е мнението за въпросният модел,и за сайтът от който мисля да го поръчам.
Благодаря предварително!




Аз имам точно такава пушка . За да стреляш слъгове до 30 грейна ти трябва по-тежък ударник и по-корава пружина . Най-лесно купуваш комплекта но слъговия дотиквач просто е излишен . Пушката е доста компактна. Ако ще е кичиш с аксесоари по-добре вземи маверик . А и като цяло моята е пусната за продажба .
 

Орлин Вълчанов

Потребител
Точно така мисля да направя!Взимам я пък каквото сабя покаже.А иначе сериала FX е част от основната продукция на PCP индустрията...
 

wakafaka

Редовен Потребител
Точно така мисля да направя!Взимам я пък каквото сабя покаже.А иначе сериала FX е част от основната продукция на PCP индустрията...
Погледни и FX DRS Classic 700.Има я при Павката(danube airguns) и като цяло тая пушка се продава с 700мм цев за тежки проектили и голям пленум.Цената и е горе долу добре(2к) и няма много работи за ъпгрейд освен дотиквач,ударник, карбонова бутилка и спусък.За приклада незнам дали може са сменя ама и да може DRS pro приклада ще е към 2к и не вярвам някой да го купи.
 
Нагоре