FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз моя го усещам,че е за смяна само по спада на скоростта. Никакъв теч на въздух не чувам и не усещам.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Пушката ,като цяло е на 2000 2500 изстрела,като пружината бе сменена с хумовската да кажем преди 2000 изстрела. Но не пречи да я сменя и нея,имам друга чисто нова хумовска. Утре може да пробвам да сменя пружината и О-ринговете на цевта.
 

Amfo

Редовен Потребител
2500 не е нищо . На хронито имам 7760 записани изстрела. А съм стрелял и преди това . Нямам никакви проблеми по пушката .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам, че си си водил бележки при тези проби. Ако се вгледаш, ще видиш параболата на скоростта, при промяна на налягането на редуктора. След като не променящ нищо друго, заначи това е малсимума на механичната ти група.
Трябва да направиш и там промени, за да търсиш изместване на параболата нагоре.
Маса (тегло на ударника) и скорост (сила на пружината) са следващите променливи които да включиш в тестовете.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Преди малко разглобих пушката и се оказа,че има проблем.

Хумосвкият чук се бе заклещил доста здраво в сребристата част. Извадих го трудно и то с нагряване. Хумовксата пружина някакси му е подбила края в който го настиска и се е получила грапавина,заради която чука е заседнал. По прнцип трябва да се движи свобдно в сребристата част. Също така от някъде изпадна отчупена малка част от хумовската пружина.
Аман от боклуците на хума.
Всичко ,което съм купил от тях за тая пушка е боклук,чукове,пружини,дотиквач,трансфер порт V2...:mad:


Полирах чука и сега се движи свободно,сменин и пружината с нова,ама пак хумовска,само такава "Tuning"пружина имам в момента.
От къде мога д си купя натегната (тунинг) пружина различна марка от хума?
Смених и вътрешният о-ринг на цевта,където влиза дотиквача. Извадих дотиквача и нанизах о-ринга на него и си имаше видима хлабина. Оригиналния о-ринг е 6.35 x1.27 дебелина. Аз обаче сложих 6.35х1.5 и сега о-ринга уплътнява отлично дотиквача. Слъговете минават напред без проблем,но не минават назад :D Ако се наложи да ги вадя ,най вероятно ще излязат заедно с о-ринга или пък като се поизноси след някакво време ,ще почнат да минават хаха

Та в крайна сметка открих някакви нередности по механиката,които са вече отсранени и тези дни ще има пак преразход със стрелба на слъгове за настройки :D

a5.jpga4.jpga3.jpga2.jpga1.jpg
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Преди малко разглобих пушката и се оказа,че има проблем.

Хумосвкият чук се бе заклещил доста здраво в сребристата част. Извадих го трудно и то с нагряване. Хумовксата пружина някакси му е подбила края в който го настиска и се е получила грапавина,заради която чука е заседнал. По прнцип трябва да се движи свобдно в сребристата част. Също така от някъде изпадна отчупена малка част от хумовската пружина.
Аман от боклуците на хума.
Всичко ,кото съм купил от тях за тая пушка е боклук,чукове,прижини,дотиквач,трансфер порт V2...:mad:


Полирах чука и сега се движи свободно,сменин и прубината с нова,ама пак хумовска,само такава "Tuning"пружина имам в момента.
От къде мога д си купя натегната (тунинг) пружина различна марка от хума?
Смених и вътрешният о-ринг на цевта,където влиза дотиквача. Извадих дотиквача и нанизах о-ринга на него и си имаше видима хлабина. Оригиналния о-ринг е 6.35 x1.27 дебелина. Аз обаче сложих 6.35х1.5 и сега о-ринга уплътнява отлично дотиквача. Слъговете минават напред без проблем,но не минават назад :D Ако се наложи да ги вадя ,най вероятно ще излязат заедно с о-ринга или пък като се поизноси след някакво време ,ще почнат да минават хаха

Та в крайна сметка открих някакви нередности по механиката,които са вече отсранени и тези дни ще има пак преразход с стрелба на слъгове за настроики :D

View attachment 116854View attachment 116853View attachment 116852View attachment 116851View attachment 116850
При мен се отчупи малко парченце от Хумовската пружина,застана на спусъка,бях на полето и си стрелях,добре че си нося подвижна работилница в колата,за 10 минути бях отново в стрелкова позиция :)
 

Вилян

Потребител
Б*х мааму, да си върна старата пружина ФХоксова докато е време. Аз засега съм доволен от всичко на Хума - портове, пружини, регулатор, чуклета.. единствено с дотиквача (не е пин, ами си е нормален но разширен - и за пелети и за слъгове уж..) няма късмет - първия не беше съосен и не влизаше добре в цевта, а втория, които ми пратиха - идва дълъг (но то май това им е "дизайна" по принцип) и като зареждам, трябва да дърпам докрай лостчето...
 

emci74

Редовен Потребител
Снимката на пружината им я пусни на мейла на Хума. И друг път са се чупили техни пружини. Стрелям с тяхна и нямам проблем с нея, но я взех преди 4г и явно е от "старото" производство .
 

Вилян

Потребител
На мен ми смениха дотиквача без никакви разправии, хем исках да им пращам стария, но те не искаха :)
Другото, което ми прави впечатление откъм ударния блок, е че поради дизайна му, не трябва да се предобря със смазването на врътката за натяга на пружината. Аз първия път бях сложил силиконова смазка да се върти мазно въртялката, но се беше поразтекла и се беше набила вътре между главата на тежестта и дъното на самия цилиндър на чука... не, че е проблем, но не и е мястото там на тази мазниоч.. Та изчистих и си знам ..
 

bateelmo

Потребител
Ами като има кои да дава луди пари за маркови боклуци дето може всеки да си ги направи за жълти стотинки ще има и хума .
 

njatanasow

Редовен Потребител
Аз нямам такъв модерен ФХ,стрелям с Босс.Наскоро вдигнах скоростта на 300 м/с и групата на 50 м. стана 2 см.Набъвзо я намалих на 250 м/с и всичко си е почти в един калибър.Пиша това защото не мога да разбера каква е тая мания за гонене на високи скорости.
Та до колегата на който пушката му стреля отлично с 280 м/с за какво му е да си вкарва таралеж в гащите.
Нали целта е като се примериш някъде да улучиш там! ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Бачо Ники, и аз им разправям, че максимата на Мечо Пух в случая не е приложима, ама млaдежта е напориста.....
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Аз нямам такъв модерен ФХ,стрелям с Босс.Наскоро вдигнах скоростта на 300 м/с и групата на 50 м. стана 2 см.Набъвзо я намалих на 250 м/с и всичко си е почти в един калибър.Пиша това защото не мога да разбера каква е тая мания за гонене на високи скорости.
Та до колегата на който пушката му стреля отлично с 280 м/с за какво му е да си вкарва таралеж в гащите.
Нали целта е като се примериш някъде да улучиш там! ;)
Въпрос на принцип е постигането на високата скорост. Ако не е рентабилна,винаги може да бъде намалена,нали? А и лайнера кой съм взел е проектиран за стелба на тежки слъгове с висока скорост.
 

DimitarV

Редовен Потребител
Има един предел на скоростта, след който драга рязко нараства. При вятър това значи , че и страничната му компонента също рязко нараства, т.е. става по осезаемо влиянието на вятъра при тази скорост. В противовес колкото повече скорост толкова повече БК. Да ама за малко, защото много бързо я губи( за кратка дистанция).Затова се търси идеалния компромис между скорост , която харесва слъга(хармоници , стабилизация и първоначално "осцилиране" на слъга при напускане) и тази максималната гранична , която не му вдига много драга и го прави чувствителен на вятър.Хармоницитевъобще не е задължително да се лекуват чрез скорост. Импакта за това има пин проба с регулируема дължина.Може с налягане на редуктора.
 

emci74

Редовен Потребител
Няколко човека в Бургас стреляме с такива лайнери и по мои наблюдения, това е някакъв мит, че харесват високи скорости. Над 295 мс групите започват да се отварят, а над 310 си беше направо заря.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Днес имах време да пробвам как е новия (.25) 700 хеви лайнер 1:16 и резултатите от към точност с ZAN 2.27грама (35гейна) и HN 2.20 грама (34грейна) са отлични. Стреля ги супер точно. На 80м пет от пет 9 волтови батерии - "всичкото туш" :D Доволен съм от лайнера от към точност. :sniper2:
Обаче нямам прираст в мощността. Даже имам спад.
С 600мм цев и регулатори 170/150 ,тежкия чук и пружина на хума + оригиналния дотиквач на FX (не пинпроб) ,мощността беше 97-99J. Сега е сменен само лайнера с 700мм,всичко друго е както преди и мощността е към 90J или казано ZAN 2.27 грама ги срелям с 280м/с.

Въпросът ми е,какво да разръчкам в конфигурцията за да докарам по-висока скорост - към 300м/с да кажем?

Колегите,които са с Maverick sniper с 700мм и калибър 6.35,да кажат на какви налягания и с каква карантия докарват тази скорост? :rolleyes:
Нормално е да падне мощността.По-дългата цев иска повече мощност.Ако пушката ти е била настроена да затваря клапана преди да излезе проектила от 600мм цев то при 700мм цев клапана като се затвори рано и проектила няма да може да се засили толкова.
Решението е по-голяма дупка на трансфер порта или клапана да остава по-дълго отворен(постига се с по-тежък ударник или по-дълъг щок на клапана).Обаче ако имаш голям преразход и ако духа след като проектила е излязал от цевта поне при мен точността отива на кино.
700мм Slug Liner .25 няма никакъв проблем да засилва тежки проектили стига клапана да ти позволява.Аз с достатъчно голям клапан успях да засиля 4.3гр алтарос с 290м/с макар че платото го няма никакво.Също така и при мен не са точни най-тежките алтароси и влизат много трудно в лайнера.
От към точност гледай .249 слъговете защото .250 са много плътни.На Атанас слъговете ако са с по-малъкия диаметър(2.8/2.9гр ги групира докато по-плътните са като мухи.Другия филм е че лайнера вътре след 50 изстрела с H&H 3гр ~300м/с e омазан с олово(с по-твърди проектили се омазва по-бързо).
Ето разликата между мръсен FX Slug liner .25 700mm(мишената в ляво) и изчистен лайнер(мишената в дясно) с шомпол и четка(бронзова или месингова).Проектила е H&H 46грейна 3гр с около 315м/с изстрелян от пушка без регулатор.

IMG_20240405_134941.jpg
Откъм налягане на пушката без регулатор платото ми с трансфер порт 6мм е от 160~130бара а с 6.5мм трансфер порт е от 155~120бара.Над 170 бара започва да затваря клапана прекалено бързо и скоростите падат значително а ударника при мен е 110/120грама.Прави си изводите сам за налягането след редуктора.
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Само да предупредя, че тия тунинговите утежнители на Хума (комплекта жълти 7 и нещо и 8 и нещо грама) са от неподходящ метал и при по-засилени пушки се раздуват вътре в ударника. Моя едвам го извадихме. Сега сложих стоманен и се надявам да си е ОК.
 
Нагоре