FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

SEPULTURA

Редовен Потребител
Няколко човека в Бургас стреляме с такива лайнери и по мои наблюдения, това е някакъв мит, че харесват високи скорости. Над 295 мс групите започват да се отварят, а над 310 си беше направо заря.
Ще видим,това ще покажат само тестовете,след като успея да достъгна високите скорости :D
 

Sax

Потребител
От към точност гледай .249 слъговете защото .250 са много плътни
Стрелям с H/N .250, .249 не ги харесва.44 грейна с 302 м/с-130 джаула.На 50 м. 5 изстрела са 1 стотинка.Не съм чистил цевта сигурно от 400-500 изстрела.Налягането е 175 бара.Волфрамов ударник,трансферпорт и дотиквач Хума,700 мм супериор хеви.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Стрелям с H/N .250, .249 не ги харесва.44 грейна с 302 м/с-130 джаула.На 50 м. 5 изстрела са 1 стотинка.Не съм чистил цевта сигурно от 400-500 изстрела.Налягането е 175 бара.Волфрамов ударник,трансферпорт и дотиквач Хума,700 мм супериор хеви.
Слъговете мажеш ли ги с нещо?Интересно ми е как ще изглежда цевта ти от вътре.Ще помоля ако може да направиш една снимка следващия път когато я чистиш.
Това е друг модел цев приятел.Човека е с 700mm heavy liner 1:16.(вече трябва да се казва slug liner TR 1:16 и замества супериор хеви лайнера).Доколкото намирам информация разликата между супериор хеви и слъг лайнера е че вдлъбнатите "нарези" са по-малки/ниски и туиста. Ще пробвам моя полиран слъг лайнер с .250 пак да видя дали няма подобрение.Но наблюдавам че по-трудно влизащите проектили не ги харесва.При мен проектилите се вкарват ръчно с пръст и се усещат различните диаметри.Даже H&N слъгове от една кутийка има по няколко бройки които влизат лесно и се различават от другите.

Ето безценните постове от колегатa MAD MAX.В крайна сметка пак трябва да се тестват и двата суб калибъра на твоята цев.
6.35 - 700 мм.

295 м/с

Сюпериор-лайнер Хеви


- отлични с JSB 1.645;
- много добре с Хибрид;
- зле към средна хубост с Нокаут;
- отлични с JSB 2.2 MК І;
- отлични с JSB 2.2 МК ІІ;
----------------------------------------------
- средна хубост с H&N slugs 28 грейна; 6.36
- средна хубост с H&N slugs 30 грейна;
- средна хубост с H&N slugs 32 грейна; не стават
- средна хубост с H&N slugs 34 грейна;
- много добри с H&N slugs 36 грейна;
-----------------------------------------------------------------
- зле с NSA slugs 26.8 грейна (1.74 грама)
- много добри с NSA slugs 29 грейна (1.88 грама)
- много добри с NSA slugs 33.5 грейна (2.17 грама)
- много добри с NSA slugs 34.9 грейна (2.26 грама)
- много добри с NSA slugs 36.2 грейна (2.346 грама)
- отлични с NSA slugs 38.5 грейна (2.50 грама)

Само да предупредя, че тия тунинговите утежнители на Хума (комплекта жълти 7 и нещо и 8 и нещо грама) са от неподходящ метал и при по-засилени пушки се раздуват вътре в ударника. Моя едвам го извадихме. Сега сложих стоманен и се надявам да си е ОК.
Между другото този проблем вероятно може да се реши с тънка шайбичка от пластмаса вътре в ударника да не удря метал в метал.
 
Последна промяна:

radosten

Потребител
Няколко човека в Бургас стреляме с такива лайнери и по мои наблюдения, това е някакъв мит, че харесват високи скорости. Над 295 мс групите започват да се отварят, а над 310 си беше направо заря.
И при мен е същото, над 295 става страшно.
 

Sax

Потребител

SEPULTURA

Редовен Потребител
След изразходени 2 кутии ZAN слъгове в крайна сметка успях да постигна 300м/с с 6.35 и 2.27грама (35грейна) ,но баланса на система за тази скорост го постигнах на 170 бара с пружината и тежкия чук от тунинг кита на хума и оригиналния дотиквач на FX. Много връткане падна с имбусите - извъртя ми се въртялото направо :D и да е жив и здрав компресора,че колко помпане видя..само той си знае.Това ако трябваше с помпа да го правя - направо щех да хвърля всичко в Марица и да приключа завинаги с това хоби :D
Само,че 170bar налягане ми е нерентабилно, защото намалява значително броя на изстрелите. :wall:

И да кажа,че се оказахте прави за 300+м/с :
слъговете се реят като мухи без глави,всеки със собствено мение ,характер и посока :D
Но беx длъжен да пробвам лично :D

Та ,накрая след дъълги и мъчителни тестове :D оставих пушката на 155/135bar и 289-291м/с с горе споменатата карантия.
Лайнера е супер точен с тая скорост и тези слъгове и имам доста голям брой изстрели с една бутилка 580сс@300бар и една 700сс@300бар.

Интересното обаче е ,защо скоростта от 300м/с я достигнах чак на 170 бара?
Колеги с Maverick sniper са ми казвали,че тая скорост я докарват на 130-150 бара инатервал за 33-36 грейна.

PXL_20240430_090033373_exported_4301~2.jpg
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
И да кажа,че се оказахте прави за 300+м/с :
слъговете се реят като мухи без глави,всеки със собствено мение ,характер и посока :D
Гошето ( @Sax ) прави група 1 стотинка на 50мм със слъгове Ейч Ен 44 грейна с 302 м/с. Продължавай с тестовете и връткането с имбусите, да ти се доизвърти въртялото :rambo: :lol:
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
На всяка мишена ли е по толкова групата или е от 10-20 една?
Правил съм с такава скорост, но по- скоро е по изключение , защото останалите не са такива.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Колеги оня ден прекарах няколко слъга ръчно през FX Slug Liner 700 в .25 калибър.Лайнера е полиран.Слъг 3гр H&N .249 едва-едва опира от страни докато не стигне шока.Същия в .250 опира една идея повече и пак разчита на шока.Като вкарам проектил 60 см и го изкарам обратно има много малки следи по проектила от 5-те вдлъбнатини в цевта.
Също така пострелях с разни проектили във вода да видя има ли хубави следи от каналите при високи скорости.Пак същата работа-много малки вдлъбнатини по слъговете.Някой друг тествал ли ги е?
Иначе мазането на слъгове с силиконова смазка помага много против цапането на цевта.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Ами то добре ама да я бяха направили със кит за слъгове дългата версия...не да трябва да дадеш още пари за глупости.Аз като я сметна с допълнителните части и тя става колкото един динамик.
 

emci74

Редовен Потребител
Ами то добре ама да я бяха направили със кит за слъгове дългата версия...не да трябва да дадеш още пари за глупости.Аз като я сметна с допълнителните части и тя става колкото един динамик.
То тогава няма да е ФХ, щеше да се казва Вулкан!
Не и ли вкараш на една пушка 2-3к за тунинг, не ми я хвали! :cheers:
 

Вилян

Потребител
Ами то добре ама да я бяха направили със кит за слъгове дългата версия...
Не си разбрал, това го прави нощната смяна във фабриката на чичо Фредрик. Под прикритието на ноща гравиращата машина печата Airgun Technology, AirМaks, (сещаш се) по пушките ...
 

shaman

Редовен Потребител
Ами то добре ама да я бяха направили със кит за слъгове дългата версия...не да трябва да дадеш още пари за глупости.Аз като я сметна с допълнителните части и тя става колкото един динамик.
Интересното е, че DRS-a който имам се оказа, че е със "slug liner" 1:16 и с големия пленум.
Единственото май, което трябва е power kit-a - дотиквач + волфрамов ударник
 

wakafaka

Редовен Потребител
Интересното е, че DRS-a който имам се оказа, че е със "slug liner" 1:16 и с големия пленум.
Единственото май, което трябва е power kit-a - дотиквач + волфрамов ударник
Еми дай една цена за карбоновата тръба за 250 бара и да я дойда до русе да взема пушкалото.Иначе DRS-a изглежда удароустойчив точно като за мен.Но забелязвам че на различните места с различни цеви ги пращат(или по-възможния вариант е да не са запознати дилърите с какво има в пушката).
 
Последна промяна:
Нагоре