FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

petkof

Редовен Потребител
ФХ са най-многофункционалните, с възможност за бързи настройки на всички параметри на всички основни компоненти в тях, плюс възможност за смяна на 5 основни калибъра с 5 различни дължини и няколко различни туиста в лайнерите. Аз не знам друга фирма да предлага всичко това накуп. Поради тези си качества пушките са сложни и хора непознаващи материята изпитват трудност при боравенето с тях. Всъщност това е фирмата, която направи революцията в развитието на нашето хоби и всички останали тръгнаха след тях. За мен лично Fredrik Axelsson е като Дядо Коледа! Каквото си поискам да могат пушките, той го прави! Весели Коледни и Новогодишни празници на всички!
 

Ivan888

Редовен Потребител
Не ми е приятно че провокирах последната размяна на думи. Просто ми дойде в повече това често натякване как хората които ползват фх им е приятно да дават сума пари допълнително и да се занимават с много настройки и тестове. Както каза Петков, фх имат много възможности, и най вече една пушка в повече от един калибър. Ясно е че стрелеца има най голямо значение за резултатите, затова най хубавите групи които пускам с моя Маверик са от Петър Тенев. И двете марки имат привърженици и всичко е въпрос на вкус. А до това за всички допълнителни разходи, просто при мен лично това дойде от желанието за максимална мощност. Вече има доста тунинг части и за вулкан 3.Хубави, спокойни и пълни със здраве и щастие празници.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Абсолютно точно казано Ванка, въпрос на вкус и въпрос на личен избор! Всички пушки в този ценови диапазон са оправдани по критерии. При положение, че цените са близки не знам защо някой трябва да казва - моята пушка е по-добра! Очевидно си избрал марка Х, а не марка Y, естествено, че ще пушка Х ще е по-добрата за теб… Аз спирам да пиша в тази тема и във всяка друга тема касаеща FX vs AGT. Но със сигурност ще пиша тук когато мина и на другия бряг :D . Весели празници - здраве и щастие на семействата ви! И ви пожелавам Дядо Коледа да ви донесе още много играчки!
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Звънни(пиши) на Николай(gadnqra),да го питаш на колко пушки е направил платото 130-140 бара.
Ще ти отговори-На нито една.
Какви скорости очакваш с това ниско налягане?
Ти пушка с редуктор виждал ли си бе хахахах. Звънни му ти да ти се посмее малко. :D
 

du6ata

Редовен Потребител
Ти пушка с редуктор виждал ли си бе хахахах. Звънни му ти да ти се посмее малко. :D
Точно този човек е имал поне 5 класни пушки с редуктор и доста експерименти и тунинг им е правил и на agt I fx така че като не познаваш някой не е уместно да го коментираш
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Точно този човек е имал поне 5 класни пушки с редуктор и доста експерименти и тунинг им е правил и на agt I fx така че като не познаваш някой не е уместно да го коментираш
Тук в обкръжението сме с около 15 фх-а и всичките стрелят от 110 до 150 бара макс. (това з 6.35)
Над 140 бара без тунинг пружина или волфрам при мен скоростта пада. Проблема е бил с лошо съосие на трансферпорта и дотиквача, което вече е нагласено.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Не ми е приятно че провокирах последната размяна на думи. Просто ми дойде в повече това често натякване как хората които ползват фх им е приятно да дават сума пари допълнително и да се занимават с много настройки и тестове. Както каза Петков, фх имат много възможности, и най вече една пушка в повече от един калибър. Ясно е че стрелеца има най голямо значение за резултатите, затова най хубавите групи които пускам с моя Маверик са от Петър Тенев. И двете марки имат привърженици и всичко е въпрос на вкус. А до това за всички допълнителни разходи, просто при мен лично това дойде от желанието за максимална мощност. Вече има доста тунинг части и за вулкан 3.Хубави, спокойни и пълни със здраве и щастие празници.
Скъпи колеги, в Ямбол си имаме една приказка а именно : ИМАШ ПАРИ, УГАЖДАШ СИ ;) Ваньо, нищо не си провокирал, тук всеки може да създаде раздор и напрежение, никой не е застрахован, въпрос на принципи и до умствения багаж на човек е. Аз лично, бях мноооого на 2 дали да взема Фх или Агт, везната при мен наклони заради тегловата разлика и възможността за комбинирана и лесна смяна на калибъра, иначе дървения приклад на чехите е просто великолепен. Признавам си, не ми допада халтавия сайдлевър на чехите, някак си много улуфтен ми идва, но нека не забравяме че си работи безотказно. Важно е да се знае, че всеки може да направи по-добри резултати със пушка на колега отколкото със своята, въпрос на спокойствие при стрелба и качествено натискане на спусък. В този ред на мисли, с помощта на Калоян ще направим тази игра с размяна на пушките, правим по 5 изстрела пробни и 10 състезателни на 100 м и съпоставяме резултатите. По-лесно от това здраве му кажи. Разберете, всяка пушка е хубава, всяка стреля добре когато е нагласена, всяка има по някакъв кусур, неизбежно е, ето затова пазара е залят със тооооолкова много модели, калибри, визии и мощности, трябва да се угоди на нас потребители. Бъдете здрави, весели празници и нека белобрадия старец донесе на всеки от нас това от което има нужда.Screenshot_20231029_103020_com.android.gallery3d.jpg
 

Laferrari63

Редовен Потребител
С удоволствие Петьо! Вярно на Вулкана му е малко халтав сайд левера. Много ми хареса на мен ФХ-а. Не бях пипал такава пушка преди Банево. Тогава реших, че ще е следваща ми със сигурност. Механиката е нереално добре изработена, 0 пластмаса и никакви луфтове никъде. Тук печели на 100%, ама нещо спусъка не ми допадна на ФХ-а. Може би е въпрос на свикване.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Ти пушка с редуктор виждал ли си бе хахахах. Звънни му ти да ти се посмее малко. :D
Ти голям виц каза! Той като се е занимавал с ПЦП-та ти си ходил прав под масата. Както е казал Сашо, като не познаваш човека, по добре да не коментираш, защото ей такива "бисери" се получават.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Звънни(пиши) на Николай(gadnqra),да го питаш на колко пушки е направил платото 130-140 бара.
Ще ти отговори-На нито една.
Какви скорости очакваш с това ниско налягане?
Точно така, бат Жоро. Знаеш че в Сливен се стреля и на 170+. Получих информация и за Маврик при 175-180, достигащ 200 J, в .30 и то с прилична точност.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
То и аз исках в Банево,някой да постреля с моята пушка,да видим аз ли не ставам или пушката,амааааа ...
Тук аз съм виновен мисля, имам някакъв спомен че ти обещах да стрелям с Крауна Ники, извинявай, следващата сбирка ще се случи.
п. с. Крауна ти на мишена стреляше превъзходно, не знам какво е това впечатление че не става, както се изразяваш, супер си е.
 

Ичи Геки

Редовен Потребител
Ти голям виц каза! Той като се е занимавал с ПЦП-та ти си ходил прав под масата. Както е казал Сашо, като не познаваш човека, по добре да не коментираш, защото ей такива "бисери" се получават.
Аз лично искам да видя импакт м3 6.35 абсолютно стоков с 2ри редуктор над 150 бара как стреля, за да се посмея и аз ;)
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
С удоволствие Петьо! Вярно на Вулкана му е малко халтав сайд левера. Много ми хареса на мен ФХ-а. Не бях пипал такава пушка преди Банево. Тогава реших, че ще е следваща ми със сигурност. Механиката е нереално добре изработена, 0 пластмаса и никакви луфтове никъде. Тук печели на 100%, ама нещо спусъка не ми допадна на ФХ-а. Може би е въпрос на свикване.
Да, на усещане са мааалко различни спусъците, то си има регулиране за индивидуално настройване, но на мен ми е супер, както и Вулканския. Въпрос на свикване навярно.
 
Нагоре