FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Ivan888

Редовен Потребител
Аз лично искам да видя импакт м3 6.35 абсолютно стоков с 2ри редуктор над 150 бара как стреля, за да се посмея и аз ;)
Айде пък сега импакт, айде пък пък 6.35, айде пък стоков. Алекс, в началото заговори за редукторни пушки с налягане над 150, е може да видиш Маверик на 170, с хеви лайнер 800 в 7.62 как стреля.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Стокхолмски синдром в чист вид! :)
Хубави пушки,ми хубави са,страна произход Швеция:Сааб,Скания,Волво,ИКЕА,H&M,АББА...Държава с вековни традиции в производството на стомана,интелигентно,образовано и творческо население,индустриално и дигитално силно развита държава и ако не бяха решили и те да закриват Русия преди няколко века сега щяха да диктуват европейския дневен ред ;-)
Четвърт век компанията търси своето място,заигравка с Уебли,автономно ПЦП с вградена помпа,мощни ПЦП пищаци,полу-автоматични и автоматични ПЦПта( когато и те се отказаха стана ясно,че нема заек под тая трънка).Явно им стана ясно ,че в класа до 40-60 дж. няма с какво да пробият и какво повече да дадат от Air Arms и Weihrauch и да ги изместят.Насочиха се агресивно към неограничения буквално във всякакво орношение хамерикански пазар и заедно с H&N направиха пробива,по-скоро революцията със слъговете,високите мощности и далечните разстояния,не че и преди това не е имало мощни пушки и пълнотели проектили,но тези ги индустриализираха,направиха ги лесно достъпно без .Революция от която благодарение на чудесния ни закон и ние се ползваме(това за тези дето все нещо са ощетени и обидени от КОСе-босе).Останалото Sen чудесно го е описал,важен е избора и способността да взимаме информиран такъв,колкото повече ,толкова повече!!!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Тук аз съм виновен мисля, имам някакъв спомен че ти обещах да стрелям с Крауна Ники, извинявай, следващата сбирка ще се случи.
п. с. Крауна ти на мишена стреляше превъзходно, не знам какво е това впечатление че не става, както се изразяваш, супер си е.
Когато взех пушката,стреляше наистина уникално до 100 метра. На 100 метра ставаше една дупка. Фасовете от айкоса ги целех 10 от 10. Но над 100 метра нещата ставаха зле. И като почна едно бърниканееее ... Сега пушката стреля прилично. Стрелбата на 200 метра се подобри( стрелям по малки балончета с вода) но на 100 вече не става една дупка и фасовете не са 10 от 10. Явно някакви настройки иска,ама това вече е извън моите компетенции. Та ако имаш желание,мога да ти я докарам да я погледнеш и вкараш в правия път.
 

radosten

Потребител
Според адаша,за да се
"направи"FX както трябва
цената отива на около 4300лв.т.е.1500лв повече от Вулкан със синтетик приклад.За нервите и времето до направянето
да не говорим...Ами може и да е по-добра пушка ,ама не чааак толкоз.Има не малко колеги,които предпочитат да купят проектили за тези пари и да стрелят,вместо да влагат време в правене.
И въобще ,хайде да се радваме на хобито кой с каквото има и да престанем да си мерим оная работа!
Тръпката да имаш възможността да постигнеш, нещо по-добро, си заслужава всички усилия. FX е лабиринт, който те приканва, постоянно да го преоткриваш, това е, като пъзел, който искаш да решиш до края.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Днес времето беше супер при мен (+17С) и имах време да тествам пак скорости с трансфер порта на хума V2.

Прираста е 0. Никаква разлика няма в скоростта с този трасфер порт. Абсолютно безполезен е,поне в моя калибър де (6.35). Даже скоростите са 2-3-4м по-надолу от оригиналния порт. Единсвеното сменено е порта. Всичко останало ,налягания,настройки,хардуер си е същото. Остава само да проверя,да не би да се е разместил болта на врътката за натягане на пружината на ударника. Ако не е ,заключението ми е ,че този порт е безполезен на моята пушка и най вероятно ще си върна оригиналния.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Сечението на двата порта еднакво ли е? Предполагам, че на Хума е по-голям.
Ако нищо друго не променяш в системата, и нямаш увеличение на мощността, значи стоковия трансфер е в пикови стойности за порцията която пуска.
По-големият иска и по-голяма порция въздух за да промени нагоре мощноста.
Значи трябва да промениш времето на отваряне на клапана или налягането зад него.
Мислете ги нещата първо на теория и ги проверявайте на практика.
Няма вълшебни детайли, които работят ей тъй, от самосебе си.
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Сечението на двата порта еднакво ли е? Предполагам, че на Хума е по-голям.
Ако нищо друго не променяш в системата, и нямаш увеличение на мощността, значи стоковия трансфер е в пикови стойности за порцията която пуска.
По-големият иска и по-голяма порция въздух за да промени нагоре мощноста.
Значи трябва да промениш времето ма отваряне на клапана или налягането зад него.
Мислете ги нещата първо на теория и ги проверявайте на практика.
Няма вълшебни детайли, които работят ей тъй, от самосебе си.

Ами според този видео клип ,само със смяна на порта би трябвало да има прираст. А дефакто скороста падна при мен. Иначе съм с тежкия чук ма хума + пружината им и дотиквача. Регулаторите са 175/155.

п.с. : Сега вудях,че оригиналните портове на клипа са само с кръгъл отвор за слъгове и най-вероятно за това има прираст в скоростта. А моя оригинален има кръгъл отвор + правоъгълен за слъгове и най-вероятно за това няма разлика с хумовския,въпреки ,че е малко по голям

 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Когато взех пушката,стреляше наистина уникално до 100 метра. На 100 метра ставаше една дупка. Фасовете от айкоса ги целех 10 от 10. Но над 100 метра нещата ставаха зле. И като почна едно бърниканееее ... Сега пушката стреля прилично. Стрелбата на 200 метра се подобри( стрелям по малки балончета с вода) но на 100 вече не става една дупка и фасовете не са 10 от 10. Явно някакви настройки иска,ама това вече е извън моите компетенции. Та ако имаш желание,мога да ти я докарам да я погледнеш и вкараш в правия път.
Ники, Крауна ти стреля страхотно, в това няма съмнение,видях го на Банево .
Що се касае до по-добрата ти групираност на 200 м спрямо тази на 100 м, мисля че не трябва да се притесняваш от нищо. При мен също се е получавало така, почти еднаква групираност при 100 и 200 метра, викам си мам.а му, на 100 м трябва да е мноооого по-добре, но не. Нямам разбира се логично обяснение на случващото се на моменти, просто си мисля че има човешкия фактор основна причина за това. Миналата седмица прострелвах един Крал Армс на колега от северозапада, след това реших да пусна няколко изстрела на поне 200 м. Заложих си гонга на 225 м по далекомер, завъртях си турета на 225 м, 7 от 10 влязоха в гонга 15х15 см ,5 от тях бяха в група от 35 мм диаметър. Ветрец полъхваше не леко,затова и попаденията бяха вляво МОА-МОА и 1/2. Не пипай Крауна,поне аз не бих. :)
 

nikolaym

Потребител
Ами според този видео клип ,само със смяна на порта би трябвало да има прираст. А дефакто скороста падна при мен. Иначе съм с тежкия чук ма хума + пружината им и дотиквача. Регулаторите са 175/155.

п.с. : Сега вудях,че оригиналните портове на клипа са само с кръгъл отвор за слъгове и най-вероятно за това има прираст в скоростта. А моя оригинален има кръгъл отвор + правоъгълен за слъгове и най-вероятно за това няма разлика с хумовския,въпреки ,че е малко по голям

На моя маверик има и двато отвора,но и както да я завъртя няма разлика в скоростите стига до 285мс и това е.
Сложих игла за слъг същата работа сложих 26гр волфрамов чук същата
работа.
Сега поръчах трансвер в2 порт от хума и 14гр чук като пристигнат ще тествам дали ще има промяна
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
На моя маверик има и двато отвора,но и както да я завъртя няма разлика в скоростите стига до 285мс и това е.
Сложих игла за слъг същата работа сложих 26гр волфрамов чук същата
работа.
Сега поръчах трансвер в2 порт от хума и 14гр чук като пристигнат ще тествам дали ще има промяна
По мои наблюдения при големите налягания- над 130-140 бара трябва по здрава пружина която да държи клапана отворен достатъчно дълго за да пусне необходимата порция въздух- в смисъл че ударника колкото и да е тежък трябва някой да му даде сила за да удари. Другото което съм забелязал е че поради големите пленуми трябва да има синхрон между налягането в пленума и натега на пружината на ударника. Един вид каро настройка на плато на нерегулирана пушка. В темите и постовете на Николай (gadnqra) има писани много полезни неща по тази тема макар и не свързани конкретно с фх. Аз като настройвам след разни интервенции почвам от ниско налягане около 110 бара и разхлабена пружина и постепенно увеличавам едното и другото докато стигна до някаква зависимост м/у налягане, натег на пружината, скорост и брой изстрели.
Като краен вариант може и манометъра на регулираното налягане да не показва вярно.
 

emci74

Редовен Потребител
Ако очаквате да смените само трансферпорта или ударника и да ви се вдигне скоростта без да пипате налягането, няма да ви се получи. Петко го беше написал по- горе.
Всичко трябва да работи в пълна хармония.
Налягането трябва да съответства на тежестта на ударника или натяг на пружина и тн....
С две думи стрелби трябват, за да се намерят правилните настройки!
В повечето случаи голямата мощност не значи висока точност, дори напротив.
Честита Коледа!
 

Licho

Редовен Потребител
А имаме ли вече FX King във форума? Аз твърдо реших, че това ще ми е втората пушка.[/QUOTE

Licho:
Наистина,чудесна пушка е, колега!
И на мен много ми харесва,но видя ли и цената? Дори в Крале е с 6-700лв по-скъпа от Пантерата!
Знам,много колеги ще кажат,че "кеф цена няма" ,ама...
Все пак ти пожелавам да осъществиш това,което си замислил! И ще се радвам за теб!
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
А имаме ли вече FX King във форума? Аз твърдо реших, че това ще ми е втората пушка. Признавам си имам огромна слабост към дървен приклад и всеки, който ме познава знае защо съм взел Вулкана. Но след GRS сток версията на FX King ( другата ми слабост като приклад) твърдо реших, че ще я взема. Няколко колеги вече ме разубеждават по телефона. Какво мислите? Калибъра отново ще е в 5.5мм . След като видях, че успешно се стреля на 400-500 м с .22 не мисля, че има смисъл да минавам в .25 . А и стрелям само по гонг и хартия, така че някакви свръх мощности не търся. Ако се докара до 100-110J ще съм повече от доволен.
Кала,приятелю, не искам да те разубеждавам за Кинг-а, но все пак прехвърли тези 3 страници от линка: https://www.airgunnation.com/threads/fx-panthera-barrel-leak-valve-seat.1286217/
Понеже обичам да чета инфо свързано с Фх ( някак си ми стана навик последната година и нещо :D ) попрехвърлям Американците в техния форум за обогатяване на знанията си, за проблеми и решения и т.н.
Никак не са малко колегите на които Пантерите им да не текнат от клапана (без значение лек или тежък ударник се ползва).
Има си конструктивна грешка като тънко стебло на клапана, както и липса на разстояние зад него за да може да си направи целият ход при натискът от ударника. Навярно проблема от Пантера се прехвърля на Кинг-а заради еднаквите цевни кутии, догатки само, но .......... !!!
Говори се че при нови партиди на Пантера проблема може да е отстранен, но инфо повече липсва дали е така 100 %
Все пак е хубаво да се знае дали при евентуални проблеми от такова естество конкретно с Фх, гаранцията им какво включва, как се процедира при даден проблем ? Частите за ремонта се осигуряват от търговеца за страната или ? Изпраща се пушката за отстраняване на проблема или ? Има ли отношение по гаранцията на един Фх примерно намесата на собственика в стремежа за лична настройка (смяна на ударник, портове, пружина, настройки регулатори и прочие ) ??? Хубаво е да знаем повече в това отношение , затова ще помоля Павката като търговец и представител на https://danubeairguns.com/ да изкаже мнение и да ни просветли по темата. 2023-04-08 10_17_40-Untitled - Rhinoceros 7 Commercial - [Top].pngФх пантера клапанна игла.png
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Сечението на двата порта еднакво ли е? Предполагам, че на Хума е по-голям.
Ако нищо друго не променяш в системата, и нямаш увеличение на мощността, значи стоковия трансфер е в пикови стойности за порцията която пуска.
По-големият иска и по-голяма порция въздух за да промени нагоре мощноста.
Значи трябва да промениш времето на отваряне на клапана или налягането зад него.
Мислете ги нещата първо на теория и ги проверявайте на практика.
Няма вълшебни детайли, които работят ей тъй, от самосебе си.
Аплодисменти Пеко, полезен и обоснован както винаги :bravo:
 

Ivan888

Редовен Потребител
Много благодаря на The PuNiShEr за добрата работа днес. С негова помощ и съвети от колеги и приятели от форума се получи... FX MAVERICK Super Sniper. Screenshot_2023-12-26-17-22-33-397_com.miui.gallery.jpg
Проекта включва хеви лайнер.30 800 мм от Павката - Шамана. Използвахме волфрамов ударник и махнахме заден регулатор, слагайки втори power plenum. Screenshot_2023-12-26-17-22-20-636_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-12-26-17-21-42-136_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-12-26-17-21-42-136_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-12-26-17-21-47-273_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-12-26-17-22-46-898_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2023-12-26-12-47-19-102_com.android.chrome.jpgScreenshot_2023-12-26-17-22-42-472_com.miui.gallery.jpg
Гонга е на 50 м, предстоят тестове за групи със слъгове любезно предоставени от Петър Тенев. Бутилката 700 цц чака облицовка. Днес за първи път пробвах продукт на AGT, много качествен продукт. . мисля и аз да си купя такъв модер.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Ванко, за миг си помислих, че си минал на другия AGT бряг, а то модер! :lol:
Чудесно е станала пушката!
Xaxax верно почва мача да става Левски-ЦСКА :D
Само не знам кога някой от можещите във форума ще създаде хибрид между агт и фх…пушка, която да вземе хубавите страни от двете и да отстрани кусурите… че да си купуваме пушкала родно производство :)
 
Нагоре