FX- внимание

Laferrari63

Редовен Потребител
Мой приятел стреля с Вулкана и вкара 5 слъга. За мой късмет бяхме на язовира и намери в багажника си рибарско колче точно 5мм от тези най-фалшивите и гънещи се. Издялках го малко накрая за да се заобли, пръснах малко wd40, вкарах го в цевта и леко с един гумен чук . Бая бой изяде накрая, но излязоха и последствия с точността нямам. На мен ми се е случвало да вкарам максимум 2 слъга, ама си ги изстреля
 

njatanasow

Редовен Потребител
Много зависи от субкалибъра , 5.53, ако вкараш над 2 няма вадене в 5.5 цев .
Калояне,веднаж стана фал и при мен....5 или 6 броя вкарах в 5,5 кал.Много лесно ги извадих.Без да вадя цевта налях Балистол в цевта и с леко почукване с шомпола от пред на зад излязоха като кюлче! ;) :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Темата е много полезна и е валидна за абсолютно всички пушки. В най-голям риск са многозарядните. Правилният начин е един - отпред-назад, като проектилът трябва да излезе през входа на цевта.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Решението на проблема е много просто.
Купувате си от практикер алуминиева шпилка (там го водят щанга) и я ползвате като прът за избутване на слъговете. Има ги с диаметри 4 и 6 мм. Аз ползвам 6мм за моя калибър 6,35. Отпред може да я загладите на шлайф или шмиргел (после с финна шкурка) в формата на слъг. Така минава по-лесно през о-ринговете на трансфер порта,иначе има опастност да ги надере.
Напръскайте шпилката с малко WD40 (може и без ако сте на полето) и винаги бутайте бавно назад към пълнителя. Понякога се налага да натиснете малко по силно за да излязат.

Моя Maverick го задристих още на първия час ,след като го извадих от кутията хаха. :D
Набутах му 3 слъга,докато се усетя защо не иска да стрелне. Свикнал бех с хасан BullBoss,който имаше защита от презареждане и по инерция набутах набурзо слъговете. Оказа се, че Maverick-a ми може да изтреля 2 слъга,но 3 не :D Вече знам за това и винаги си имам едно на ум. Но като дам пушката на някой приятел, въпреки че ги предупреждавам, почти винаги затръсват цевта :D
За това в куфара си нося винаги една такава алуминиева шпилка с която решавам проблема за около 2 мин.

п.с : Ще черпите на някоя чужда сватба за инфото хаха :D

333084752_640200844580674_1003439385764867071_n.jpg333315590_598391038401170_1246633293442736910_n.jpg
 
Последна промяна:

radosten

Потребител
Решението на проблема е много просто.
Купувате си от практикер алуминиева шпилка (там го водят щанга) и я ползвате като прът за избутване на слъговете. Има ги с диаметри 4 и 6 мм. Аз ползвам 6мм за моя калибър 6,35. Отпред може да я загладите на шлайф или шмиргел (после с финна шкурка) в формата на слъг. Така минава по-лесно през о-ринговете на трансфер порта,иначе има опастност да ги надере.
Напръскайте шпилката с малко WD40 (може и без ако сте на полето) и винаги бутайте бавно назад към пълнителя. Понякога се налага да натиснете малко по силно за да излязат.

Моя Maverick го задристих още на първия час ,след като го извадих от кутията хаха. :D
Набутах му 3 слъга,докато се усетя защо не иска да стрелне. Свикнал бех с хасан BullBoss,който имаше защита от презареждане и по инерция набутах набурзо слъговете. Оказа се, че Maverick-a ми може да изтреля 2 слъга,но 3 не :D Вече знам за това и винаги си имам едно на ум. Но като дам пушката на някой приятел, въпреки че ги предупреждавам, почти винаги затръсват цевта :D
За това в куфара си нося винаги една такава алуминиева шпилка с която решавам проблема за около 2 мин.

п.с : Ще черпите на някоя чужда сватба за инфото хаха :D

View attachment 112442View attachment 112443
Благодаря за инфото, ще е от полза.
 

немезис

Редовен Потребител
Като си стрелям аз няма опасност от няколко проектила в цевта. Дам ли на някой да постреля уж под мой надзор, редовно по 2,3 но ги "изплюва" пушката.
 

Mutata

Потребител
Колеги стига де, на всеки може да се случи;) На мен няколко пъти ми се е случвало да се прицеля внимателно в мишената, да натисна спусъка и да се окаже че не съм заредил:D Та в тоз ред на мисли, не е далече момента, когато ще натикам два проектила един след друг:yahoo:
 

Павката

Редовен Потребител
Случва се и още как!
На една от последните си стрелби се прицелих,натиснах спусъка и... Ами не бях вкарал пълнителя в леглото му.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
На всеки му се е случвало. Това са нормални неща. Важното е да се използва, като поука и предупреждение. Да се изградят правилни навици и да не се повтаря.
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Това не е за хвалене, нито за майтап хора! Това означава, че някой път ще мислите, че не е заредена, а тя ще е… Третирайте си пушките като огнестрелно оръжие! Те вече са почти такива така или иначе… Няма право на грешки тук.
 

niki 67

Потребител
Това не е за хвалене, нито за майтап хора! Това означава, че някой път ще мислите, че не е заредена, а тя ще е… Третирайте си пушките като огнестрелно оръжие! Те вече са почти такива така или иначе… Няма право на грешки тук.
Мдааа, и на мен се случи веднъж, уж празен изстрел а имаше проектил в цевта, размина се само с дупчица в мазиклата. Отделно като дявола си няма работа, реших да видя дали ще изстреля проектил от 22LR, е не можа, беше се запресовал... За мой късмет излезе много лесно.
 

O.K.

Потребител
Решението на проблема е много просто.
Купувате си от практикер алуминиева шпилка (там го водят щанга) и я ползвате като прът за избутване на слъговете. Има ги с диаметри 4 и 6 мм. Аз ползвам 6мм за моя калибър 6,35. Отпред може да я загладите на шлайф или шмиргел (после с финна шкурка) в формата на слъг. Така минава по-лесно през о-ринговете на трансфер порта,иначе има опастност да ги надере.
Напръскайте шпилката с малко WD40 (може и без ако сте на полето) и винаги бутайте бавно назад към пълнителя. Понякога се налага да натиснете малко по силно за да излязат.

Моя Maverick го задристих още на първия час ,след като го извадих от кутията хаха. :D
Набутах му 3 слъга,докато се усетя защо не иска да стрелне. Свикнал бех с хасан BullBoss,който имаше защита от презареждане и по инерция набутах набурзо слъговете. Оказа се, че Maverick-a ми може да изтреля 2 слъга,но 3 не :D Вече знам за това и винаги си имам едно на ум. Но като дам пушката на някой приятел, въпреки че ги предупреждавам, почти винаги затръсват цевта :D
За това в куфара си нося винаги една такава алуминиева шпилка с която решавам проблема за около 2 мин.

п.с : Ще черпите на някоя чужда сватба за инфото хаха :D

View attachment 112442View attachment 112443
Аз използвам парче от месингов прът. Има ги в складовете за цветни метали: ф4, ф5, ф6 и т. н. Така се избягва риска твърдите алуминиеви окиси по повърхността на алуминиевия прът да износват цевта. Все пак с тях се призвеждат шкурките...
 

wakafaka

Редовен Потребител
Предполагам че може да се вземе алуминев прът и да му се сложи един термошлаух от страни да не надира цевта.
Иначе FX slug лайнерите могат много лесно да бъдат задръстени особенно със големи дълги слъгове.И ако почнеш да го биеш от другата страна и се раздуе става забавно.:rolleyes:
Иначе това с месинговия прът е доста добра идея.Ще си взема и аз другия път.Хем ще си направя и един качествен шомпол от него.
 

emci74

Редовен Потребител
Радо,гумата поне още е на мястото си! Моята на първия ден я загубих и даде фира.
 

Вилян

Потребител
Радо,гумата поне още е на мястото си! Моята на първия ден я загубих и даде фира.
Има FX кит за нея, увеличава обема и с 23.45%, и е правен с каучук от остров Ява. Само за 55 евро ... :-D Не се сдържах ..
 
Нагоре