AGN Technology - VULCAN

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Аз си мисля че на 100 метра за да стане хубава група с чашки ще трябва или да е на закрито или да няма почти никакъв вятър… ще чакам резултати от колегата че и на мен ми е любопитно.
 

Licho

Редовен Потребител
"Иска ми се и аз да почна да уцелвам 20 ст.на 100м!"
Е-ех,колега slavev,
Че кой не иска това?
То ,ако беше толкова лесно...
Такава мишена ,дори и за огнестрелно оръжие(напр.флоберова пушка),не е никак лесна на тази дистанция(За справка,попитай Ники Атанасов!).А Вулканът,макар и мощна и точна пушка,направена специално за слъгове,все пак си е ВО.
Не, че понякога не се постигат и подобни групи,но те ,за съжаление,не са никак чести.
Желая успех!
 

milen milkov

Редовен Потребител
Търсим тези групи с чашки 2.2 грама, но в 5.5.
Да аз издухах около 3 кутии JSB 5.5 2.2 гр. с Вулкана. Моите впечатления бяха че групата е идентична , че и дори 1 идея по добра от групата на HN 38gr. Скорост не съм мерил слъговете ги стреляше с 305 м , JSB е малко по леко от което се подразбира че скоростта ще е малко по висока. Но 1 мога да кажа ПУШКАТА ГО МОЖЕ :D , при пълно безветрие , маса и добра опора се получават тия 20 ст на 100 метра .пп С по ниска скорост не съм пробвал!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
20ст. на 100м.,това от колко опита и какъв процент успеваемост...смисъл утре ти се дават 5 мишени и 25 чашки,по пет за мишена,какъв ще бъде резултата?
 

milen milkov

Редовен Потребител
20ст. на 100м.,това от колко опита и какъв процент успеваемост...смисъл утре ти се дават 5 мишени и 25 чашки,по пет за мишена,какъв ще бъде резултата?
Ами писах преди малко - в моя случай няколко кутии и тихо време и се получават нещата. Верно признавам , че не е на всяка мишена , но не сме в зала на закрито и тихо все пак !
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Добре прочетох какво си писал,иначе гарантираш в безветрие 100% успеваемост 20ст. на 100м.,?
 

milen milkov

Редовен Потребител
Как да гарантирам колега? Такива мишени се полуват всички знаем как, със мерени чашки, зала , станок и др. Аз говоря , че примерно при мен се случваше , със чашки директно от кутията на примерно от 12 мишени на листа на 3 - 4 от тях и то при тихо време като при нас е много рядко! А това за тия за тия 5 мишени и 25 чашки дето ще ти ги дадат и ще го направиш знаем че няма как до стане .
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не колега,на теб да се дадат!Аз нямам тия възможности,радвам се на такива постижения на 40-50м.,когато се случат!
 

slavev

Потребител
Спокойно хора . Само попитах в реални условия , на вън , в живия живот дали чашката ще направи по-добра група за сметка на енергията на слъга . МоАбет правя един вид . :)))) Така или иначе в неделя ще пробвам . :)))) Деадесетте стотинки паднаха ей така , от небето . Може да са и два лева или капачка от пюре . :)))))))))
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
По-напред в темата бях описал защо лично аз съм се спрял на чашките 1.645 до 100м. В последствие се загледах в клипчетата на Болдов (rusbear), който използва същите за бенчрест състезания до 100ярда, а не 2.2грамовите.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
...впрягане?!Събирам инфо за реално случващи се неща,да попълним колекцията и с нещо за 200+м.!
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Някой няма ли да даде някоя снимка на мишена-100,150,200м, само ги хвалим тия вулкани пък нищо черно на бяло :)))
 
Нагоре