AGN Technology - VULCAN

Laferrari63

Редовен Потребител
Стругар трябва да го направи. В София ще ми вземат 60-70 лв за детайла. По-добре да дадем по 200 и да вземем кит-а от africaairordnance.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Стругар трябва да го направи. В София ще ми вземат 60-70 лв за детайла. По-добре да дадем по 200 и да вземем кит-а от africaairordnance.
Ако ми дадете някаква идея за материал и примерно дебелина на стените на детайла( в смисъл да стане достатъчно здраво и безопасно за ползване) мога пррез другата седмица да питам в хасково. Не вярвам да ми вземат повече от 20-30-40 лева за 2 резбички. А и цял кит не ми се взима понеже така или иначе вече съм се зарил с такива останки от предишни пушки и не мога да субера кураж да ги сортирам и пусна за продажба
 

bistreshkiq

Потребител
Ако ми дадете някаква идея за материал и примерно дебелина на стените на детайла( в смисъл да стане достатъчно здраво и безопасно за ползване) мога пррез другата седмица да питам в хасково. Не вярвам да ми вземат повече от 20-30-40 лева за 2 резбички. А и цял кит не ми се взима понеже така или иначе вече съм се зарил с такива останки от предишни пушки и не мога да субера кураж да ги сортирам и пусна за продажба
Това е (чертежа)на въпросния преход който любезно ми бе предоставен от колегата Камен Делчев ;) .....стана без грешка,даже стругаря прояви малко творчество и го направи в средата с бронзов обков :) :) :)
 

Attachments

  • Screenshot_2023-12-31-08-34-47-981_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2023-12-31-08-34-47-981_com.viber.voip.jpg
    55.9 KB · Прегледи: 134
  • Screenshot_2023-12-31-08-44-35-066_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-12-31-08-44-35-066_com.google.android.apps.photos.jpg
    65.3 KB · Прегледи: 128

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Това е (чертежа)на въпросния преход който любезно ми бе предоставен от колегата Камен Делчев ;) .....стана без грешка,даже стругаря прояви малко творчество и го направи в средата с бронзов обков :) :) :)
Супер много благодаря. Ще разпитам за цени през другата седмица и ще пиша. Ако цената е ок и има други ентусиасти като мен не ми пречи да поръчам колкото трябва и да пратя.
А изисквания към материала има ли?

ABB79F36-3D64-4ECD-859D-22401C958EC9.jpeg

Малко предпразнична украса :D май наистина без шрауда стреля една идея по-добре. Тръбата е само за външен вид, не дава напрежение между между цевната кутия и модера.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Супер много благодаря. Ще разпитам за цени през другата седмица и ще пиша. Ако цената е ок и има други ентусиасти като мен не ми пречи да поръчам колкото трябва и да пратя.
А изисквания към материала има ли?
Колега, попитай стругарите дали могат да направят волфрамов ударник. По размерите на оригиналния. Не мога да намеря стругар, който да работи с волфрам.
ПП - пиши ме за преходник - поне един.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Колега, попитай стругарите дали могат да направят волфрамов ударник. По размерите на оригиналния. Не мога да намеря стругар, който да работи с волфрам.
ПП - пиши ме за преходник - поне един.
Няма и да намериш колега, за жалост.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Колега, попитай стругарите дали могат да направят волфрамов ударник. По размерите на оригиналния. Не мога да намеря стругар, който да работи с волфрам.
ПП - пиши ме за преходник - поне един.
Ок. Само да намеря кой да направи прехода и ще пиша.
Каква е идеята на волфрама, по голямо относително тегло ли има?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Много по-голямо. По-тежък е и от златото даже. Което ме навежда на мисълта,че тия волфрамови ударници,нямат нищо общо с чистия волфрам,а иде реч за сплав съдържаща волфрам.
 

Ivan888

Редовен Потребител
Спрямо плътностите на стоманата и волфрама, трябва да е 31,9 гр. Той е 26,4 гр. определено е сплав. Извинявам се... това тегло важи за ударника фх.
 
Последна промяна:

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Колега, попитай стругарите дали могат да направят волфрамов ударник. По размерите на оригиналния. Не мога да намеря стругар, който да работи с волфрам.
ПП - пиши ме за преходник - поне един.
Направих прехода и го сложох даже за проба с малката бутилка. Взеха ми 50 лв. Ако някой иска не е проблем да му поръчам, само пратете данни на лично.

ПП Не можах да се сдържа да не направя една дупчица 6мм под задтилъка :) Между стопорния болт и болта който регулира пружината съм подложил 2,5 мм гумена подложка за да не се наранява резбата. И сега вече си имаме и външен реглаж на пружината на ударника )… и тъй като задтилъка е регулируем по височина нищо не се вижда :) :) :)
 

Attachments

  • 1D6A93B6-2ADC-4DD8-A86A-711336E76686.jpeg
    1D6A93B6-2ADC-4DD8-A86A-711336E76686.jpeg
    347.7 KB · Прегледи: 112
  • 641F2179-D2AC-4370-9690-2148DB415E84.jpeg
    641F2179-D2AC-4370-9690-2148DB415E84.jpeg
    428.7 KB · Прегледи: 111

llcoolj

Редовен Потребител
Направих прехода и го сложох даже за проба с малката бутилка. Взеха ми 50 лв. Ако някой иска не е проблем да му поръчам, само пратете данни на лично.

ПП Не можах да се сдържа да не направя една дупчица 6мм под задтилъка :) Между стопорния болт и болта който регулира пружината съм подложил 2,5 мм гумена подложка за да не се наранява резбата. И сега вече си имаме и външен реглаж на пружината на ударника )… и тъй като задтилъка е регулируем по височина нищо не се вижда :) :) :)
Браво. Много добре се е получил мода :sniper2:
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
А как развиваш стопорния болт без да махаш приклада?
Не го развивам. Между стопорния болт и резбата на основния съм изрязал твърда гума около 2.5мм дебела. Така основния болт контактува с гумената подложка и не му се наранява резбата, а сцеплението е достатъчно за да няма мърдане на болта
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес бях при Павката и поогледах Vulcan 3 - късата версия. Пушката е същата, като Лонга, със същия пленум, но с 500 мм цев. Изключително удобна, лека и дълга 80 см.
 
Последна промяна:

Dan4o

Потребител
Днес бях при Павката и поогледах Vulcan 3 - късата версия. Пушката е същата, като Лонга, със същия пленум, но с 500 мм цев. Изключително удобна, лека и дълга 80 см.
Супер е късия Вулкан, и доколото разбрах от Павката новите вече нямат и шок. Какви джаули ще може да докара?
 

shaman

Редовен Потребител
В 7.62 успях да стигна 138J.. може би 140 с по-тежки проектили.
В 5.5 мисля, че около 80J беше разумния максимум.

6.35 ще я мъча след малко и ще пиша по-късно.
 

LogiBG

Редовен Потребител
+1 и на мен ми е интересно за 500мм, колегата по назад беше питал за някоя друга група на 50-100м. с чашки. Никой ли няма с такава пушка? Иначе изглежда на тази дистанция реално да не се различава почти от 700мм вариант като точност или греша?
 

shaman

Редовен Потребител
+1 и на мен ми е интересно за 500мм, колегата по назад беше питал за някоя друга група на 50-100м. с чашки. Никой ли няма с такава пушка? Иначе изглежда на тази дистанция реално да не се различава почти от 700мм вариант като точност или греша?
Точно... Единствено се различава по мощност.. малко по-слаб е.. Но няма пълно щастие.. засега.. :) Хем къс, хем мощен !
 
Нагоре