Ямболската група

st_beer

Редовен Потребител
Изкарахме си прекрасно. Вечерната проверка беше извършена. На всички присъстващи им работеха отлично светлените и всеки се представи на ниво :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Приятели прибрах се в хотела. Страхотно си прекарах и се радвам че се видяхме!
Супер група сте и имате страхотни и разнообразни условия за хобито!
:cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес рано сутринта направих една спасителна акция на изпаднал в беда рой пчели .Благодарение на работниците които правят канализацията го прибрах успешно за 10 мин и по късно го настаних в нов дом в моя пчелин.Надявам се да се съвземат,че ги беше валял доста дъжда през нощта.Ако се оправят съм сигурен че ще ми е отплатят неподобаващо и ще ми купят някоя глезотийка за хобитата. :cheers: :cheers:
 

petroff

Новодошъл
Здравейте момчета
аз съм от ямболските села, но работя в София.

Нов съм в пневматиката и във форума.
Взех си една пушчица китайска БАМ 19..евтина, на външен вид красива и я хвалят по форумите..

обаче на изстрел номер 45 си промени звука .. звукът е дрънчащ и сякаш вибрира при истрел
и сякаш доста си загуби силата.

това е разочарование и не знам какво да правя..
има ли добър майстор в Ямбол да я погледне..може някое уплътнение да е скъсано..

дали има възможност да се оправи и да се пазасили ако може, поне до законовия лимит от 24 джаула.. че ми трябва да си браня двора от разни дребни хищници и гризачи?
ще съм благодарен ако ме упътите.
 

st_beer

Редовен Потребител
В нашия град няма майстори на въздушните пушки. Начина да я оправиш и да си доволен е само един. Хващаш се и разглобяваш. Виждаш си проблема и го отстраняваш.Никой от нас не си е носил пушките по майстори. Всеки сам се оправя. Няма нищо сложно с което да не се справи човек. Друг е въпроса ако има нещо за смяна по пушката дали ще се намери като резервна част.Ако пушката е такава мисля е добър избор за пружинка:
http://www.outdooractivebg.com/product.php?prid=638
Скоростта която и дават на сайта 235 м/с си я постига с 1 гр чашка,а това са си 27 дж понеже съм имал Бам 21 и го зная от опит.
 

petroff

Новодошъл
Ясно
Значи ще се оправям сам. Да наистина е хубава пушката, но като стреля добре. На американските сайтове и дват 12 фут паунда или 17,5 джаула. Но и така ме устройва. Отварям я и ако се наложи да търся резервни части и не намеря може да стана специалист по механика аз самия. :(
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нищо страшно, една пушка веднъж като я разхвърляш и събереш, после я обслужваш за секунди.
Ето едно клипче в което се вижда как да започнеш разглобяването, до изкарването на пружината.
Имай едно на ум, защото тази от клипа е с 16 джаулова пружина, а твоята може да е с по-яка и да не излети тапата.
.22 cal BAM B19S, "Hunter Airgun Stealth" break barrel air rifle
 

st_beer

Редовен Потребител
Имам предложение за екскурзия с преспиване за идните събота и неделя (10-11.05.2014) желаещите от групата да се организираме,направим резервация и на деня да се натоварваме и отидем да посетим местността крушунски водопади и деветашка пещера. Мисля точно този период ще е най-подходящ понеже ще са хубаво пълни с водица и ще се насладим на прекрасна гледка
Ето какво ни очаква да видим на живо:
http://youtu.be/WXsyw-4r-jY
Очаквам вашите мнения да обсъдим и решим. Датите не са ангажиращи и може да предложите други за по късен етап. :cheers:
 

bagera73

Потребител
Идеята е много хубава.Прекрасна природа,уникални гледки,и е много подходящо за сплотяване на групата ;)
Но аз вече го минах този маршрут,и ще я измислим някак си :)
 

Termina4

Потребител
водих и аз моите калпазанки + едно друго семейство на "Крушунските водопади"-красиво място ^-^ на другия ден бяхме на АТВ разходка в средна гора местността "Бяло камъне" на третия ден бяхме за шаран на плувка на рибарника на един авер и на четвъртия ден ги водих на пейнтбол в Хисаря :)
Навсякъде беше хубаво-важното е да сте заедно :yahoo:
 

amudjiev

Потребител
Ако на някой му се ходи да стреля на стрелбището... нека да не паркира на асфалта до подхода към същото.
Тия дни кърските либуфчии си купуват пирони от там ;) ;) ;)
Нека по невнимание някой колега да не се сдобие с пирон който не му требе... ;) ;) ;)

А дано се пооткажат да ни цапат терена.... тази вечер заминаха поне 6 пироня
 

st_beer

Редовен Потребител
Това от кога е почнало се практикува бе Жоре,че в понеделник като почивах наминах от там с колата да пострелям и бях паркирал точно там на входа. Не съм видял да имам омекнала гума поне за сега. Вчера след работа минахме с колегата да пусна някоя чашка ама косяха тревата с един трактор и не спряхме понеже имахме 15-на мин. само.
 

amudjiev

Потребител
След косенето .... сега гумаджиите ще се позахлебят ;) ;) ;)
Тая вечер докато си бъбрихме с Алекси поне 3 коли бяха за там ама се отказаха като ни видяха
 

bagera73

Потребител
Сега ако успеем да им напукаме някак си и балоните,ще бъде още по забавно ;)
 
Нагоре