Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

gonzo-garage

Потребител


Два линка за историята на тези остриета.
Мисля, че са интересни, но и много далече от основните теми на форума.
Груба грешка, която често ги съсипва е опитите за заточване със всевъзможни уреди.
Повредите са непоправими.
Това е щик, не е нож за мезета или друго.
Пази си го колега, ако имаш и семейна история с него е още по-ценен за теб.
 
Последна промяна:

traun

Потребител


Два линка за историята на тези остриета.
Мисля, че са интересни, но и много далече от основните теми на форума.
Груба грешка, която често ги съсипва е опитите за заточване със всевъзможни уреди.
Повредите са непоправими.
Това е щик, не е нож за мезета или друго.
Пази си го колега, ако имаш и семейна история с него е още по-ценен за теб.
Не съм го пипал, много е запазен. Купих го преди 15 години от лапешкото гадже на щерката че бяха останали без кинти за дискотека за 30 лева :cool:. Седи си със смазката, която си бе по него тогава. Само на канията има лек удар от едната страна. Има ги буквите CE и WG
 

gonzo-garage

Потребител
Маркировката ОЕ WG e ÖWG, като OE e за Ö - Österreichischen, Австрийски, Щаер.
Има ли малко лъвче някъде по Гарда или канията?
Ако има е нашенски, в смисъл за българската армия е правен.
 

traun

Потребител
И така........имам един сатър от дядо останал. Успях да го възстановя и тогава се запознах с Камен /kamoto/. И от дума на дума му го пратих и днес, тадаааамммм, получих това:

сътъра.jpg
сътъра 1.jpg
сътъра 2.jpg
Нямам думи да опиша благодарността на Камен за труда му, сатъра има голяма сантиментална стойност за мен!!!!
Майстор голям, поздравления Камене!!!!!!
 

kamoto

Редовен Потребител
Благодаря! Радвам се, че ти е харесала канията. Да си го ползваш със здраве и да продължава да ти навява сантиментални спомени!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги, дайте насоки за качествена и здрава телескопична палка. Да не се огъва при първия удар, все едно е от кашкавал.
 

praetorian

Редовен Потребител
ESP закалените варианти. Неубиваема е. Тежка, с достатъчна кинетична енергия, изключително здрава.
 

немезис

Редовен Потребител
Bonovi, monadnock, ESP горе, долу в тоя ред. Някъде ми се "търкаляше" една bonowi. На почивка съм ако искаш ще се прибера събота, неделя мога да Ти е пратя.

 

Gadnqra

Редовен Потребител
Bonovi, monadnock, ESP горе, долу в тоя ред. Някъде ми се "търкаляше" една bonowi. На почивка съм ако искаш ще се прибера събота, неделя мога да Ти е пратя.

Много благодаря! Занимавам се с охрана, включително и на заведения. Много често, надрусани и пияни започнаха да вадят ножове. Палката може да спаси живот.
 

staz

Редовен Потребител
С палка може да му счупиш нещо, а това е средна телесна.
Tazer или/и спрей с 3 метра обхват според мен е по-подходящият вариант.
тези предлагат добри варианти за “неспасяеми” случаи!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Предпочитам, дори да го размажа, отколкото да ме наръга. В дискотеката не може да пръскаме със спрейове, или да ползваме тейзъри. Иначе имам и хубав спрей.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Ники, ще се радвам да споделиш каква палка си избрал и какви са ти впечатленията от нея, когато дойде.
 

batnan

Редовен Потребител
Педи доста време познавах едни охранители които имаха електрошокова палка . Нещо такова



П.п. кеф ти фенер , кеф ти електрошок , кеф ти палка .Предполагам че корпуса позволява и натоварване.
 
Последна промяна:
Нагоре