Фейсбук група ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, мисля че отдавна трябваше да се захванеш професионално с ремонта и тунинга на ВО, може би щеше да избегнеш тези галимации сега. Пожелавам по-скоро да се разреши проблема.
Така е. По-горе съм обяснил, защо не съм го направил. Но никога не е късно - човек се учи от грешките си.
 

rivan

Редовен Потребител
Поредното недоразумение и недомислица на родните закони. Все едно да накараш Едисон да изкара курс за електротехник, за да може да практикува...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Поредното недоразумение и недомислица на родните закони. Все едно да накараш Едисон да изкара курс за електротехник, за да може да практикува...
Ще го изкарам. Никой не може да ме откаже да бъда с вас и хобито ни. Докато съм жив и имам очи и ръце, ще помагам, с каквото мога. Тук, вие сте второто ми семейство.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Колеги, тъй като няколко човека ми звъняха – тук ще направя разяснение към колегите, чиито пушки са иззети като веществено доказателство:
Съгласно чл.111 НПК - веществените доказателства се пазят, докато завърши наказателното производство.
Предметите, иззети като веществени доказателства, с разрешение на прокурора могат да бъдат върнати на правоимащите, от които са отнети, преди да завърши наказателното производство, само когато това няма да затрудни разкриването на обективната истина и не са предмет на административно нарушение.
По искане за връщане прокурорът се произнася в тридневен срок. Отказът на прокурора да върне веществените доказателства (в случая иззетата пушка) може да бъде обжалван от правоимащото лице пред съответния първоинстанционен съд. Съдът се произнася по жалбата в тридневен срок от постъпването й еднолично в закрито заседание с определение, което е окончателно.
Имаме диалог с прокуратурата и желание от двете страни всичко да приключи максимално бързо.
Но (има едно голямо НО) - трябва първо вещите лица да направят експертиза на всяка една от пушките и да дадат отговори на поставените от прокурора въпроси.
Уведомил съм прокуратурата, че те реално не разполагат с компетентни вещи лица в тази материя, т.к. се касае за ВО, а не за ОО.
Най-компетентните хора, които имат задълбочени (почти научни) познания на тема ВО и могат да дадат експертно становище, са тук – в този форум.
Така, че ако има забавяне за връщане на иззетите пушки, ще е заради забавяне на експертизите.
Освен това - практиката ми показва, че почти никога не се уважават искания за връщане на веществени доказателства преди да е завършило наказателното производство. Едва при постановяване на присъдата съдът обсъжда и решава въпросът какво да стане с веществените доказателства.
Ще направим всичко възможно тази сага да приключи максимално бързо.
Трябва да подкрепим Ники в трудния момент!
 

radosten

Потребител
Колеги, тъй като няколко човека ми звъняха – тук ще направя разяснение към колегите, чиито пушки са иззети като веществено доказателство:
Съгласно чл.111 НПК - веществените доказателства се пазят, докато завърши наказателното производство.
Предметите, иззети като веществени доказателства, с разрешение на прокурора могат да бъдат върнати на правоимащите, от които са отнети, преди да завърши наказателното производство, само когато това няма да затрудни разкриването на обективната истина и не са предмет на административно нарушение.
По искане за връщане прокурорът се произнася в тридневен срок. Отказът на прокурора да върне веществените доказателства (в случая иззетата пушка) може да бъде обжалван от правоимащото лице пред съответния първоинстанционен съд. Съдът се произнася по жалбата в тридневен срок от постъпването й еднолично в закрито заседание с определение, което е окончателно.
Имаме диалог с прокуратурата и желание от двете страни всичко да приключи максимално бързо.
Но (има едно голямо НО) - трябва първо вещите лица да направят експертиза на всяка една от пушките и да дадат отговори на поставените от прокурора въпроси.
Уведомил съм прокуратурата, че те реално не разполагат с компетентни вещи лица в тази материя, т.к. се касае за ВО, а не за ОО.
Най-компетентните хора, които имат задълбочени (почти научни) познания на тема ВО и могат да дадат експертно становище, са тук – в този форум.
Така, че ако има забавяне за връщане на иззетите пушки, ще е заради забавяне на експертизите.
Освен това - практиката ми показва, че почти никога не се уважават искания за връщане на веществени доказателства преди да е завършило наказателното производство. Едва при постановяване на присъдата съдът обсъжда и решава въпросът какво да стане с веществените доказателства.
Ще направим всичко възможно тази сага да приключи максимално бързо.
Трябва да подкрепим Ники в трудния момент!
 

radosten

Потребител
Не искам да съм лош пророк, но предишната ми пушка отлежа близо година в районното до приключване, на разследването. След разпореждане на прокурора ми бе върната. Дано казусът тук да приключи максимално бързо.
 

Amfo

Редовен Потребител
Малко да развеселим случката. Много ще се зарадвам след като си придобиеш удостоверението за оръжеен майстор да се обърнат към теб да направиш експертиза на труда си . :lol:
Иначе ако можем да застанем зад тебе с имената си ,нещо от сорта на подписка или нещо друго аз съм твърдо ЗА .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Бях при моя КОС - аджия, преди малко. Научих още нещо интересно, което е напълно логично - дори да имаш лиценз, регистрация и работилница, при подобен сигнал, отново подлежиш на същата проверка и процедура :D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Малко да развеселим случката. Много ще се зарадвам след като си придобиеш удостоверението за оръжеен майстор да се обърнат към теб да направиш експертиза на труда си . :lol:
Иначе ако можем да застанем зад тебе с имената си ,нещо от сорта на подписка или нещо друго аз съм твърдо ЗА .
Благодаря за подкрепата, приятели. Мисля, че няма да се наложи да стигаме толкова далеч.
 

Amfo

Редовен Потребител
Веднъж бях в служба КОС да си уведомя една пушка . Косаджиите си говориха единия каза на другия ,че снощи има подаден сигнал за стрелба с пистолет и имало един който е с регистрирано ОО в този блок , и че днес трябва да отиде да му прибере оръжието за експертиза и проверка . Което ме наведе на мисълта ,че само при един сигнал и събират всичко в района .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
При мен е за преработване в огнестрелно и незаконно преправяне.
 

Гошо

Новодошъл
За мен е повече от ясно, че е "работено" по сигнал. Идиотщините като "Иззето е оборудване за преработка на оръжията - компресор и бутилка за сгъстен въздух, два скоростомер-хронографа със заглушители" и т.н. са ясни, но "Чрез куриерска фирма той доставял стоката на ползватели в цялата страна, а печалбата от това прикривал чрез финансови операции на името на трети лица, съобщиха от пресцентъра на МВР." говори за съвсем целенасочено подаден сигнал, в комбинация с "преработка и преправяне". На мен лично като събера 2+2 ми излизат няколко резултата, от които първият е
Може и да греша, само като тема за размисъл...
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
говори за съвсем целенасочено подаден сигнал, в комбинация с "преработка и преправяне".
При предявяване на материалите ще разберем какъв (кой) е бил законният повод за образуване на това досъдебно производство.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не искам да обвинявам никой, още повече да набедя някой, който не заслужава. Без да съм сигурен на 100%, не искам да коментирам имена. Честно казано, даже и не искам да разбирам, много по-важно е, хората да си получат пушките и всичко да приключи благополучно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
При предявяване на материалите ще разберем какъв (кой) е бил законният повод за образуване на това досъдебно производство.
И ако не представлява нечия тайна,може да споделиш кой е подал сигнала/клеветата.
 
Нагоре