Тактически фенери и лазерни прицели

lynx

Редовен Потребител
Този лазер се прикрепя вътре в цевта и си центроваш кръста на оптиката където свети лазера.
Служи за предварителна центровка на оптиката преди да я простреляш.
С 2 думи не се набутвай за това нещо, няма да ти трябва.
 

big_dragon

Редовен Потребител
joney написа:
Колеги,
Може ли някой, който занае да ми обяасни как точно се използва следната джаджа и има ли смисъл да се сдобие с нея човек? Благодаря предварително на отзовалите се! :goodbye:

http://www.ebay.co.uk/itm/22-50-sights-red-laser-boresighter-bore-sight-sighter-sighting-site-boresight-/150763811854?pt=UK_SportingGoods_Hunting_ShootingSports_ET&hash=item231a39340e#shId

Мушкаш в цевта, светваш го и нагласяш мерните прибори на точката на лазера.
Нарича се студена прострелка, която не заменя истинската прострелка след това, а само грубо насочва мерните прибори спрямо оста на цевта.

ПП Скоро във форума някой продаваше такова нещо...
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря за инфото. Май наистина няма смисъл да се дават грешни пари! ???
 

miteto77bv

Потребител
Колеги препоръчайте ми някои модел фенер ,който наистина свети силно и ако е възможно да не е много скъп.Какво ще кажете за модел С 8
 

usera2

Потребител
miteto77bv написа:
Колеги препоръчайте ми някои модел фенер ,който наистина свети силно и ако е възможно да не е много скъп.Какво ще кажете за модел С 8
Фенер Cree Led 500 лумена compact. Това ползвам аз. За парите си е перфектен! Със зарядно и батерия върви. Със добре заредена батерия си осветява без проблем до 80-100 м. На мен ми стига.
 

indian_84

Новодошъл
Здравейте!Искам да помоля за съдействие във връзка с лазерите които ще покажа.http://prodavalnik.com/lazaren-mernik-z ... r-i5498435

http://prodavalnik.com/lazeren-pritsel- ... w-i3517377

Кой е по добрия според вас, ако имате представа, трябва ми за дневна стрелба!Двоумя се и ще бъда благодарен, ако някой ми помогне :cheers:
Пушката е HATSAN - AT 44 LONG
 

big_dragon

Редовен Потребител
indian_84 написа:
Здравейте!Искам да помоля за съдействие във връзка с лазерите които ще покажа.http://prodavalnik.com/lazaren-mernik-z ... r-i5498435

http://prodavalnik.com/lazeren-pritsel- ... w-i3517377

Кой е по добрия според вас, ако имате представа, трябва ми за дневна стрелба!Двоумя се и ще бъда благодарен, ако някой ми помогне :cheers:
Пушката е HATSAN - AT 44 LONG

Колега, предлагам ти да помислиш върху следното:

Лазерният мерник е стара технология. Гледайки я отстрани, изглежда добре, особено ако гледаш на кино екрана пет командоса да шарят в тъмна стая търсейки мишената, която вече ги е видяла. :rpg: :ruak47: Познай, кой има предимство...

Новата технология е бързомереца. Там също виждаш светеща точка върху мишената, но тя (мишената, както и публиката) не виждат точката...
 

tzocho

Потребител
[sub]
indian_84 написа:
Здравейте!Искам да помоля за съдействие във връзка с лазерите които ще покажа.http://prodavalnik.com/lazaren-mernik-z ... r-i5498435

http://prodavalnik.com/lazeren-pritsel- ... w-i3517377

Кой е по добрия според вас, ако имате представа, трябва ми за дневна стрелба!Двоумя се и ще бъда благодарен, ако някой ми помогне :cheers:
Пушката е HATSAN - AT 44 LONG

Колега, лазерния прицел с известни компромиси би ти вършил някаква работа само при стрелба до 50м. и то при положение, че си настроил хатсана на 43-45J и прострелял на тази дистанция. Ако искаш да стреляш на по-далечни дистанции, което е и по-голямата тръпка, след 55-я метър параболата драстично пада и смисъла е никакъв.
За по-бързото намиране и прицелване в близките дистанци и според мен по-удачен би бил избора на бързомер.
 

dilom08

Редовен Потребител
предимството на лазерния прицел е, че може да се ползва без да се налага прикладване и поглеждане през прицела.
върши работа при особено трудни пози за стрелба, от тесни позиции и особено през отвори, през които не може да се подаде и пушка и оптика и тн. целите трябва да са сравнително едри и на близка дистанция. Поне аз така си мисля.
 

indian_84

Новодошъл
Колеги именно за това ми трябва зелен лазер, защото (летящите) не го виждат!А бързомереца не е за такъв вид оръжие, според мен де ;) та за лазера единия е с система 3 в 1 за късо и дълго разстояние, не мислите ли че по-добрия вариант?
 

praetorian

Редовен Потребител
indian_84 написа:
Колеги именно за това ми трябва зелен лазер, защото (летящите) не го виждат!А бързомереца не е за такъв вид оръжие, според мен де ;) та за лазера единия е с система 3 в 1 за късо и дълго разстояние, не мислите ли че по-добрия вариант?
Бързомереца е анджък за такъв вид оръжие и за такива цели.Говоря от собствен опит.Лазерите са май само за филмите, че много ефектно.За друго за нищо не стават, освен:
а) Да придобие пушката по- накичен вид
в) да светиш на хората в очите
с) да си дадеш парите за глупости.
Имай предвид, че лазер, дето да го виждаш през деня на повече от 30 метра рядко се намира, защото са забранени и струва майка си и баща си.В момента се намират китайски бързомери с много ясни лещи , голямо зрително поле и фина точка, която си нагласяш както искаш по скала от 1 до 10 за яркост, които струват около 40 лева максимум.Имат си и стойки за уивър база и за лястовича опашка.
 

usera2

Потребител
indian_84 написа:
Колеги именно за това ми трябва зелен лазер, защото (летящите) не го виждат!А бързомереца не е за такъв вид оръжие, според мен де ;) та за лазера единия е с система 3 в 1 за късо и дълго разстояние, не мислите ли че по-добрия вариант?
Откъде разбра, че има "система 3 в 1 за късо и дълго разстояние" ?
Имам зелен лазер писалка и много пъти съм светвал по летящите и според мен почти винаги го усещат и отлитат. Опитвал съм върху улични кучета и котки- при тях в повечето случаи не реагират, въпреки че свети много силно и го целя в очите им. Имах и зелен лазер за оръжие, но не можах да го ползвам много. Аз също подкрепям избора на бързомерец пред лазер. Това бързо прицелване без да прикладваш оръжието е малко "афиф" работа. Получава се само по филмите и то при целене в големи мишени /хора/ отблизо. Прицелване по малка мишена на разстояние над 20 метра без да поставиш пушката на рамо ще ти отнеме доста време, докато нацелиш накъде да насочиш точката и в крайна сметка мишената може да не те изчака или пък да се изплаши от светлината ако й светнеш в очите.
И все пак ако се спреш на лазер гледай да с е с нормални батерии или презареждаеми. Повечето се предлагат с батерии тип R123, които са ужасно скъпи /на технополис ми искаха 7 лв/бр за алкална/ а лазера си харчи ток, особено ако е мощен.
 

anibis

Редовен Потребител
Според мен лазера и бързомера си имат плюсове и минуси. Вечер е предимство да си с лазер 30-40м настроен, с оптика или бързомер забрави да стреляш.Трябва да имаш фенер или боен фар за да ти го насочва някой и така да виждаш през оптиката къде е мишената пробвано е многократно. Ако е пълнолуние можееее някакво минимално виждане, прицелване на мишената през оптиката :yes:
 

usera2

Потребител
Зеленият лазер в тъмното вечер прави много ефектен готин зелен лъч. И е много издайнически, стига няколко километра дължина ;) С оптика няма да може да се стреля без фенер, но с бързомерец при средна до силна лунна светлина и не-големи дистанции няма да има разлика от лазера, нали и с лазер да си трябва да видиш мишената в тъмното. Лазера ще освети донякъде мишената и околността, но има голяма вероятност да изплаши мишената, докато бързомереца е невидим за нея.
 

indian_84

Новодошъл
КОЛЕГИ! Не ме разбрахте май!Имам много добра оптика с голямо увеличение какъв е смисъла за бързомер, а и няма къде да се сложи!Та за това искам лазер,за да го наглася на определено разстояние (по-малко от оптиката разбира се) и не за да целя без да прикладвам, напротив тъкмо оптиката ще ми увеличава за да го виждам по ясно, прави се малко под кръста на оптиката!Също така зеления лазер само прави сноп който се вижда,независимо дали е ден или нощ! :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
indian_84 написа:
Също така зеления лазер само прави сноп който се вижда,независимо дали е ден или нощ! :cheers:
На здраве и от мен, ама с това "утепа коча с лопатата". Няма евтин лазер, особено зелен, който в слънчев ден да видиш бързо. С много взиране може и да стане но в една шарена обстановка когато трябва да се действа бързо, няма шанс. Послушай колегите и не се занимавай с лазери. Като го настроиш "малко под кръста" на 30 метра, на 60 ще уцелиш таратанците по таратанците... Другото е че не знам колко по-добре ще видиш лазера през деня отколкото самия кръст. Според мен ти трябва хубава оптика с малко увеличение. И двете си оптики ги монтираш на пикатини или уивър монтажи. Слагаш релса и си готов. Когато искаш стреляш с едната, когато искаш - с другата. Трети вариант който съм виждал е да сложиш монтажи които не са плътни и през които да си виждаш механичните прибори. На близка дистанция си стреляй на механични. Успех, и не си взимай лазер. Или ако искаш го вземи но само ще се набуташ, повярвай..
 

indian_84

Новодошъл
Може би си прав колега, но все пак нямам толкова заделени парички за толкова екстри по пушката, честно казано!Между другото на какво разстояние е точна тази пушка горе доло - AT44 LONG
Благодаря за професионалния съвет колега :cheers:
 
Нагоре