Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

Vylka

Новодошъл
Re: Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови д

Колега малко не сам съгласен с теб :-[. Аз имам б3-3 вече две години и сам сменил само пружината от хатсан 80. А пушката е над 5 000 съчми повечето сръбски и от скоро жсб.
 

mitko ne

Новодошъл
Re: Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови д

аз зъм с метеор б2 и я имам от 3 години годишно :crazy: сменявам маншет и цяла година купон :rambo:е и от време на време малко козметика
 

sts1969

Редовен Потребител
Най после се сетиха да внесат правилния калибър за тази пушка.
http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=2685&osCsid=ad767a1771c83113b8081cc79f1e4b74
Зачетох се в описанието "Нов модел висок клас въздушна пушка на големия производител Шангхай Еъргън Фактори"
Интересно ми стана, какво ли разбират под "Нисък клас въздушна пушка":D
 

pitbula74

Потребител
"Нисък клас въздушна пушка" би трябвало да бъде с пластмасов/найлонов приклад,да стреля всеки път където си пожелае и цената да бъде около 5-10 лв.:lol:
 

Vesko_Varna

Потребител
Колеги дайте акъл на търсещия! Що за животно е Торун? Интересува ме цевите им стават ли за нещо, могат ли да се съпоставят с тези на пружинен Хатсан?
 

lynx

Редовен Потребител
Никога досега не съм стрелял с Торун, но мнението на колеги от форума, които имат опит с такива пушки е че са кофти работа.
Качеството на материалите и изработката е лошо, или поне е видимо по-лошо от моделите на Асан.
 

buff

Потребител
Колеги малко помощ,
Играя си с една Б3-3, на която искам да вдигна скоростта. Слагам утежнител, като за целта слагам болт отпред на пружината. Единият 30гр, другият 18гр. Който и от двата да сложа скоростта пада с около 10 м/с. Дайте идей, защо се получава това?
 

sts1969

Редовен Потребител
Пада скоростта на буталото, пробвай с малко по-яка пружина...стига конструкцията да позволява.
 
Здравейте преди няколко дена си изкарах от килера старата въздушна пушка китайска е и мисля че е B2-1 с чупеща се цев започнах да махам пружината изкарах я с 300 зора за 3 часа после изкарах след нея една продълговата част с гумичка накрая мисля че се казва бутало и искам да сменя пружината и буталото както и една част в която се вкарва щифта на който се крепи спусъка и който придържа също пружината.Бих искал да ми кажете дали има части за тази пушка защото знам че струва 40 - 50 лева чисто нова и мога да си я купя но не искам да я сменям защото ми е подарък от дядо преди 9 години и съм стрелял с нея поне 300 съчми.Не беше смазвана поне 5 години и не беше стреляла поне 5 години и беше в лошо състояние но искам да я стегна защото тя има за мен стойност.Тя сега ме запали да започна да се занимавам с въздушно оръжие.Снимките които съм качил са на частите които искам да сменя.Искам да ви питам дали мога да ги намеря в оръжеен магазин.
 

Attachments

  • IMG_0370.JPG
    IMG_0370.JPG
    461.2 KB · Прегледи: 104
  • IMG_0371.JPG
    IMG_0371.JPG
    426.3 KB · Прегледи: 95
  • IMG_0372.JPG
    IMG_0372.JPG
    482.1 KB · Прегледи: 93
  • IMG_0374.JPG
    IMG_0374.JPG
    503.4 KB · Прегледи: 105
  • IMG_0376.JPG
    IMG_0376.JPG
    466.5 KB · Прегледи: 103

anibis

Редовен Потребител
Здравейте преди няколко дена си изкарах от килера старата въздушна пушка китайска е и мисля че е B2-1 с чупеща се цев започнах да махам пружината изкарах я с 300 зора за 3 часа после изкарах след нея една продълговата част с гумичка накрая мисля че се казва бутало и искам да сменя пружината и буталото както и една част в която се вкарва щифта на който се крепи спусъка и който придържа също пружината.Бих искал да ми кажете дали има части за тази пушка защото знам че струва 40 - 50 лева чисто нова и мога да си я купя но не искам да я сменям защото ми е подарък от дядо преди 9 години и съм стрелял с нея поне 300 съчми.Не беше смазвана поне 5 години и не беше стреляла поне 5 години и беше в лошо състояние но искам да я стегна защото тя има за мен стойност.Тя сега ме запали да започна да се занимавам с въздушно оръжие.Снимките които съм качил са на частите които искам да сменя.Искам да ви питам дали мога да ги намеря в оръжеен магазин.

Тия части,точно за тая пушка никъде не се продават,мисля че се продаваха само пружина и маншет.
 

svetlix

Потребител
Аз имам 2 такива китайки, или по скоро Б1-1, чарковете са им почти еднакви. Намирал съм си комплект бутало с маншет. Намирал съм и само маншет. Пружини не съм сменял. Последната смяна направих на едната преди година и половина. И от тогава греда. Няма и няма. На места може да ти предложат за QB 2-1, но доколкото си спомням, диаметъра на маншета там е по малък. Никъде не съм намирал полиамиден маншет за тия. Ако има ще си взема, но после ще трябва да си търся стругар да напасвам буталото и по точно дължината му. Мисля, че става по късо.Това което можеш да направиш според мен е: Почистваш старата смазка от всякъде. Изчистваш всички неравности и ръбове от бъталото, водача на пружината, цилиндъра (особено там където влиза спусъка), и частта от първата снимка-незнам как се казва :). Огледай маншета дали няма пукнатини по него и дали е надран. Ако има го махаш и успех в търсенето на маншет. Ако някой колега знае от какъв модел полиамиден може да стане му благодаря предварително. А специално за бутало, мисля че имам 1-2, някъде да се търкалят, може да измислим нещо да ти пратя.
 
Аз вече я почистих цялата ама на това бутало отпред има някаква гумичка която май служи за уплътнение ама вече тая гумичката е заминала и е за смяна.Но мисля да сменя цялото бутало и най-вече пружината.А щом ти казваш че имаш бутало ако не намеря в оръжеен магазин ще те питам може да измислим нещо.А сега видях моята е модел на NORINCO B2-1 все трябва да намеря някакви части те китайците правят почти всичко едно и също.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Гумичката се нарича Маншет, за да знаеш какво да търсиш. Аз мислех че маншетите на тези Китайчета са от гьон, но явно има и от изкуствена материя. :cheers:
 

svetlix

Потребител
Мецду маншета и буталото има една пластмасова шайба, за нея ли говориш? Аз съм я махал
 

svetlix

Потребител
Никога не съм виждал маншет различен от гьонен, но има между него и буталото пластмасова шайба, затова питах (говоря за Б1-1, Б2-1, QB 2-1).
 
Последна промяна:
Нагоре