ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

diadowanio1

Редовен Потребител
Два метра тръба ф6мм
Значи имаш 37680 кв.мм охлаждаща площ .Увеличил си повече от три пъти охлаждащата площ ,което е добре .Но за себе си стигам до извода ,че ламелите (шайбите ),които използвах , са по- ефективни 2 пъти от серпентината и по- компактни ( имат 6 пъти по-голяма охлаждаша площ от оригиналните тръби на компресорите .
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вече два или три пъти ми се чупи серпентината по време на работа. Явно настъпва умора от вибрациите. Почвам да се чудя,дали от неръждавейка няма да е по-държелива!?
 

Чоби

Редовен Потребител
Да купиш нов компресор и да му правиш серпентини , ламели и разни други неща за охлаждане и разни сметки на площи за охлаждане нещо не е ОК . После да се чудиш от къде изпуска голяма кушия е мисля.
 

Чоби

Редовен Потребител
От нераждавейка ще е по добре , но по трудно ще се изработи и трудно ще уплътни понеже е доста по корава от меддта.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
От нераждавейка ще е по добре , но по трудно ще се изработи и трудно ще уплътни понеже е доста по корава от меддта.
Те оригиналните са стоманени и пак уплътняват,хем има и такива след втората степен. Демек на 300 бара,а тук са има няма десетина бара. А относно изработката,ще търся някоя фирма,дето с това се занимава,да я врътне. Ама зависи от цената де.
 

Чоби

Редовен Потребител
Купувате този 660 лв в Бг. от магазин и помпи 6 л. бутилка от 250 бара до 320 за 6 мин. , но съм го вързал към чешмата. От 2 г. съм с него и си реших проблемите . Само веднъж защитата буфна на 320 бара подсилих я и няма проблем . Става много лесно . Магазин армс бг. идва на другия ден с безплатна доставка. Точно този модел и други колеги са с такива също работят без грешка.
 

Чоби

Редовен Потребител
Те уплътняват но са правени във фабрика . Виж какво съм пуснал по горе и спрете да мислите за друго.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз имам от 330 лв и 6,7 л бутилка от 250 до 300 я помпя за десетина минути. При положение,че имам четири бутилки,хич нямам дерт да пълня по-бързо. Вече година помпя с тоя компресор.
P.S. Всеки с мислите си.
 

Чоби

Редовен Потребител
Ок , но чета за серпентини ламели и разни други неудобства. Колегата по горе дори смятал колко мм. има охлаждаща площ. Два пъти чупи серпентина тя не е без пари и време , а сега и от нераждавейка. . Колкото за пушките и тунинга затова има и вулкан -3 .
 

Чоби

Редовен Потребител
Не се съмнявам че работи малко по скъп е с този стоп моя е без стоп че малко не му вярвам на стопа и когато помпя съм все до него , но това не е проблем.
 

emci74

Редовен Потребител
Купувате този 660 лв в Бг. от магазин и помпи 6 л. бутилка от 250 бара до 320 за 6 мин. , но съм го вързал към чешмата. От 2 г. съм с него и си реших проблемите . Само веднъж защитата буфна на 320 бара подсилих я и няма проблем . Става много лесно . Магазин армс бг. идва на другия ден с безплатна доставка. Точно този модел и други колеги са с такива също работят без грешка.
Твоя е 600 лв, на Никола е 300 и е сейм шит, ама на половин цена
Има и такива.... Даже по 2 бутилки едновременно пълнят, но за 20к!
Важното е да си доволен...
Screenshot_20240328_232027_Gallery.jpg
 

Чоби

Редовен Потребител
Тук вече говорим за други неща. Аз изках да кажа че ,за малко повече пари от нашумелия куксинг този с жълтата глава , си спестяваш проблеми , време , ядове, а колко по евтин излиза туксинга след интервенциите не се знае .
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Само не ми става ясно,защо говориш приказки наизуст!? Малкото повече пари са точно двойно на цената на която купих моя! Проблеми и ядове нямам!!! Компресора си работи напълно адекатно и в стоков вид. Серпентина сложих,и аз не знам защо. По спомен май под 15 лв ми струваше. Като се счупи серпентината,просто я скъсявам за десетина минути и готово!
 

Чоби

Редовен Потребител
Ок, успех и късмет. Дано не се чупи по средата , че тогава как ще я скъсяваш за 10 мин. не знам.
 
Нагоре