ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Павката

Редовен Потребител
Здравей колега,
Както се казва,като е мечка-рошава да е.
Компресор Бауер или Колтри,а относно бутилката-12л.стоманена
300бара работно 450 тестово налягане или по-добрият за теб вариант,при положение ,че ще разполагаш със собствен кжмпресор 9л карбонова бутилка,която има по-кратък 15г. живот,но е много по-лека.
Бутилката се пълни до 300 бара,но самата пушка,препоръчително 290 максимум 300,защото стресът за О-ринговете е голям.Пълни се бавно.
Бутилки на по-високо налягане ,а и компресори на 400бара за нашите нужди няма.Желая късмет и много удоволствие от хобито
 

Павката

Редовен Потребител
Вземи си обикновен туксинг. Помпи си спокойно до 350 бара.
Добър съвет ,но човекът явно е с възможности и едва ли ще пълни Хубен с компресор ,който ще му създава проблеми.Може и да греша,но така ми се струва...
 

Ilievv

Новодошъл
За бутилката ще е нова и кабонова. Проба ще направя аз самоят след като пристигне при мен ( нищо че е нова) .Въпросът е : да се пълни бутилката на 300-310 и да се оперира така, Или има и дриг вариант ( бутилката,компресор)?
 

Павката

Редовен Потребител
Най-добър вариант е бутилка плюс компресор,защото така не зависиш от нкого.Ако си от голям град,все ще намериш къде да ти зареждат бутилката 1-2 пъти в месеца за 10-15лв.
 

Чоби

Редовен Потребител
Добро решение, 310 бара не са проблем за нея, понася ги спокойно. Само я облечи в нещо да не се драска и наранява , че това вече е проблем. А как ще я пълниш ти си знаеш.
 

Sen

Редовен Потребител
Колегата @Sen писа в темата за пищова,че пълни с помпа над
300,ама ще е зор..
Факт. Пищака се пълни с помпата без проблем, ама булпапа ме озори... Веднъж беше, напълних го, но голямо помпане падна, не е работа. Помпата все пак се държи като краен вариант за полеви условия, когато времето не е стигнало да се напълни бутилката ;) Между другото, аз лично не пълня никоя пушка над 250 бара (само пистолета), точно за да не се подлага излишно на още по-огромни налягания инструментът.
 

Tripnotik

Потребител
За бутилката ще е нова и кабонова. Проба ще направя аз самоят след като пристигне при мен ( нищо че е нова) .Въпросът е : да се пълни бутилката на 300-310 и да се оперира така, Или има и дриг вариант ( бутилката,компресор)?
Аз взех бутилка карбонова 9л и компресор,и да ти кажа според мен това е най добрият вариант
 

Ilievv

Новодошъл
Получих необходимото оборудване. Кранът, който се монтира в бутилката, няма О ринг , тава нормално ли е? Може ли да се уплърни с тефлон и да се завие?
- Втори въпро ,някой поръчавал ли в комплекти О рангове като този например https://www.aliexpress.com/item/100..._id=202402201111325592778432762480000574361_1 Вършат ли работа и намират ли се в българските магазини?
 

Павката

Редовен Потребител
Колега ,при нашите налягания с тефлон не се работи.Вземи крана и иди да ти премерят какъв размер пръстен ти е нужен.Има магазини в България и О-ринговете струват стотинки.Може да се наложи и малко син Локтайд на резбата да се сложи...Поговори с колеги къде има специализирани магазини във вашия град и нещата ще се случат.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз пратих на колегата бутилката и съм сигурен, че сложих пликче с 2 о-пръстена, както и тръбичката за крана. Много странно, че не е там. Ще изпратя нов комплект утре сутрин, но винаги идват окомплектовани…
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Прегръщаш бутилката с едната си ръка, притискаш я към гърдите си и с другата затягаш крана с умерена сила, като преди това си намазал резбата на крана и О-пръстена МНОГО ТЪНКО със силиконова грес.
Аз за по-сигурно сложих бутилката в челюстите на струга и стегнах крана с ВиК ключ, за по-здрава сглобка :rolleyes:
 
Нагоре