ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

lynx

Редовен Потребител
Изглежда не съм се изразил ясно. Питам за бутилка за високо налягане.
Ако питаш за бутилката Мева, може направо да им драснеш 2 реда запитване на мейла.
Ето го официалния сайт:
http://urbanka.meva.eu/Tlakove-lahve-c1_3_2.htm
Петко може да помогне с текста, той е присъствал на уроците по чешки и има шестица :p
 

astra

Редовен Потребител
Изглежда моят въпрос в MEVA не ги вълнува, защото няма да им донесе никаква печалба. Писах им и на сайта и на мейла без да дочакам отговор. Помолих газовия специалист в българския филиал на MEVA да попита директно колегата си - чешкия специалист и човекът (българинът) беше толкова любезен, че има написа съвсем ясен и директен въпрос и ми го прати в копие, за да знам и чакам отговор. Нека почакам и видя дали и този въпрос ще остане без отговор...
Иначе, четейки тази извънредно интересна за мен тема, останах с впечатлението за задочен спор или хайде да не е спор, но разминаване на мненията на ivodoc и братушка. Иво твърди, че стоманените бутилки са проектирани за 40 години живот , а братушка - 20 години и то много категорично и предупредително. Това накъде докъм 25-та страница от темата. Не зная до 112-та страница кое мнение надделява, че не съм ги изчел всичките ;)
 

astra

Редовен Потребител
Да разсея дилемата 20г./40г. срок на ползване, поне за MEVA, с информация от производителя. Днес получих следния мейл в отговор на моя въпрос от по-горе:

Dear George,
The term of using is 40 years. Next control date is after 5 years..
Regards
Pátková Zuzana


Междувременно, преди да получа този мейл, разговарях с контролен орган по прилагането на наредбата. Каза ми почти същото т.е. излиза, че в наредбата са заложени проектните параметри на производителите на съдовете за ВН, както е редно да бъде.
Надявам се, че тази информация ще е полезна за колегите.
 

andi

Редовен Потребител
Да разсея дилемата 20г./40г. срок на ползване, поне за MEVA, с информация от производителя. Днес получих следния мейл в отговор на моя въпрос от по-горе:

Dear George,
The term of using is 40 years. Next control date is after 5 years..
Regards
Pátková Zuzana


Междувременно, преди да получа този мейл, разговарях с контролен орган по прилагането на наредбата. Каза ми почти същото т.е. излиза, че в наредбата са заложени проектните параметри на производителите на съдовете за ВН, както е редно да бъде.
Надявам се, че тази информация ще е полезна за колегите.

Иво , не знаех за това ти партизанско име " Георги" ;)

И по европейската наредба от 2011г е така , само че производителя трябва да напише на съда до коя година той се експлоатира без да минава водна проба . И по наредбата органа който извършва проверката може по усмотрение да иска следваща водна проба след максимално 10 г . Това важи за стоманените бутилки .
 

astra

Редовен Потребител
Братле, Георги е името на инженера от българския филиал на Мева, когото помолих да зададе моя въпрос. На Иво, от Мева отговор така и не дадоха...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако не държиш на писмен, но искаш бърз отговор, следващия път питаш "Може ли някой да звънне на онази Зузанка да я питаме нещо?".;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Асоциациите са погрешни. Това, че на български има някакво значение фамилията, не означава че и на чешки съвпада....
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

andrey.y

Потребител
Здравейте колеги,

От скоро имам PCP пистолет Hammerli AP20 (зареждането е еднакво с Walther) и ми трябва преходник към помпата която имам. Стандартно има адаптер към комплекта за зареждане на цилиндъра (първата снимка). Приложил съм снимки на изхода на помпата и края на маркуча. Към помпата има и един преходник който от двете страни не е еднакъв.

Моля за съвет от къде мога намеря преходник който да се свърже директно за помпата или за края на маркуча.
 

Attachments

  • 20170117_073901.jpg
    20170117_073901.jpg
    140.8 KB · Прегледи: 58
  • 20170117_073747.jpg
    20170117_073747.jpg
    177.3 KB · Прегледи: 59
  • 20170117_073946.jpg
    20170117_073946.jpg
    240.3 KB · Прегледи: 58
  • 20170117_073851.jpg
    20170117_073851.jpg
    177.2 KB · Прегледи: 57
  • 20170117_075155.jpg
    20170117_075155.jpg
    177.3 KB · Прегледи: 56

anibis

Редовен Потребител
Наистина много трябва да се внимава с високото налягане.
Голям късмет е изкарал че клапана е минал само през мускула.
Ако клапана беше ударил бедрената кост,направо си оставаше инвалид.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Не е разумно оръжие за СО2 изчислено за 60 бара, да се опиташ да го третираш като РСР. Каквито и сметки да правиш трябва да се подмени почти цялата конструкция на БК и УСМ, ясно се вижда че основните части са си оригиналните за СО2. Клапана при този Кросман не е завит в резервоара като на нормално РСР, а се държи за метаната тръба само на едно малко болтче М4, върху което пада цялото налягане на резервоара. :no:
 

andi

Редовен Потребител
Ха , точно вчера привечер ми носят една пушка Кросман , да я правя ПЦП . Категорично отказах и се опитах да обесня защо . Определено не ме разбраха (парите си били техни , решили са да ги дадат за това , що аз не искам да им ги взема ... и подобни ) .
Сигурен съм , че ще се пробват някъде другаде ...... Дори предполагам кой в Пловдив ще им вземе приготвените пари .
 

sts1969

Редовен Потребител
Ха , точно вчера привечер ми носят една пушка Кросман , да я правя ПЦП .
:) Анди, ти по-добре знаеш че няма лошо да се направи на РСР, но и че трябва да се мисли преди това. Не случайно има изработени готови КИТ-ове за различните модели (Хамерли например), и в почти всички, клапана е завинтен в резервоара. Най-удачна в случая е конструкцията на Хатсан: БК, куйкфил и манометър заедно в резервоара - 3в1...неочаквано добра комбинация :D Лесна за подръжка, евтина и глупакоустойчива. :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Клапана при този Кросман не е завит в резервоара като на нормално РСР, а се държи за метаната тръба само на едно малко болтче М4,

Това да се държи клапана,и предната тапа на самия резервоар посредством болтчета,от тази конструкция по-добра няма./според мен/
Вземи Едган, Дейстейт,Бенжамин, и др.ПЦП-та.Че човека/хамериканеца/ е искал да направи,сътвори невъзможното,това е съвсем друг въпрос.
 
Последна промяна:

MTR-77

Потребител
Наистина много трябва да се внимава с високото налягане.
Голям късмет е изкарал че клапана е минал само през мускула.
Ако клапана беше ударил бедрената кост,направо си оставаше инвалид.
Ааа да...да Ранди е пострадал доста както се вижда.И това е човек който професионално работи с пневматично оръжие.Какво остава за любителите.....
 
Последна промяна:

COMMANDER_KEEN

Потребител
Хора, къде да си пълня бутилката в София??
1. Ходих в пожарната - отрязаха ме.
2. Ходих в Сотис - компресорът им развален, неясно кога щего оправят.
3. В Аквалунги ме отрязаха, защото бутилката била над 10 годишна, нищо че има сравнително свежа водна проба.
4. Във ВИП човекот, дето пълнел вече не работел с тях...
5. Пейнтбол България въобще май ги няма вече на политическата карта...

Намерих едни пейтболаджии, те обаче пълнят само до 200 бара...

Някой нещо? Много сложно се оказва :((
 

lynx

Редовен Потребител
Не са ти останали много варианти за София...
- купуваш си помпа и млатиш
- минаваш на метан
- купуваш по-нова бутилка, а старата заминава на пазара.
 

Sabin

Потребител
Привет!
Попаднаха ми тези апарати, които са чисто нови. Може ли да се ползват за нашето хоби? Т.е. бутилките и редуцир вентила. До колкото съм запознат ги ползват в пожарната при влизане в горящи/задимени помещение.
 

Attachments

  • 16521936_1836632786593085_1094850675_n.jpg
    16521936_1836632786593085_1094850675_n.jpg
    102.7 KB · Прегледи: 89
  • 16522737_1836632776593086_1941647785_n.jpg
    16522737_1836632776593086_1941647785_n.jpg
    112.6 KB · Прегледи: 87
  • 16559303_1836632809926416_751218381_n.jpg
    16559303_1836632809926416_751218381_n.jpg
    99.3 KB · Прегледи: 90
Нагоре