ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

mario321

Редовен Потребител
До колегите от Пазарджик и района, ако може да ми кажете водолазна бутилка с въздух на 300 атм. в Пазарджик има ли къде да ми я пълнят
 
Последна промяна:

titanium

Потребител
Момчета, да питам! Знаете ли някъде в София да има стругар, който да има и координат... фреза дето е с координат... или само координат! Така ми каза един фрезист!
 

mario321

Редовен Потребител
Добър вечер на всички колеги , от две седмици и аз вече ползвам 10л бутилка на 300 атм работно налягане от което съм много доволен .
Но се чудех сега като почнат миносовите градуси , дали ще има някакви проблеми , все пак това си е силно налягане , а аз съм в Родопите и при нас вечер си става студенко
 

lynx

Редовен Потребител
Нямаш проблеми, от студеното се получава свиване.
Проблемът е, че зимата на студено пушката ще прави по-малко бройки изстрели, спрямо лятото в жегата.
 

andi

Редовен Потребител
Обратно - по проблемно е лятото пълна бутилка да сложиш на слънце.
 

astra

Редовен Потребител
Колеги, моля за консултация. Имам съвсем нова алуминиева бутилка за СО2 за пейнтбол. Купих я от ибея, дойде от Щатите. На гърлото й има навит предпазен клапан за свръхналягане. На нея има набити означения, че е за СО2 и вместимостта й, но няма: дата на производство, работно налягане и тестово налягане. Пълна е с предупредителни надписи да не се нагрява и какво е опасно да се прави с нея, но нищо по въпроса за продължителността на употребата (живота й), необходимост от тестове/водна проба/ и др. подобни.
Ще ми се да зная: има ли лимит във времето за ползването на подобна бутилка за СО2 и подлежи ли на някаква проверка за удължаване на този лимит, подобно на бутилките за въздух и метан? Както казах по-горе, нищо такова не може да се види написано на бутилката, а изглежда съвсем истинска.
Благодаря!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Иво, тези въпроси се поставят на продавача, преди да я вземеш. Има ли си сертификати, означения и т.н.
Производителя указва срока на ползване и необходимите означения относно всички параметри.
Алуминиевите резервоари имат определен живот(най-често 10 г) и след това не се подновят с никакви проби.
И след като си знаел, че е за СО2 с къв акъл я взе? Там всичко е със занижени стойности.
ПП. Виж какво пише на една 7 унции бутилка СО2 дето се продават(мисля че си имал даже такива), едва ли параметрите ще са по-различни.
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
И след като си знаел, че е за СО2 с къв акъл я взе?
Петко, какъв е проблема? Взех я да я ползвам с СО2 пушка и пасна добре - над 300 изстрела с 1 бутилка :) Иначе на 88гр. бутилки (не 180гр.) пише само датата на производство. Счита се по дефолт, че са за еднократно ползване и не се презареждат. Това с 10-годишния срок на алуминиевите бутилки не го знаех и ще го запомня, благодаря!

Че както тук нарочиха срок на годност за бутилките в 40г (в целия свят няма повече от 20, но попаднат ли в България на 21-та си година веднага става на 40 :( , "официално" при това)...
Колеги, опитвам се да изчета темата, но вече няколко пъти ми се хвърля в очите горното противоречие - 20 години или 40 години. Миналата година си купих/продадоха ми бутилка MEVA 7литра 250БАР работни (375БАР тест), произведена 1996г. Има валидна до 2020г. водна проба и протокол от изпитания от Алфа-М в Пловдив. След прочетеното до тук, седя и недоумявам - 20 години или 40 години последно? Да я хвърлям ли тази вече 20-годишна бутилка и да пия една студена вода за здравето на продавача (и моето също!) или да си я ползвам спокойно до 2020година?
Благодаря!
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имах предвид 5,6,7 унции бутилките не еднократните 88 грама, има и алуминиеви и са там някъде.
Нали знаеш, че при тях се указва с колко грама СО2 могат да се пълнят а не налягания?
Ако са с двойна употреба, демек и на въздух да стават тогава има указани примерно 2000 PSI. Тези които аз съм виждал са рядко с максимално 3000 PSI.
 

astra

Редовен Потребител
Имах предвид 5,6,7 унции бутилките не еднократните 88 грама, има и алуминиеви и са там някъде.
Нали знаеш, че при тях се указва с колко грама СО2 могат да се пълнят а не налягания?
Знам ;) Пълня ги с помощта на домакинското кантарче, купено специално за тази цел.
Въпросът ми беше за 9 Oz ми бутилка за пейнтбол - как така не написаха дата на производство и EOL (end-of-life) дата...
 

astra

Редовен Потребител
Брей да му се невиди, толкова ли е "политически" този въпрос: за 20 или за 40 години са проектирани бутилките, че не се намери кой да отговори?
Признавам си, че съм любопитен дали продавачът на моята бутилка не ме изпързаля, като ми обяви 20 годишната бутилка която ми продаде за "нова" :rolleyes: То винаги има първи път ...
 

lynx

Редовен Потребител
Не е политически въпроса, друг е проблема.
Просто никой не иска да се прави на Баба Ванга, да гадае колко ли е живота на "бутилката" и да дава мнение без да знае абсолютно нищо за това което си купил.
Тези неща които си ги чел за 20-40 години се отнасят за обикновените бутилки, а не за пейнтболски резервоари за пушки.
40 години живот според мен е възможно да има само стоманен съд, за алуминиевите ми звучи абсурдно.
Пейнтболските резервоари се подлагат на хидро тест през 3 или 5 години, в зависимост от предписанието на производителя.
Има един дот код на бутилката, който указва дали е 3 или 5 и разни други интересни работи.
Дали американеца те е прецакал може лесно да разбереш.
Ако обикновените нови пейнтболски резервоари струват примерно по 150 долара, а ти си платил 50, то е ясно че са ти набутали шише за скрап което вече не подлежи на проби.
Специално за малките СО2 съдове има следното правило касаещо периодичните тестове:
2 inches or less in diameter and less than 2 feet long, do not need to be tested. This is a DOT Rule. These CO2 bottles usually have a 1800 psi limit. Greater than 2 inches in diameter must be tested every 5 years. These bottles are not fiber wrapped. These are considered high pressure.
Разгледай това:
http://www.hydrotester.com/information.htm
 

astra

Редовен Потребител
Изглежда не съм се изразил ясно. Питам за бутилка за високо налягане. Там е дилемата. За пейнтбола е ясно.
 
Нагоре