ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

martins

Потребител
Dejmos написа:
Аз няма да го ползвам между различни ОС, а между ХР и 3Д телевизор. Успях да прехвърля 8 гига филм на флаша и да го сложа на телевизора, но не разпозна аудио-кодеците. Така че пуснах филма едновременно на компа и на ТВ-то, за да имам звук. Но поне подкарах 3Д-то без проблем.

В твоят случай проблемът е в телевизора а не в флаша. Варианти два или както си го направил или пробвай да си ъпдейтнеш кодеците на телевизора. За вторият вариант акъл не давам че си зависи от марка модел и кой го прави да не стане сакатлък.
 

mitaka101

Потребител
sig_556 написа:
ПЦП го оставих за след година две затова си стегнах Нориката и и сложихме ГП.
Но от АТ 44 не съм се отказал,Но има време. :)
А по принцип буталото не трябва да бъде "надупчено",но стругарите имали съмнения че иска да прави флоберка и затова той се ядосал и взел дрелката и шлайфа и действал.
Има разлика между теглото на Хацанско бутало и това на Норика. Твоето е в пъти по-леко. И няма нужда от дупчене - разликата в теглото ще е незначителна.
 
A

Anonymous

Гост
Аааа, не. В гаранция е и не пипам фърмуера.
А че не е от флашката беше ясно. Просто се оплаках, че след цялото упражнение по форматирането й в НТФС последва ново разочарование...

EDIT///

Peko, аз искам да ползвам вградения плейър на ТВ-то. На компа нямам проблеми.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вземи си инсталирай някой по-нов плеър на компа. Понякога, когато се качат филмите със субтитрите в специална папка на плеъра - всичко тръгва.
Вчера така намерихме цаката на едно LG669, което правеше същите въртели но с W7.
Инсталира се нов плеаър(ама му се маха дефолта на неговия си) и после всичко и 3Д даже си бегаше и с разноцветни субтитри даже.
 

hyankov

Потребител
Колеги, за оптика 6-24х50 със следните размери:
16.14 in x 2.56 in x 2.56 in

минимално колко висок трябва да ми е монтажа, за да я сложа на Gamo CFX (11mm e релсата, не че има значение). 2" (5.2см) висок монтаж ще стигне ли? Самия обектив е 5см разбира се, но с гумите и пластмасите около него дали става наистина 6.5см (2.56"). Дори да е 6.5см би трябвало да остават към 2 см разстояние?

Според вас колко важно е да има стопер монтажа, за пушка с нисък откат? Гледам този примерно и на него няма стопер.

Мерси предварително.
 

hyankov

Потребител
Ей това доста ми харесва. Даже си има и стопер.

На тази снимка се вижда монтирано на въздушна пушка (което предполага че релсата е 11мм), с оптика х40. Аз ще слагам х50, изглежда че ще я събере без проблеми.

6f14dddd-3be1-445e-8b99-98313a4f70bc.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зарибил съм се за Феникс МК2(FAC Phoenix MkII) - http://www.phoenixairguns.co.uk/.
Някой има ли преки впечатления от тази пушка или от "късака" Fast Fire 10? Отдавна я бройкам, ама в началото виках айде Суматрата да пробвам. Тази е поне по-лека, дори и с оптика и главно зарежда доста леко.
Ако реша да скоча, може да се доставят чашки Defiant или Prometeus или каквито още видове произвеждат там.
Обединена доставка и на пушки и на чашки е възможна ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Колега hyankov, размерите low, middle и high при различните марки монтажи са различни и затова никой не смее нищо да ти препоръча.
Според мен, най-лесния и бърз вариянт за теб е за пъхнеш Гамото и оптиката в багажника и да обиколиш 2-3 магазина.
Там, на място като ти изложат на тезгяха различните монтажи, ще си избереш кое ти харесва и си готов.
Като гледам си се насочил към по-евтинки монтажи, които са наличи и по нашите магазини.
Няма да е проблем, да ти предложат това което търсиш още в първия магазин, в който влезнеш и им покажеш пушката и оптиката.
Най-добре е да си премериш на място.
А и ще огледаш лично в магазина какво е качеството на монтажите.
Някои неща по китайските сайтове на снимките изглеждат супер, а като пристигне по пощата си неприятно изненадан от лошото качество.

PS.
А това, че има риск такава голяма оптика да се сложи на пружинка, е друг въпрос.
Но ако няма да те заболи, че все някога може да се разсипе, слагая я :-[
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
hyankov написа:
Кажете бе пичове, някой който е имал 24х50, колко висок трябва да е монтажа, минимум?
Ето толкова трябва да е висок:
Просветът от гривната на 50-милиметровата ми оптика до цевта беше 1см. По-важният параметър при гамото е дължината на оптиката. Тя трябва да свършва преди отвора за зареждане. Затова този лийпърс е монтиран в задно крайно положение. Стоперът е задължителен за моноблока /този е китайски за 14лв./
 

hyankov

Потребител
Мерси, железни сте :cheers:

@Архитекта - не е ли проблем, когато оптиката отива толкова назад, от гледна точка на опорните точки между теб и пушката? Ако задната леща дойде много назад, успяваш ли да долепиш приклада към рамото си?

Колко е дълг този Лийпърс - 42см? Оптиката която чакам е тази, дълга 41см. Надявам се да не съм се изхвърлил прекалено...


Архитекта написа:
Просветът от гривната на 50-милиметровата ми оптика до цевта беше 1см.

TeXHo написа:
Диаметъра на капачката на обектива (пластмасова) - 67мм.

По тази логика на мен ще ми трябва монтаж по-висок от твоя поне с 1см май... Абе както и да е, като дойде оптиката ще го мислим, или ще се възползвам от предложението на TeXHo да меря по неговата :)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
hyankov написа:
По тази логика на мен ще ми трябва монтаж по-висок от твоя поне с 1см май...
50 милиметрова оптика означава, че е с предна леща 50мм. /в случая 6-24х50/. Т.е. брутния й диаметър ще е почти идентичен с тази, която ти очакваш.
Колкото до позицията на оптиката: и да не я сложиш в задно крайно положение - тя сама ще си отиде там след стотина изстрела :D с CFX-са.
 

azzaro

Потребител
Петко дай нещо по-подробно за тази пушка,нещо взе да ми става интересна?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги как се изчислява разхода на въздух на пушката. Предполагам по някаква формула
 

go_panch

Потребител
Gadnqra написа:
Колеги как се изчислява разхода на въздух на пушката. Предполагам по някаква формула
(Pa1-Pa2)*V/(N*P)
Или стартовото - крайното налягане умножено по обема на резервоара. Резултата делиш на общите джаули от всички изстрели.
В крайна сметка получаваш колко кубични сантиметра въздух използваш за 1 джаул енергия.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ

DoDo

Потребител
Кажете някаква алтернатива на Pay Pal, че www.dhgate.com не приема плащания чрез него.
Разгледах Google Wallet и Payza, но ако има нещо по-добро кажете :)
 

fishermaniac

Потребител
Моето бутало е надупчено,сега тежи 180 грама,заедно с други дребни промени и пушката е в пъти по-добра от преди.Само трябва да се пробива с мярка да не се огъне,някой ако се интересува как съм пробил моето ще му пратя снимки.,засега 5-6 кутии и е цяло все още.
 
Нагоре