ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
До колкото знам, на всичките Зоракита си има "F".
Тоест, може да го изнасят за Германия и отговаря на немските изисквания.
 

sig_556

Потребител
Здравейте колеги.Може да ви звучи дъвкано и изтъркано ,но имам малко въпроси относно ПРОБИВНОСТТА на чашките.Имам Норика Сторм 5,5мм с ГП и дава около 230 м/сек.
Експериментирам върху една чамова дъска 2,5 см с различни чашки.
Сръбски фиелд таргет 1 грам почти излизат от другата страна.
ЖСБ 1.03 са малко по зле от сръбските.
Прохънтър 1 грам пробиват.
Силвър поинт 1,11 грама уж тежички, а пробиват и заминават.
Гамо ТС 1,4 грама дето са толкоз тежки повече и от баракудата ми разбиха очакванията.Излизат от другата страна и къртят парчета от чама.Супер поражения.
Та от какво зависи пробивността?Твърдите чашки забелязвам по-лесно излизат от другата страна.А гамото дали защото е тежко големи щети нанася.
За тези "цели" като от аватара ми -черно бели мишенки ;) бърка ли се дали са меки или твърди чашките?Щото аз мисля че твърдите са по-удачни за целта,но най-прецизните и яките от горе изброените са си жсб,но пък са много меки.
Поздрави!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За тези "цели" като от аватара ми
Ами колега, точно обратното е. Колкото повече пробиват(или дупчат) толкова повече не стават за тези цели. Целта е да останат и да отдадат цялата си енергия(във вид на шокови вълни и поражение вътре). Пробвай ако имаш възможност във балистичен гел, или голямо парче пластелин или глина и ще разбереш същността(има и в нета доста клипове). Аз съм експериментирал с различни по твърдост и структура "мишени" и съм намерил за себе си тези чашки, които си вършат работата най-добре за "определени" цели.
Например "черна грозна, грачеща" цел пада и със 7,5 Дж от 22-3м с Предатор в .177, а 0,475, 0,547 и 0,60 на JSB, сребърни и златни на Gamo и ред други "дупчещи" съчми и чашки не ги отразява даже, само "пляскат" и отлитат.
При скорости около 210-220 м/с сме пробвали с колеги match-ови чашки в .22 - също много добър ефект - но до 25 м( при 300м/с става и до 50м).
 

sig_556

Потребител
Аха благодаря колега.Значи жсб е най-доброто следвано от сърбина.
Това лято Нориката докарваше около 120-130 м/сек че пружината беше станала на гъз.И въпреки тези скорости,ако е на място сачмата всичко е ОК.
Ако става въпрос за некоя голяма мишена (лисичка например) мисля че твърдостта ще е от значение.
 

st_beer

Редовен Потребител
sig_556 написа:
Ако става въпрос за некоя голяма мишена (лисичка например) мисля че твърдостта ще е от значение.
И за такава мишенка няма голямо значение твърдостта. Там вече много голямо значение има точността да удари чашката на правилното и точно място. Попадне ли където трябва чашката дори и джаулите не трябва да са много. Прекрасна и една и съща работа са вършили и 29 дж и 40 дж. При въздушната пушка е важен прецизният изстрел.
 

anibis

Редовен Потребител
sig_556 написа:
Здравейте колеги.Може да ви звучи дъвкано и изтъркано ,но имам малко въпроси относно ПРОБИВНОСТТА на чашките.Имам Норика Сторм 5,5мм с ГП и дава около 230 м/сек.
Експериментирам върху една чамова дъска 2,5 см с различни чашки.
Сръбски фиелд таргет 1 грам почти излизат от другата страна.
ЖСБ 1.03 са малко по зле от сръбските.
Прохънтър 1 грам пробиват.
Силвър поинт 1,11 грама уж тежички, а пробиват и заминават.
Гамо ТС 1,4 грама дето са толкоз тежки повече и от баракудата ми разбиха очакванията.Излизат от другата страна и къртят парчета от чама.Супер поражения.
Та от какво зависи пробивността?Твърдите чашки забелязвам по-лесно излизат от другата страна.А гамото дали защото е тежко големи щети нанася.
За тези "цели" като от аватара ми -черно бели мишенки ;) бърка ли се дали са меки или твърди чашките?Щото аз мисля че твърдите са по-удачни за целта,но най-прецизните и яките от горе изброените са си жсб,но пък са много меки.
Поздрави!
Колега,колкото е по тежка чашката толкова по бавно си отдава скороста,тоест запазва си по дълго скоростта и заради това ти дупчи чамовата дъска. За мека и твърда чашка,меката чашка си отдава по добре дулната енергия то на чамаво дъска няма как да разбереш. ;) Но ти много добре знаеш как и къде да е пробваш меката чашка винаги има по големи поражения/остава си дулната енергия/ а за твърдата тя си излиза и пораженията не са толкова големи. Не дей си мисли че колкото ти е по силна пушката толкова по големи поражения ще остава не е така всичко зависи от проектила. :cheers:
 

sig_556

Потребител
Аха ,мерси че ми разяснихте някои неща.Значи няма да сменям проектила.Оставам на сърбина и жсб.
Поздрави! :cheers:
 

refleks

Потребител
колеги искам да улесня малко хората с магнум пневматика при избора на оптика . Ще споделя аз каква оптика земах за хатсан 125 . Оптиката е ето тая http://www.pushka.eu/product/%D0%9E%D0% ... 3--9x40-EG издържа на хатсана към 4000 изстрела , накрая се счупи понеже пушката ми се откачи от ремъка докато я носих и падна на оптиката :'( за радост един приятел ми даде една оптика "таско" в замяна на моита , понеже му трябвали само лещите :) . Може да сам попаднал на добра бройка просто , обаче е факт че се оказа много здрава и надеждна за парите си :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Имам един въпрос към колегите китаристи.Нищо не ми отбира главата от китари,а малкия дрънка тук на една "баба" и иска нова.Посъбра малко пари сега , та иска да си вземе,но аз не мога да помогна с избора.Ходи на уроци и там "главния" настоява да си вземел само електрическа(там свирят на такава),но аз не съм сигурен до кога ще е този интерес у него да ходи,а и от практична гледна точка си мисля ,че е по-добре да е електро-акустична.При тях също разбира се не зная за какво да гледам,но знам бюджета......200 максимум 250 лв.Ето в този сайт се класираме като цена,но има доста модели.Може ли някой да даде съвет за избор?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Най-евтиното,което аз мога да предложа:
-Ibanez Blazer(custom made) на 32 години,прилично състояние,добра електричка
в комплект с почти нов(2011г.)
-процесор ZOOM G1N EXT-китайски,по4ти на нивото на японския оригинал

за 550лв.
 

didarai

Редовен Потребител
Благодаря за предложението :cheers:
Бюджета обаче до 250 лв.Не става въпрос за някакъв супер звук и т.н.Малкия всяка година е на нова вълна(карате,борба,китара,а сега и на театър ходи).Въобще не знам дали след 3-4 месеца няма да я хвърля върху някой гардероб и никога повече никой да не я погледне.Става въпрос от тези евтинджоси(или други) които съм постнал за кво да гледам.Някои са са с по 2 еквалайзера,други с повече,тънък/дебел гриф,части от явор и подобни сигурно незначителни разлики.Сигурно няма никакво значение и само търговски трик,но аз наистина нищо не знам по въпроса.Малкия просто сега тръгва и не е ясно дали ще продължи нататък с китарата въобще.Мисля за сега няма нужда да се изсилваме с кой знае кви претенции към инструмента.По аналогия с нашето хоби......трябва да тръгне от Б2-ка ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ами вземи най-скъпата в рамките на бюджета,въпреки че като при пушките,който ще стреля е
добре да пробва на живо.
В Русе,преди година влязох в магазин с камара стагове и пробвах почти всичко.
Имаше и почти прилични,но аз все пак сравнявам с блейзъра и епифончето,на които от време на време дрънкам.
Успех!
 

Карлсон

Потребител
Момчета, колебая се коя от 3-те оптики да си поръчам:
http://gunshop.vertex-bg.net/product-3.html
http://gunshop.vertex-bg.net/product-525.html
http://gunshop.vertex-bg.net/product-314.html
Една от трите искам да монтирам на Зоро, с висок монтаж - за 10 метра под монтажа на механични, а оптиката ще я прострелям на 30-35 метра за други нужди ;)... Драснете по едно мнение, моля и :cheers:
 

apapazov

Редовен Потребител
Не само че няма да можеш за се прецелваш еми няма да можеш и за го заридиш.Оптиките които си показал са дълги 26см и ще ти закрият цялята рама.Просто няма да имаш място къде да го хванеш зоро за за то заредиш.Има оптики по 18-19 см които биха ти свършли работа.Аз лично си сложих бързомерец.По късно ще ти пратя линк с къси оптики.Поздрави
http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewit ... 6295211870
Виж тази на торнят линк
 
A

Anonymous

Гост
didarai написа:
Имам един въпрос към колегите китаристи.Нищо не ми отбира главата от китари,а малкия дрънка тук на една "баба" и иска нова.Посъбра малко пари сега , та иска да си вземе,но аз не мога да помогна с избора.Ходи на уроци и там "главния" настоява да си вземел само електрическа(там свирят на такава),но аз не съм сигурен до кога ще е този интерес у него да ходи,а и от практична гледна точка си мисля ,че е по-добре да е електро-акустична.При тях също разбира се не зная за какво да гледам,но знам бюджета......200 максимум 250 лв.Ето в този сайт се класираме като цена,но има доста модели.Може ли някой да даде съвет за избор?
Ч.Н.Г. на всички .Здравей колега ,това е доста добра китара на ниска цена ,втора ръка 200-250лв. нова 400-450лв.препоръчвам ти я Стаг 2006 :arfa:
 

Attachments

  • DSC00001.jpg
    DSC00001.jpg
    317.1 KB · Прегледи: 95

rivan

Редовен Потребител
Колеги, някой внасял ли е PCP хатсан от турция?Какви са цените там, обмитява ли се на границата и т.н.И изобщо има ли смисъл от подобно упражнение, или е по-добре да се купи от Бг.Някъде във форума бях чел нещо ,но сега не мога да го намеря, а и търся актуална информация?
 

TeXHo

Потребител
Понеже вчера при разговор изникна въпроса за безопасно боравене с ВО много ми се иска да споделя мнението на единт от големите авторитети по огнестрелно оръжие. Ако модераторите преценят, да преместят поста или да му направят тема.

Цитата е на Джеф Купър:

Firearms safety

Cooper advocated four basic rules of gun safety:
All guns are always loaded. Even if they are not, treat them as if they are.
Never let the muzzle cover anything you are not willing to destroy. (For those who insist that this particular gun is unloaded, see Rule 1.)
Keep your finger off the trigger till your sights are on the target. This is the Golden Rule. Its violation is directly responsible for about 60 percent of inadvertent discharges.
Identify your target, and what is behind it. Never shoot at anything that you have not positively identified.

4 правила за безопасно боравене с оръжие:

1. Всички оръжия винаги са заредени. Дори да не са, отнасяйте се с тях като с такива.
2. Не насочвайте дулото към нещо, което не желаете да унищожите. За тези, които настояват, че оръжието не е заредено - вижте правило първо.
3. Дръжте пръста си далеч от спусъка, докато не се прицелите в целта. Това е златното правило. Неговото нарушаване е причина за около 60% от неволните изстрели.
4. Разпознайте целта си и какво има зад нея. Никога не стреляйте по нещо, което не сте преценили/разпознали напълно.
 
Нагоре