ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Карлсон

Потребител
Колеги, кое е важното при направата на ветроуказател и от какво да го направя... Смених стрелбището и вятъра е от всякъде, днеска групите ми бяха трагедия...
 

TeXHo

Потребител
didarai написа:
Преди време в тази тема бях превел правилата за безопасност според Beeman:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 742#p81742
Тогава не е имало отклик от администрацията, дано сега има.
Текста който си превел, въпреки че най-вероятно покрива повече неща е прекалено дълъг за четене. Личи му, че е писан от адвоката на компанията производител с цел оборване на евентуални съдебни искове. Това което аз пуснах е творение на един от признатите експерти по практично боравене с оръжие. Правилата са кратки, точни, ясни. Писани са за хора, които все пак знаят от кой край се хваща пушката/пистолета.
 

Карлсон

Потребител
Такааа, днес се сдобих с това чудно оптическо приспособление, като възнамерявам да накича Зоро с него ведно с малко по дълга цев и двунога и да си стрелям 25 метров ...до 16 дж. бенч с него... ;) Но има още малко детайли да избарам, към момента в мен събуди интерес малкото кръгло винтче под серийния номер на Никото... ??? Каква ли му е идеята и предназначението, на Таргетмастера го нямаше... :sos:
Сори за лошите снимки, светкавицата на телефона ми е много силна и всичко блести странно...
 

Attachments

  • IMAG0248.jpg
    IMAG0248.jpg
    452.2 KB · Прегледи: 207
  • IMAG0249.jpg
    IMAG0249.jpg
    569.9 KB · Прегледи: 178
A

Anonymous

Гост
Някой има ли опит с форматирането на флашка под NTFS?
Получава се, под ХР, без допълнителни програми. В Device manager-a й се задава "Optimize for performance" и опцията NTFS се появява при форматиране. Форматира се без проблем, качих 8 гига филм на нея (това беше целта на цялото упражнение), но изкарването й беше проблем. Указанията там, където прочетох как става форматирането, бяха изрични - че не може просто да се издърпа, а трябва да се вади с "Eject". На първо време не позволяваше, но по-късно стана. Първо "Eject", а после и "Safely remove hardware" от иконата за USB-устройство в system tray. Дано да е било полезно на някого.
 

martins

Потребител
Ако ползваш XP и файловете които пренасяш са до 4GB ползвай fat32.
NTFS е много по добър има много повече възможности по стабилен е и огераниченията FAT32 не важът за него но позлването му пончкога дава доста големи проблеми на стари операциаонни системи като XP, 2000 и др. тъй като NTFS а реално е 5 различни версии които са уж съвместими но когато отформатираш флаш на WIN7 и го пъхнеш на XP почват драмите. Единствената файлове система която различните операционни системи примат без проблеми и без опити да ти "помогнат" като ти преформатират флаша е за съжаление FAT32. Съвет ако все пак ви се наложи да ползвате NTFS (за по големи от 4GB файлове примерно) между раазлични операционни системи. Форматирайте на XP в NTFS и при ползване на флаша на WIN7 или Vista не давайте на компютъра да преформатира флаша поради намерена грешка (изкачищи със пролетарска ненавист прозорчета при пъхане на флаша съдържащи страшно изглеждащи предупреждения) а просто си кошпирайте файловете. От мен толкоз. :)
 
A

Anonymous

Гост
Аз няма да го ползвам между различни ОС, а между ХР и 3Д телевизор. Успях да прехвърля 8 гига филм на флаша и да го сложа на телевизора, но не разпозна аудио-кодеците. Така че пуснах филма едновременно на компа и на ТВ-то, за да имам звук. Но поне подкарах 3Д-то без проблем.
 

lynx

Редовен Потребител
TeXHo написа:
didarai написа:
Преди време в тази тема бях превел правилата за безопасност според Beeman:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 742#p81742
Тогава не е имало отклик от администрацията, дано сега има.
Текста който си превел, въпреки че най-вероятно покрива повече неща е прекалено дълъг за четене. Личи му, че е писан от адвоката на компанията производител с цел оборване на евентуални съдебни искове. Това което аз пуснах е творение на един от признатите експерти по практично боравене с оръжие. Правилата са кратки, точни, ясни. Писани са за хора, които все пак знаят от кой край се хваща пушката/пистолета.

Правила има, но хора всякакви..... :crazy:
FTWorlds2012Norway349copy.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
На подобна картинка станах свидетел в казармата.Оръжейника домъкна едно ТТ след ремонт за неправилно изхвърляне на гилзите и докато старшинката го проверяваше с бойни патрони дърпайки с ръка затвора ,един майор с любопитство надничаше в цевта.Разкарах сеот там набързо,щото нищо не можех да им кажа, а не ми се ставаше свидетел.Добре че не я "сколасаха".В по нови дни пък станах свидетел на тва как изпитател със зареден с бойни патрони пистолет , на няколко пъти се опита да застреля конструктора в стомаха и остана крайно учуден защо не се получи.Добре че конструктора в сутрешна просъница при сглобяването беше забравил да постави ударната игла.И др. подобни.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Търся помощ от колега, който е публикувал продажба в Ибей.
Имам проблем с шипинга. Като че ли ме броят за американец, а аз в профила си съм в Ловеч България.
Мога да добавям и други дестинации, само от ЩАТите не мога да се откажа :wall:
 

Attachments

  • ebay.jpg
    ebay.jpg
    121.4 KB · Прегледи: 102

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
CaMyPau написа:
Слави, в кой Ибей е това. Ком или Ко Ю Кей ?

Абе заспала работа. В ком се пробвах отначало. После в Ю кей. Получи се, ама осрах процепа. Дадох цена 25лв. за транспорт по целия свят :wall:
Не е страшно... май чак толкова. Български пощи дават най-скъпата дестинация по въздух за целия свят 46,90. ;)
http://www.bgpost.bg/?cid=208&NewsId=372

ПП изключих целия свят и си оставих само ЕВРОПА ;)

Простете но ми е първата обява в ибей :pardon:
номерът на обявата е 110998958196
в търсачката засега не излиза с търсене... трябвало да се изчака.
:cheers:
 

sig_556

Потребител
Четох как един колега беше хванал дрелката и си беше надупкал буталото на хатсан 125.В резултат беше станало от 400 грама на 200 грама и откатът изчезнал.Има и Гп пушката му.
Ако на моята Норика се направи такава интервенция...дали е добра идеята.Откатът е малък,но ми се върти нещо такова из главата.
 

lynx

Редовен Потребител
Нали се сещаш, че ако ставаше така, всички пружинки щяха да са със заводски надупчени бутала?
Хасан 125 с "изчезнал откат" не съществува.
 

sig_556

Потребител
ПЦП го оставих за след година две затова си стегнах Нориката и и сложихме ГП.
Но от АТ 44 не съм се отказал,Но има време. :)
А по принцип буталото не трябва да бъде "надупчено",но стругарите имали съмнения че иска да прави флоберка и затова той се ядосал и взел дрелката и шлайфа и действал.
 
Нагоре