ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Павката

Редовен Потребител
Оптиката наистина е добра за парите си,но послушай колегата,който те съветва за 6/24,за да не купуваш два пъти.
 

wakafaka

Редовен Потребител
С малки увеличение се стреля на всякакви разстояния.Не е нито трудно нито невъзможно.Това е оптика а не телескоп.6-24 за стрелба на 100метра е смешно.
 

Павката

Редовен Потребител
Апетита идва с яденето.
А по-късно,като му се прииска да стреля на 150,200 м. или на още по далечни дистанции пак ли ще се купува нова оптика? Това имах в предвид,а до сто метра и
по-малко увеличение върши работа-вярно е.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
С малки увеличение се стреля на всякакви разстояния.Не е нито трудно нито невъзможно.Това е оптика а не телескоп.6-24 за стрелба на 100метра е смешно.
Никак не е смешно, ако иска да си вижда попаденията, или да стреля за групи.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Никак не е смешно, ако иска да си вижда попаденията, или да стреля за групи.
Като иска да си вижда попаденията ще се стреля по гонг.А относно групите само аз ли стрелям в една точка за да видя каква група прави пушката?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Поне на мен, ми е трудно да виждам попаденията и прицелната точка на 100 метра, на по-малко от 8 увеличение.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Не си избрал правилния модел хаха. :D
Разцъкай снимките под цената,там са моделите.
Иначе си прав,че като тръгнеш да поръчваш цената пада още.
Да кажат хората,които я ползват дали са доволни от балистичния калкулатор? Аз бих я купил,основно заради това.
Screenshot (881).png


Screenshot (882).png
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Прав си,ама нали не ме вълнува,даже и не бях обърнал внимание,че има различни модели.
 

wakafaka

Редовен Потребител
На DS35 балистичния калкулатор работи перфектно.Единствения минус е че калкулатора не отчита ъгъла при стрелба.Иска малко време докато се настрои далекомера на пушката но след това работи добре. Ето клип как работи при мен.След това му настроих и LRF-а да свети и мери в центъра на скалата и всичко е точно.
Поне на мен, ми е трудно да виждам попаденията и прицелната точка на 100 метра, на по-малко от 8 увеличение.
При мен от далеч се вижда грубо къде е олющена боята и замазаното от шрапнелите.От далеч изглежда едно и като отида близо повечето случай няма нищо общо.Ако трябва да съм честен на гонг като отида чак на 1 метър си личат точно къде са попаденията и евентуално групата.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
На снимката изглеждаше добре. На живо,още по-добре. Пък цената - нямаше и 15 лева като го поръчвах.
Screenshot_2024-04-01-09-44-16-714_com.miui.gallery.jpg
P.S. До сега не съм имал нивел,дето като го сложа на релсата и да застане 100% хоризонтално. Все са искали напасване.
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
За собствениците на Вектор-и, паралаксно колело 100мм Ф и цена 25-26 лева:
Някой може да иска или да търси.
Сега го поръчах и няма как да дам мнение дали става за нещо.
Според продавача става за Minotaur, Veyron, Taurus, Sentinel Series Scope. Някъде четох, че врътката на паралакса на Veyron и Мarksman е еднаква, измерих с шублера и е така. То не виждам и смисъл Ф-то вътката на паралакса на всяка оптика да е различно (това си е мое мнение), но може и да греша.
Като дойде пущината и я пробвам ще пиша допълнително.
Колелото пристигна. К`во съм мерил с шублера не знам. Приставката, която е еднаква за Вейрон и Марксман малко халтави на Вейрона, но на Марксмана заспа. Като попритегнеш болтчетата става и на Вейрона.
Китайците се ми пратили някакви кекави монтажни болтове. В две от трите болтчета шестограма превъртя, не е много приятно, но ще си намеря други. В третата дупка резбата замина, ама и това не е сложно поправимо.
Иначе самото колело е добро, има си и място за лента с разстоянията
Абе, средна работа. Ако някой иска да си купува да си помисли преди това.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Колелото пристигна. К`во съм мерил с шублера не знам. Приставката, която е еднаква за Вейрон и Марксман малко халтави на Вейрона, но на Марксмана заспа. Като попритегнеш болтчетата става и на Вейрона.
Китайците се ми пратили някакви кекави монтажни болтове. В две от трите болтчета шестограма превъртя, не е много приятно, но ще си намеря други. В третата дупка резбата замина, ама и това не е сложно поправимо.
Иначе самото колело е добро, има си и място за лента с разстоянията
Абе, средна работа. Ако някой иска да си купува да си помисли преди това.
От китайските аз съм доволен от монтажите на Discovery.Качеството е добро за цената и болтовете нямат нужда от смяна.Само слагаш по 1 слой изорирбанд(като махаш фабричната лепенка) там където монтажа стяга на тръбата на оптиката и забравяш.

Китайските болтчета за евтините монтажи задължително се сменят.Тука по магазините болтчетата са стотинки и ще надживеят пушката и оптиката.Задължително се вземат черни максимално твърди болтове(12.9 или ако няма 10.9) защото меките главите им се замазват и ако стегне в алуминия играта приключва.
От къде се купуват(местни магазини които ги предлагат).Примерно за Бургас в този магазин има всякакви болтове.Онлайн използвам този сайт но отнема доста време докато намериш това което търсиш.
 

O.K.

Потребител
Аз винаги заменям целия крепеж по пушки и монтажи с хром-никелов, като тънко го намазвам с грес. Задължително прекарвам крепежа през плашки/метчици, защото нямам вяра на китайския производител на крепежа (понякога резбите са "рошави"), случва се и да са "охлопани".
Най-удобно ми е да пазарувам крепеж от ИТТ.
Понякога се налагат промени на главите на болтовете (намаляване на диаметъра, височината...)
 
Последна промяна:

Марин Илиев

Потребител
Нагоре