ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
@hristoss:


И каква ли ще е цената в България?
Едва ли ще я вкара някой да я продава в България,пък и защо трябва да се купува от тук като има толкова онлайн магазини които доставят до вратата.
Очаквана цена около 550 £
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Изглежда много добре, точно параметрите, които искам аз, но дали ще е качествена предвид “ниската” цена за този клас оптики?
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Хм, тя наистина изглежда доста солидна. Ще я разгледам!
Аз от доста време се чудя на един vector taurus 5-30x56 но още не мога да взема решение. Мисля че е по-лек с поне 200-300 грама от дискавърито…. можеш да и хвърлиш едно око
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Тауруса е доста под Титана като качество. Иначе в Пловдив по миналата седмица гледах през Тауруса на Пеко и се вижда доста добре. За тези пари определено е супер оптика! Аз преди да взема Хеликса много и се точих. Като цяло мисля да поизчакам май мъничко и директно да се хвърля на нещо от калибъра на Теос-а и да мирясвам :D
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Тауруса е доста под Титана като качество. Иначе в Пловдив по миналата седмица гледах през Тауруса на Пеко и се вижда доста добре. За тези пари определено е супер оптика! Аз преди да взема Хеликса много и се точих. Като цяло мисля да поизчакам май мъничко и директно да се хвърля на нещо от калибъра на Теос-а и да мирясвам :D
Хахахха и аз по едно време имах такава мечта “да мирясам”… ама някак си не се получава :D Успех в това начинание :D
П.П… чак жената ми каза че щяло да е по- добре да си хвана любовница :D
 

DeadShot

Редовен Потребител
Привет. Приятел иска да си закупи оптика. На първо място търси да бъде компактна. Като увеличение 9-10х му е достатъчно (варио). Разбира се важно е и като картина да е Ок. Бюджета е 300лв. Някакви идеи?
 

wakafaka

Редовен Потребител
Привет. Приятел иска да си закупи оптика. На първо място търси да бъде компактна. Като увеличение 9-10х му е достатъчно (варио). Разбира се важно е и като картина да е Ок. Бюджета е 300лв. Някакви идеи?
Discovery HD 3-12x44 FFP SFIR за цената си е отлична малка,лека и компактна оптика.Естествено в първа фокална равнина със скала в mrad(милирадиани) и клик на търета 1/10 mrad.
Аз карам с тях на всички пушки когато не ползвам дигитални оптики и я препоръчвам на всеки. Ако нещо друго те интересува за нея питай.(имам една резервна)
 

radosten

Потребител
Тауруса е доста под Титана като качество. Иначе в Пловдив по миналата седмица гледах през Тауруса на Пеко и се вижда доста добре. За тези пари определено е супер оптика! Аз преди да взема Хеликса много и се точих. Като цяло мисля да поизчакам май мъничко и директно да се хвърля на нещо от калибъра на Теос-а и да мирясвам :D
Едва ли ще мирясаш, после ще искаш Schmidt
 

LogiBG

Редовен Потребител
Колеги дали някой е ползвал въпросната оптика. За начинаещ в хобито е. Тъкмо си закупи пцп и избирахме оптика та взех че попаднах на тази оферта днес.
 

Attachments

  • IMG_1502.png
    IMG_1502.png
    280.1 KB · Прегледи: 63
  • IMG_1503.png
    IMG_1503.png
    347.2 KB · Прегледи: 63

kaloyan_takev

Редовен Потребител
За собствениците на Вектор-и, паралаксно колело 100мм Ф и цена 25-26 лева:
Някой може да иска или да търси.
Сега го поръчах и няма как да дам мнение дали става за нещо.
Според продавача става за Minotaur, Veyron, Taurus, Sentinel Series Scope. Някъде четох, че врътката на паралакса на Veyron и Мarksman е еднаква, измерих с шублера и е така. То не виждам и смисъл Ф-то вътката на паралакса на всяка оптика да е различно (това си е мое мнение), но може и да греша.
Като дойде пущината и я пробвам ще пиша допълнително.
 

Grozdanoff

Новодошъл
Здравейте, Колеги. Първо да се изфукам, другата седмица чакам да ми дойде Bigmax X 7.62mm
Харесал съм тази оптика за пушката: https://www.discoveryriflescopes.co...fle-sights-hunting-scope-shooting-rifle-scope (продават я и в air4guns)
Тъй като не разбирам от въздушно оръжие, а се оказва че тази пушка е 120j, въпросът ми е дали според вас тази оптика е подходяща такава пушка.
Също така бихте ми препоръчали някоя по бюджетна оптика до 300-500лв, която е подходяща за пушка с такава дулна енергия. Благодаря предварително на отзовалите се... :)
 

Чоби

Редовен Потребител
Тази е хубава за 140 $ си струва. За малко повече пари може да потърсиш ВЕКТОР по добра е , пак първа фокална да е ,но по добре отпред да е 56 и тубоса задължително 30 като на тази , Между обектив 50 и 56 разликата е осезателна.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравей! Предполагам с 7.62 ще стреляш до 80-100м максимум. Оптиката, която си посочил в магазина ми е добър бюджетен вариант. Вижда се доста ясно за парите си. Може да погледнеш и нещо 6-24. Всичко зависи за какво ще се ползва пушката. С 4-16 увеличение трудно ще се стреля над 100м. От друга страна пък е доста лека и компактна.
 

Georgi Atanasov

Редовен Потребител
Колеги дали някой е ползвал въпросната оптика. За начинаещ в хобито е. Тъкмо си закупи пцп и избирахме оптика та взех че попаднах на тази оферта днес.
Аз имам такава и съм доволен, мисля че за тези пари по-добра няма да се намери.
 
Нагоре