ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

leopardars

Потребител
Моля, ако някой е запознат.
На човек преболедувал и вече оздравял от СOVID19 - PCR тест, какво отчита.
Благодаря
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи колко дни след това, кой тип PCR тест се прави и дали си все още контактен с други положителни вирусоносители. Свидетел съм на случаи с положителни тестове и месец след първия, а има и отрицателни на 7-8-я ден.
ПП. Оказва се, че има значение и кой щам си хванал...
 
Последна промяна:

Fuoco

Новодошъл
Здравейте,колеги.
Някой може ли да изкаже впечатления от въпросната марка АЕА.
Не съм много компетентен и търся съвет.
Мен лично много ми допадна дизайна.Като параметри и тегло са доста компактни.Правят ги в Китай.Има ги в ибей.Ценово са доста прилични (м/у 600 и 900 долара).Като турските.Незнам вече как стои въпроса с частите.
Благодаря предварително.

Има още няколко видеа :
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
По света вече има много марки и модели, които не са се появявали все още в България. Тази е една от тях. Ще има и още много. Едва ли някой ще може да ти даде полезна информация.
 

Fuoco

Новодошъл
Благодаря за отговора.
Може би ще се насоча към турските Кралове.
Един от колегите във форума беше създал уникален пушко-пистолет.Кръстоска м/у Крал НП 02,с приклад от НП 01 и бутилка 425сс.
Иска ми се нещо подобно,но приклада и ръкохватката да е от Крал Джъмбо Рамбо за да не се реже на ръка и да си изглежда фабрично.Тяло и цеф на НП 03 и бутилка от Джъмбо Дезъл,която да се заменя с друга в движение.Незнам може ли да се сглоби подобна комбинация и от къде да се поръчат отделните елементи в 25калибър.Ще приложа снимка на пушката на колегата,моите поздравления към него за постигнатия резултат.
 

Attachments

  • IMG_20191026_132710.jpg
    IMG_20191026_132710.jpg
    298.4 KB · Прегледи: 69

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря за отговора.
Може би ще се насоча към турските Кралове.
Един от колегите във форума беше създал уникален пушко-пистолет.Кръстоска м/у Крал НП 02,с приклад от НП 01 и бутилка 425сс.
Иска ми се нещо подобно,но приклада и ръкохватката да е от Крал Джъмбо Рамбо за да не се реже на ръка и да си изглежда фабрично.Тяло и цеф на НП 03 и бутилка от Джъмбо Дезъл,която да се заменя с друга в движение.Незнам може ли да се сглоби подобна комбинация и от къде да се поръчат отделните елементи в 25калибър.Ще приложа снимка на пушката на колегата,моите поздравления към него за постигнатия резултат.
Здравей, колега. Най лесно ще ти се сбъдне желанието като си купиш Крал Армс НП-500 с втора резервна бутилка.
 

aserrr

Новодошъл
Здравейте!
Понеже не намерих такава тема та да питам. Колко е препоръчително да стои капсула с CO 2 във въздушен пистолет? Някъде четох един ден максимум.......някъде до три дни. Понеже разбрах че се разваляли силиконовите уплътнения на дюзата.
 

astra

Редовен Потребител
Ако уплътненията са от полиуретан, може да стои вечно. СО2 не го разтваря и PUR е най-добрият материал за о-пръстени и други уплътнения за течната фаза на СО2.
Правил съм многобройни проби с много други материали, да не ги изброявам, че наистина бяха много вкл и силикон. Всички се разкапват най-много след денонощие, по-често след няколко часа.
В този смисъл препоръчвам ти веднага след употреба, махай капсулата от оръжието.
 

lynx

Редовен Потребител
Не съм спец, но знам че хората слагат капсулата само когато ще стрелят и след стрелбата махат капсулата и я изхвърлят.
Тоест, когато не се ползува пистолета, не се държи с поставена капсула.
На някои пистолети уплътненията се намират трудно и е добре да се пазят от излишно напрежение, за да поживеят уплътненията по-дълго.
 

astra

Редовен Потребител
уплътненията се намират трудно и е добре да се пазят от излишно напрежение
Проблемът не е в напрежението (от налягането), а от това, че течната фаза на СО2 е силно химически агресивна и корозионна. Виждал съм как О-пръстен буквално се подува като поничка и се разкапва.
Само PUR издържа на това по-дълго.
 

aserrr

Новодошъл
Благодаря за бързите отговори. Пистолета е Walther CP99 Compact ако има някакво значение. Ще го имам на предвид за в бъдеще.
 

lynx

Редовен Потребител
Проблемът не е в напрежението (от налягането), а от това, че течната фаза на СО2 е силно химически агресивна и корозионна. Виждал съм как О-пръстен буквално се подува като поничка и се разкапва.
Само PUR издържа на това по-дълго.
Така е, но производителите на СО2 пистолети са добре запознати и съобразяват материалите на продуктите си.
На практика при СО2 пистолетите уплътнителя на капсулата е най-често амортизиращия се детайл и е чудно защо не се продават по-масово.
А при някои модели и смяната не е много лесна....
 

aserrr

Новодошъл
А случайно някой да знае дали се продават такива уплътнения за Walther CP99 Compact и къде? Ще съм благодарен ,че искам да се подсигуря.
 

astra

Редовен Потребител
производителите на СО2 пистолети са добре запознати и съобразяват материалите
Така е, Рачо. Въпросът е доколко се съобразяват. Имах с години едно Хамерли 850, което никога не се оплака от о-пръстен. В същото време пистолетите масово едва изкарват няколко месеца и започват да издишат.
Програмирано стареене...
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Здравейте има ли колега, който се занимава с никелиране, хромиране на рафлектори.
 

Attachments

  • IMG_20210106_161000.jpg
    IMG_20210106_161000.jpg
    231.6 KB · Прегледи: 43

lynx

Редовен Потребител
Напиши в Гуглето "Рециклиране на фарове" и града за който те интересува и ще ти излезнат доста обяви.
Обаждаш се по телефона и се пазарите за цената.
Навремето им слагаха огледални лепенки с някакво лепило, което спичаше здраво от топлината на крушката.
Сега явно в бранша са напреднали и на много места хромират, никелират и т.н. Успех! :cheers:
 
Нагоре