ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз в момента съм с фх ноу лимит но лошото е, че нямат достатъчно материал да ги отворя на 34 мм. 800 лв за моноблок няма да дам, ама ми стана интересно какъв ще е той, че да вкарвам под него пълнитела. За Дейстейта ми трябва.
 

bleu81

Редовен Потребител
ако пушката има регулируем набузник достъпен вариант за наклон е тази шина:
https://leapers.com/index.php?act=prod_detail&itemno=MNT-DNT06

после на нея се слагат ниски пикатини монтажи по избор.
имам две такива и ги ползвам успешно на 7дж пружинки при стрелби на 50м.
намират се по бг магазини за 40тина лева. изработката е добра а наклона е повече от 20моа ако не се лъжа.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз в момента съм с фх ноу лимит но лошото е, че нямат достатъчно материал да ги отворя на 34 мм. 800 лв за моноблок няма да дам, ама ми стана интересно какъв ще е той, че да вкарвам под него пълнитела. За Дейстейта ми трябва.
То пък вярно, че от долу имаш и пълнител.....аз малко одеве бях на тема огнестрелно и не съобразих на кой какво пиша :D Христо ти е дал добър вариант определено е по-добре с него но и приходни рекички ще трябват няма начин.
 

andi

Редовен Потребител
ако пушката има регулируем набузник достъпен вариант за наклон е тази шина:
https://leapers.com/index.php?act=prod_detail&itemno=MNT-DNT06

после на нея се слагат ниски пикатини монтажи по избор.
имам две такива и ги ползвам успешно на 7дж пружинки при стрелби на 50м.
намират се по бг магазини за 40тина лева. изработката е добра а наклона е повече от 20моа ако не се лъжа.
30 Моа . И е къс , 10 или 11 слота беше.
Но как ще е с пълнителя ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А отгоре например тези:
https://eaglevisioncam.com/shop/sco...table-scope-mount-34mm-ring-picatinny-ips-34/

Или тези
https://eaglevisioncam.com/shop/sco...n-adjustable-scope-mount-picatinny-30mm-34mm/

А ако пак е ниско, има и други по-високи повдигачи, които да се сложат под адапторите.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
С реглаж в 34 или 35 мм надеждни не съм срещал, аз поне.

След четене на тоя пост и горния за Титана и гледане на доста клипчета, май взе да ми се охлажда ентусиазма. Стрелям предимно на увеличение х10, а тогава скалата е прекалено малка, финна и трудно видима. Май ще си остана на втора фокална и ще трябва да почна да тренирам да стрелям на кликове.
 
7

7842

Гост
Май ще си остана на втора фокална и ще трябва да почна да тренирам да стрелям на кликове.
Във първа или втора фокална си избираш ти.Но почнеш ли да стреляш на кликове,ще забравиш дотовете.Много по лесно и удобно е.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
??? Кое е по-лесно и удобно?
Да премериш с далекомера, да въведеш дистанцията на стрелока примерно, да ти каже кликовете, да направиш корекцията(клик, клик, клик...), И тепърва да се прицелиш и стреляш. Ако решиш и странична корекция да дадеш, още изчисления и щракания..
20, 30.-40 секунди.
Аз поглеждам мишената, ако я виждам, значи на око мога горе долу да определя колко е разстоянието, вдигам прицелвам се с корекцията/те които съм преценил и стрелям. 3, 5, - 6 секунди.
В единия случай се превръщаш в устройство за натискане на спусъка, а в другия си стрелец.
Всеки сам си избира какъв да го играе в хобито.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз не съм ловец, че да ми избяга мишената, та бърза работа нямам. Ама на кликове все пак не съм стрелял и предстои да разбера как е.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз също не съм ловец....
Но с моите пушки, накичени с оптики само в първа фокална, който и да е стрелял, все уцелва. Само му казвам къде да се цели, а на желаещите съм и обяснявал защо и как.
Последно, есента след няма и 10 минути инструктаж и показване кое как се прави, 11 годишен юнак един час се забавлява с Вулкана в 6,35 сам на халето с мишени от 25 до 146 м със завиден успех. А му беше първо хващане на ВО. Е, аз и баща му пълнехме пълнителите и резервоара, че да може повечко да постреля. Опатка цяла кутия 1,645 и кат нямах друга в куфара, начена и тази с Хадеса, като се мъчеше и прав вече, че от маса му омръзна да чатка капачките на оградата(86 м).
А другият начин щеше да отнеме още време за обяснения и да "похарчи" само 100 на чашки, ама не съм му привърженик, както казах.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми ти като ходи при Набора във Варна, не получи ли и указания заедно с пушката?
Живот и Здраве, при хубаво време и път насам, ща научим. ;)
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги защо някои от вас предпочитат първа фокална равнина, а други предпочитат втора фокална равнина?

Пеко е казал, но не съвсем подробно. Ако иска да поясни още малко защо предпочита първа фокална равнина.

Доколкото знам при първа фокална равнина прострелката не бяга от центъра на кръста независимо на кое увеличение се прицелваме. Ако сме простреляли оптиката на 50 метра при увеличение 15 пъти. Центъра отново ще е там и при увеличение 10 пъти и при увеличение 20 пъти.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Колеги защо някои от вас предпочитат първа фокална равнина, а други предпочитат втора фокална равнина?

Пеко е казал, но не съвсем подробно. Ако иска да поясни още малко защо предпочита първа фокална равнина.

Доколкото знам при първа фокална равнина прострелката не бяга от центъра на кръста независимо на кое увеличение се прицелваме. Ако сме простреляли оптиката на 50 метра при увеличение 15 пъти. Центъра отново ще там и при увеличение 10 пъти и при увеличение 20 пъти.

Тъкмо викам да изляза от форима за малко и задаваш тоя въпрос.

Няма значение дали оптиката е в първа или втора фокална равнина. Прострелката и на двата вида никога не бяга при зумиране. Тука трябва да почетеш малко че пак да не захапваме да дъвчим вече написаното.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Не съм казал, че винаги бяга при втора фокална равнина само питам. Някои се оплакват, че им бяга центъра при промяна в увеличението. Може и от калпава оптика да е. Моята сега е с 10 пъти фиксирано увеличение и нямам проблеми. Преди имах Липърс 8 до 32 х 56. Но не помня да е имало проблем с увеличението въпреки, че беше във втора фокална равнина. Да си призная тогава съм стрелял почти винаги на 22 увеличение. Не мога да гарантирам, че е държала център от 8 до 32 пъти. Защото не съм стрелял на 8 пъти увеличение и над 26 увеличение също не съм стрелял.
 
Последна промяна:
Нагоре