ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

luft9waffe

Редовен Потребител
Бихте ли ми препоръчали монтаж за фенер? Мисля да го монтирам отдолу на цилиндъра. Ф-то на фенера е 25мм , а на цилиндъра е 40мм. Аз намерих един ,ама не знам дали е подходящ....: http://www.pushka.eu/product/Оптически-прибор_стойка-005
Павле, сложи фенера на оптиката, та да го нагласиш по-лесно да свети, където гледаш, а не дето ти сочат цилиндър, цев или ложа.Така и балансът на пушката ще пострада най-малко, щото фенерите не са леки.
 
Последна промяна от модератор:

pavkata_1234

Потребител
Стефко, ще ходя на село, а пък там вечер на едно място излизат едни работи....и искам да ги огледам....ако ме разбираш... ;) Та затуй питам де.....Сефте ще ползва фенер , пък сме се наточили с кума
 

pavkata_1234

Потребител
Ама и той е въоръжен....пък после има да ми са сърди , че съм го ползвал за осветител....Ама имам и червено кошовско вино и ще го разсея от такива неприятни мисли.....Ама тъй както отиват работите ,май ще наблегнем на виното....Щи еба и фенера...:cheers:
П.С. Ще го закрепя на оптиката(фи 25мм).Ф- то на фенера също е 25мм.Дайте ми някой линк да видя за какъв монтаж става дума.Аз съм си наумил и ще го монтирам.Благодаря ви!
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Тоя от Пушка еу. ,за който питаш,мисля,ще стане.Май е 25към25мм.Пред или зад предния монтаж на оптиката,където имаш място.Не го оставяй точно над оптиката като го монтираш с фенера,а го завърти обр. на час. стрелка,така че фенерът да отиде долу ,отляво на цевната кутия(мисля ,че пълнителя го вкарваш отдясно).Но няма смисъл,ако сте двама.Ще се редувате на осветлението.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте колеги.
Не знам къде да го напиша,това което искам и моля за помощ колегите които са в час с тая материя.
И моля да бъда извинен от модераторите,ако не е на правилното място тази тема,благодаря на отзовали те се.
Какво имам на предвид.Вече два пъти поръчвам от OLX монофазен електромотор,със следните параметри.
1kW -1460 об/мин. Но двата пъти ми пращат електромотори,но нямат нищо общо от това което съм дал като параметри.
Естествено когато върнеш стоката,/не е харесаш/ и не е по-моя вина, но аз и плащам Еконт-а отиване и връщане.
Първия път ми пратиха трифазен ел.мотор, излишно му казах на (бизнесмена) че ми трябва монофазен мотор,втория път от друг търгашин/мошеник/ ми прати ел.мотор, с излишната уговорка че мотора трябва да има ТЕСТ И ПРЕГЛЕД за да видя как работи,и да установя дали са тия параметри които на мен ми трябват,от тоя ел.мотор.
Естествено мотора дойде с отрязан кабел, и нямаше просто как да го тествам в ел.мрежата. Дали работи изобщо,и дали е тия параметри които исках,табелката с някакви параметри отсъстваше от ел.мотора,тя и да беше там пак работата не е на 100% сигурна.
Просто нямам нерви повече, да се занимавам с такива индивиди от тия двата сайта базар бг и OLX
Ако на някой му се намира работещ монофазен ел.мотор със следните параметри 1kW - 1.1kW 1400-1500 об/мин. В краен случай става и 1.5kW - 1550 об/мин.
За цената на ел.мотора, вие ще ми е кажете.Ще съм Ви много задължен!
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Миро, един такъв нов ел. двигател е към 200 лева с 2 год. гаранция.
http://mmotors.eu/produkti/elektrod...ofazen-elektrodvigatel-1-1kw-1420min-2-detail
Има ли смисъл да купуваш на старо за сходни пари?

Благодаря ти,ако го знаех тоя сайт въобще нямаше да се занимавам с такива индивиди,те тия ел мотори които ми ги предлагаха,бяха 130лв и 150лв.
А вече 45лв съм задна ножица,от хубавите им обяви.
 

Ctan4o

Потребител
Хайде малко да видим какво помня от лекциите по ел. машини.
Всеки асинхрнонен мотор е трифазен и за да работи като монофазен се монтират 2 допълнителни кондензатора които забавят тока след тях и така имитира липсващите фази. Предполагам че това не го знаеш, погледнал си тебелката и си върнал правилният мотор на "бизнесмена". Във втория случай дори и да имаше кабел щом табелката липсва единствено щеше да разбереш дали функционира нормално без да знаеш дали отговаря на изискванията ти.
 

sess84

Редовен Потребител
Миро имам такъв мотор какъвто ти трябва ако те интересува пиши или прати тел. на лс да се чуем утре
 

anibis

Редовен Потребител
Хайде малко да видим какво помня от лекциите по ел. машини.
Всеки асинхрнонен мотор е трифазен и за да работи като монофазен се монтират 2 допълнителни кондензатора които забавят тока след тях и така имитира липсващите фази. Предполагам че това не го знаеш, погледнал си тебелката и си върнал правилният мотор на "бизнесмена". Във втория случай дори и да имаше кабел щом табелката липсва единствено щеше да разбереш дали функционира нормално без да знаеш дали отговаря на изискванията ти.
Аз искам,монофазен ел двигател,а не искам да тръгна аз да го правя от трифазен на монофазен.
А за другия мотор,аз излишно му казах че искам да има тест и преглед,е когато кабела е отрязан,как мога да го пусна в ел мрежата?
 

Ctan4o

Потребител
Е те такова животно нема. По- горе се опитах да ти обясня на разбираем език че всеки мотор от този тип е трифазен. Няма как да увлечеш ротора само с една фаза. Никъде не съм написал че трябва да го преправяш. Ако върху мотора са били закачени кондензатори единственото трябва да го включиш в контакта. Дори да вземеш нов от сайта на табелката ще пише че е трифазен и с незнанието си се връщаш в задна ножица още веднъж
 

anibis

Редовен Потребител
Е те такова животно нема. По- горе се опитах да ти обясня на разбираем език че всеки мотор от този тип е трифазен. Няма как да увлечеш ротора само с една фаза. Никъде не съм написал че трябва да го преправяш. Ако върху мотора са били закачени кондензатори единственото трябва да го включиш в контакта. Дори да вземеш нов от сайта на табелката ще пише че е трифазен и с незнанието си се връщаш в задна ножица още веднъж
Шшшш альоооуу Добрич я по-полека,да не ти кажа кой е животно,когато се видим някой ден!
 

Ctan4o

Потребител
Шшш ало Варна, животното беше мотора който търсиш. Обаче как си го разбрал си е твой проблем. Чудя се защо ли тръгнах да ти обяснявам като не искаш да разбреш. Купувай си мотори и просто забрави какво съм написал.
 

staif

Редовен Потребител
не схванах кво общо има Добрич или Варна в темата ама не е хубаво така..сори за оф-топик-ама не се сдържах.. братя по оружие' сме все пак ;) добре е да си бъдем такива..
 

dberov

Редовен Потребител
Добре казано Светльо.
Вчера мислих дали да реагирам на това, но понеже и аз съм от Добрич се сдържах за да не се приеме лично...но май трябва, защото персоналните нападки и закани във форума много зачестиха.
@ "Шшшш альоооуу Добрич", "Шшш ало Варна", шшш Русе, шшш София, шшш Каспичан...шшш BG airgunners, като се видим някой ден, да не забравяме какво ни е събрало тук и нека не надуваме мускули а да извадим пушките и да дупчим и събаряме мишени с кеф.

п.с.
МОЛЯ да не се цитира или репликира този пост. Не желая да ставам следващия главен герой в пореден буламач. Начетох се на пумия в последните няколко дни!

Пожелавам на всички хубав ден.
 

sts1969

Редовен Потребител
Хайде малко да видим какво помня от лекциите по ел. машини.
Всеки асинхрнонен мотор е трифазен и за да работи като монофазен се монтират 2 допълнителни кондензатора които забавят тока след тях и така имитира липсващите фази. Предполагам че това не го знаеш, погледнал си тебелката и си върнал правилният мотор на "бизнесмена". Във втория случай дори и да имаше кабел щом табелката липсва единствено щеше да разбереш дали функционира нормално без да знаеш дали отговаря на изискванията ти.
Не е вярно че можеш 3 фазен двигател да го използваш за монофазен и да работи ЕФИКАСНО без големи загуби, може да му изместиш градусите с кондензатор...но КПД-то му пада на половина. Намотките на 3 фазен са на 120 градуса, докато на монофазен са на 90 градуса. :no:

п.п. на табелката трябва задължително да пише че е монофазен 220V
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Благодаря ти Светльо,аз за това и не го и взех този ел.двигател.
Първо че беше с щепсел за трифазен ток,където няма къде да го пробвам,и най вече на мен не ми вършеше работа,а за кондензатора който уж трябваше да има,за да мине от трифазен на монофазен ток,липсваше. Предпочетох да го върна,защото не съм в час,в тая материя. Излишно бях предупредил продавача на въпросния ел мотор,че искам да е монофазен.
 

anibis

Редовен Потребител
Бате Ванко благодаря ти от сърце!
Сега ще видя колегата,който ми писа sess84 за неговия ел-мотор,ако пасне ще го закупя,ако нещо не пасне захващането
ще ти имам на предвид това което ми пусна като ел двигатели.
Благодаря ти още един път!
 
Нагоре