ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Има такъв вариант, но е с гласови команди вместо копче.
- Ванка, отвори го! ... - Ванка, затвори го!

Майтап, колега.
Ако ти трябва за бутилка, то аз лично не виждам смисъл.
 

Димов

Потребител
Да, за Ванката е ясна работата. Случая обаче не е такъв. Не ми е необходимо за бутилка, не е важно да се регулира количеството на въздуха, а просто с една ръка да може да се преминава през 2-те положения - включ/изключ.
 

streliamto4no

Потребител
хубаво ясно фиксирано увеличени.. ами символите и ознаеченията за които питах по горе :)

Тоя бушнел 4х32 никъде не мога да го намеря. Ако знаете нещо пишете
 

sts1969

Редовен Потребител
Ел.клапан от обикновенна газова уредба за кола няма ли да ти свърши работа? От тези дето се командват от ключе в купето.
 

xpresident

Редовен Потребител
Leapers 6X32 Mini Size A.O. Range Estimating Mil-Dot Side

или пък някой при добро желание и време може ли да ми преведе написаното на горния ред.. Благодаря
6 е увеличението
32 е диаметъра на предната леща
Mini size значи е по-къса (може да имаш проблем с намиране на подходящ моноблок)
АО е с корекция на фокуса
Range Estimating Mil-Dot е скалата с точките (такава ти трябва)
 

Димов

Потребител
Да и това е вариант. Но ми е необходимо механично изпълнение, без кабели и захранвания. Затова дадох обикновеното кранче за пример. Изглежда съм много нахален и/или трябва да си изработя нещо 'по поръчка'.
 

barbaron

Редовен Потребител
лесно се намират в нет-а като напишеш "електрически кранове за вода" ще си избереш какво точно искаш.... има и автоматики към тях за плавно и рязко спиране... Не уточняваш за какво ти е и за това ти дадох "за вода"
 

Димов

Потребител
Благодаря за предложението, колега! И аз ги гледах разпределителите, но никъде не видях такъв за линеен монтаж. Гледах и дросели, но там контрола на потока е чрез винт, не бутон. Мисля, че това е моята джаджа, но в БГ не са много популярни: http://www.amazon.com/Interstate-Pneumatics-VBT44-Button-Female/dp/B0098W48HW
 

anibis

Редовен Потребител
Тая фирма за оптики Вортекс ме изненада много приятно,знаех че са хубави оптики но не бях гледал през никоя оптика на тоя фирма.
Имах възможност да погледна през оптика Vortex Viper PST 6-24x50 MOA IR FFP на колега от Варна,просто оптиката е невероятно бистра,и скалата е един път!
Гледал съм през доста оптики с това увеличение,х24-25 но тая ми направи наистина доста хубаво впечатление.
Предполагам че тая оптика която е пуснал Васко Вортекс 15-60х52 ще гледа доста добре.
 

lynx

Редовен Потребител
Нова оптика - потенциално годна за FT от Вортекс 15-60х52
http://www.vortexoptics.com/product/vortex-golden-eagle-hd-ecr-1-moa-riflescope
Аз толкова лекичка оптика от този клас за първи път виждам-под 800 грама е :bravo:
Недостатък е, че гледа от 15 ярда, но и това се оправя! Цената е поносима за ФТ оптика, ще трябва да прочетем отзиви на ползватели.
 

sts1969

Редовен Потребител
Тази бленда от пред на предната леща (от снимките) която се навива, за по-близко фокусиране ли служи?
 

vencibull

Потребител
Тая фирма за оптики Вортекс ме изненада много приятно,знаех че са хубави оптики но не бях гледал през никоя оптика на тоя фирма.
Имах възможност да погледна през оптика Vortex Viper PST 6-24x50 MOA IR FFP на колега от Варна,просто оптиката е невероятно бистра,и скалата е един път!
Гледал съм през доста оптики с това увеличение,х24-25 но тая ми направи наистина доста хубаво впечатление.
Предполагам че тая оптика която е пуснал Васко Вортекс 15-60х52 ще гледа доста добре.
Че тя в първа фокална струва колкото голямо Нико, остава и да не гледа добре :D
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря за предложението, колега! И аз ги гледах разпределителите, но никъде не видях такъв за линеен монтаж. Гледах и дросели, но там контрола на потока е чрез винт, не бутон. Мисля, че това е моята джаджа, но в БГ не са много популярни: http://www.amazon.com/Interstate-Pneumatics-VBT44-Button-Female/dp/B0098W48HW


  • Maximum Working Pressure: 175 PSI
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Има такива на Festo. Нормално отворен или нормално затворен ти трябва? За какво налягане?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

bateelmo

Потребител
Като гледам посоченото за мостра не много високо налягане. Ако греша моля колегата да ме поправи а аз мисля че имам нещо такова под ръка, но ще го видя утре и ще го покажа.
 

bateelmo

Потребител
Ето и снимки на диваиса
 

Attachments

  • 20160129205703.jpg
    20160129205703.jpg
    317 KB · Прегледи: 41
  • 20160129205653.jpg
    20160129205653.jpg
    302.9 KB · Прегледи: 40
  • 20160129205641.jpg
    20160129205641.jpg
    301.8 KB · Прегледи: 40
Нагоре