ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

methaa

Редовен Потребител
Може ли малко пояснение какво е това?

Например това:http://riboco.com/index.php?mod=product&show=3082&click
http://riboco.com/index.php?mod=product&show=3082&click
http://www.vidrax-fishing.com/shop/index.php?route=product/product&product_id=510
Не се разтяга и издържа на повече килограми от монофилното влакно.
Иначе от марки и видове ще ти се завие свят :D
 

Hidden

Редовен Потребител
Аз бях купувал дакрон от Алиекспес и беше доста на сметка, но е за тетива и е доста по-тънък от 3мм. Между другото името дакрон май е запазена марка и същото влакно може да се намери под името Terylene или Lavsan.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, планувам да разширя хобито и да се оборудвам с лък (даже най-веротно вече пътува към мен). Дайте ми линкове или информация за четене и образоване в темата, най-вече как и от какъв материал се прави тетива, за разглобяем спортен рекърв лък. :)
 

xpresident

Редовен Потребител
За тетива е.Около и под 1мм.Но не съм сигурен,че ще намериш единично кевларено или дакроново влакно 3мм.
Ще ми се да е 2-3мм. За сега смятам да ползвам въже за върви на парапланер, отговаря на изискванията, надявам се и на бюджета да отговаря :)
p.s. проверих, не влиза в бюджета.
Накрая ще пробвам с това:
http://www.decathlon.bg/p/8249674_v...x-40-m-3-mm-x-20-m-4-mm-x12-m.html#/584-120-2
пък колкото издържи
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Колеги, планувам да разширя хобито и да се оборудвам с лък (даже най-веротно вече пътува към мен). Дайте ми линкове или информация за четене и образоване в темата, най-вече как и от какъв материал се прави тетива, за разглобяем спортен рекърв лък. :)
От това видео може да получиш представа как става.
Но тънкият момент е оразмеряването на тетивата - дължина и якост.
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, доволни ли сте от оптиките на Vector?
Виждам, че @peko е само с такива; в по-стари постове в темата съм виждал положителни отзиви от него.
Любопитно ми е някой дали има впечатления от прицелите им, които са във втора фокална равнина?
И тези, които са с ниските тумблери - заключват ли се и могат ли да се ресетват?
@peko, тоя Taurus, за който говориш по-горе, е с такива ниски тумблери. Заключване, ресет на нула?
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Лично мнение: от втората фокална при Вектор си заслужава само моделът Парагон. При първа фокална моделите с ниски турети не се нулират, нито заключват.
Питам се защо търсиш втора фокална при Вектор, когато има марки като Липърс и Хоук...
 

Sen

Редовен Потребител
Лично мнение: от втората фокална при Вектор си заслужава само моделът Парагон. При първа фокална моделите с ниски турети не се нулират, нито заключват.
Питам се защо търсиш втора фокална при Вектор, когато има марки като Липърс и Хоук...
Оглеждам се за оптика, не съм решил дали да е Vector. Но причината да им обърна внимание се крие в ценообразуването ;)
Да, Парагон е хубав модел, но 400 $ не бих дал за него, тъй като за тези пари ще си взема Hawke (както ти каза) с по-хубава скала ;)
Но ти благодаря за разяснението за туретите, за жалост ми потвърди подозренията...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Интересни предложения за 2017г.
Китайците пак избухнаха. Особено моделите р15 и М30
Напред назад из страниците има и други интересни неща
Да бе...в Европа не могат да им смогнат да ги внасят(тамън заредят и хоп,нови модели)....а пък ние си имаме първата ПП!
 

anibis

Редовен Потребител
Много доБле:D
Хареса ми много булпапа,направен е като украинския Раптор,с прибран до ЦК барабан.Здраво копират,няма лошо.
Също много ми хареса М30 цевта е вкарана в резервоара,както при Винторез крюгерките...:rambo:
 

kiki9999

Новодошъл
Здравейте колеги търся мнение за Байкал mp-651 заслужава ли си парите.Начинаещ съм.
 

Attachments

  • mr651k_2.gif
    mr651k_2.gif
    22.8 KB · Прегледи: 28

lynx

Редовен Потребител
То май няма СО2 играчка, която реално да си заслужава парите.
Освен някои пушки, защото лесно се преобръщат на въздух или евентуално на метан.
Ако ще стреляш от 5-10 метра по кенчета, става...
 

kiki9999

Новодошъл
Дори и с удължението на цевта ли хвърля толкова.
 

Attachments

  • mr651k_2.gif
    mr651k_2.gif
    15.8 KB · Прегледи: 25

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,колебая се между Бенджамин Мародер 6.35 или бт65 6.35,целта ми е 20-25 изтрели с 70-80 джаула.Какво ще ме посъветвате
 
Нагоре