Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

По принцип съм съгласен с теб, ноо...

1. Geko u Dynamit Nobel правят на 10 метра от стенд същата по размер група, каквато правят и JSB Exact (които от своя страна правят най-добрата група от всички чашки в тестовата кутийка на JSB);
2. Дупчат като с перфоратор - попаденията се наблюдават и отчитат по-добре;
3. С по-твърда пола са - не се деформират;
4. Добре изработени - няма подкалибрени глави;
5. 4-5 пъти по-евтини са.

Очевидно тези чашки са най-подходящите. На фона на горното не виждам причина да се използват други чашки, особено пък JSB Exact (които биха били подходящи за друг вид цели, забранени от закона).

EDIT///

Явно аз не съм си намерил JSB на достатъчно ниска цена. В магазина са 20-25 лв (бяха преди година). А другите са по 5 лв. за 500 бр.
П.П. Случва се да изстрелям и повече, а на 30 метра не стрелям. За мен Зоро е състезателен пистолет (бюджетно решение за такъв) за стрелба по хартиени мишени на 10 метра. По съответните правила.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
2. Дупчат като с перфоратор - попаденията се наблюдават и отчитат по-добре;
3. С по-твърда пола са - не се деформират;

5. 4-5 пъти по-евтини са.

Това по принцип е така,но това че са 4-5 пъти по евтини ме очудва много! JSB-то е 13,90 http://arms-bg.com/муниции-въздушно-оръжие/чашки-jsb-diabolo-exact-4.5-мм-pellet-jsb-diabolo-exact-4.5-mm.html а тези да са на 3лв за 500бр, малко ме съмнява ??? Както каза и Рачо по вече от 70-80 чашки (аз специално) не изстрелвам.Така че цената не ме интересува особенно като се има впредвид че JSB стават както за 10м така и за 30.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Доста хора ги хвалят Geko u Dynamit Nobel по 5-6лв. трябва да са. Проблема ми е дали ще ги намеря в някой от малкото магазини в Бургас. Не си заслужава да си ги купя онлайн за 6лв и да дам още толкова за доставка. Иначе вчера от 200 изстреляни чашки, доста от изстрелите си бяха с една помпа, ама пак си болят ръцете малко ;) . Тия дни мисля да си принтирам малко мишенки от олимпийските за 10 метра въздушен пистолет, поне малко по големи трябва да са. ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Купи си пистолетна оптика, с нея ще ти е по-лесно и приятно да стреляш.
По принцип тия оптики не са много разпространени и ги няма в много от магазините, но вършат отлична работа.
Става и с малък бързомерец, но с оптика е по-добре за стрелба по мишенки.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

С оптика е по-удобно, но ако смяташ да се състезаваш с тоя пистолет, забрави за нея. На състезания се стреля само на механични. Така че създаването на навици с оптиката може да ти изиграе лоша услуга на един по-късен етап. Имаше такъв случай на едно от състезанията.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
Имаше такъв случай на едно от състезанията.

Дааа прав е Dejmos,имаше такъв случай и той беше моят :wall: а може и друг да е имало,знам ли?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Като за начало не бързам да си вземам оптика или бързомерец, искам така да посвикна първо и след това да мисля за други неща. За състезания да ходя ... още доста имам да уча, ама ще видим де като принтирам някоя друга мишена за състезания да пострелям по нея ще си преценя възможностите :D . Иначе пистолета едва ли е лош за състезания като му свикне човек, вярно не е някой скъпарски, ама като за аматьорче става. Пък и то състезания в България, не съм се интересувал, ама колко да има 1-2 на година сигурно. Да намеря аз първо хубавите чашки на хубавата цена и практика яко. :cheers:
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ето ги, на един клик разстояние ;) Сачми въздушно оръжие GECO Superpoint 4.5 mm
Наистина това са чашките за този пистолет и ако се поръча повече от една кутия ще видиш, че не излиза скъпо да се купува от интернет магазин. А може и нещо друго да си харесаш ;)
 

usera2

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Мда, така е. Прав си. Не съм видял добре в късния час. Сториха ми се че са плоските. Не знаех че има и островърхи.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Krasi написа:
Изстрелях 200 чашки Гамо мач ...., някой даже и трудно влизаха ??? . Вярно е, че аз не съм някакъв шампион по стрелба, но мисля че повече такива чашки няма да си взема :) . Стрелях по едни мишенки на Умарекс за по 15-20ст. бройката... (не съм броил изстрелите) бреее та това на 10 метра много малко изглежда ;) . Мишената беше подпряна на земята. Стрелях и по там разни чашки от кафе, кутия от сок, от бира, тях си ги уцелвах. Не съм нагласял мерника, както си е фабрично така съм стрелял. Резултатите от мишената - отчайващи. Интересно ми е каква скорост са постигнали чашките, но няма как да разбера. Стрелеца ли има нужда от опит, или хич го няма, чашките ли не биват, не знам. Ще поживеем, ще видим. Определено доста практика ми е необходима. :cheers:

Ако щеш вярвай, но гамо мач давеат едно от най-добрите отношения цена/качество на нашия пазар. А като точност превъзхождат 5 пъти по-скъпи чашки. Но все пак бих ти препоръчал да ги ползваш ако го няма другия по-добър избор. RWS basic е модела и е само една идея по-скъп от гамото но доста по-качествено са изработени. Не ти трябват йсб-та от 20 лева които ще ти свият групата с половин милиметър. Поне докато не стигнеш до нивото на състезател. :) За наша при ложна гледна точка разликите в качеството на тренировъчните модели като гамо мач и RWS basic със състезателните модели е невъзможна за измерване.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

angelmr написа:
Не ти трябват йсб-та от 20 лева които ще ти свият групата с половин милиметър.

Сега,дали ще се свие групата с половин милиметър или ще се отвори с три,мен лично много слабо ме засяга.По скоро трябва да гледаме как се държат различните чашки на различни дистанции.Аз искам като сложа една кутийка от бира на 20м да не я пропускам,ей това ми е критерия за точност.Вчера стрелях с упора две ръце и с бързомерец на 20м с JSB без особенно старание,и ето каква група се получи (ако може въобще да се нарече група).Ако чашката беше Гамо мач, имаше да ги търся из целия лист на тази дистанция.Пробвал съм RWS,Гамо Мач,Динабит Нобел,но за различни дистанции за мен JSB e без конкуренция (мое мнение). Пък че имали 10тина лв разлика в цената.Ами имат.Разлика между Порше и Опел също има.
 

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
....Ако чашката беше Гамо мач, имаше да ги търся из целия лист на тази дистанция...

Не бих се съгласил с това твърдение, защото:

Когато моето FWB 601 беше още компресионка си направих един тест.
Пушка: FWB 601
Чашки: Гамо Мач
Скорост: 171 м/с
Оптика 4х32
Достанция: 28 метра (измерени)
Стрелба: от маса, закрито стрелбище

Групата е колкото монета от 10 стотинки.

При същите условия стрелях с Геко на Динамит Нобел - групата стана колкото монета от 20 стотинки.

Последен тест.
Пушка FWB 601 вече ПЦП
Чашки: Гамо Мач
Скорост: 230 м/с
Оптика 3-9х40
Разстояние: 30 метра (измерени)
Стрелба от тавана на кола - наличие на вятър и доста нестабилно положение (поне за мен), в следствие на което кръстът ми ходеше доста из мишената.
Група - колкото монета от 1 лев.

Така, че хайде да не си говорим небивалици колко лоши чашки са Гамо Мач.
Нямам намерение никой да убеждавам в това, което казвам, ако не искате не вярвайте.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

harry_cool написа:
Така, че хайде да не си говорим небивалици колко лоши чашки са Гамо Мач.
Нямам намерение никой да убеждавам в това, което казвам, ако не искате не вярвайте.

Никой не казва че са лоши,посочих само разликата.А вероятно правиш разлика между пушка и пистолет.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
harry_cool написа:
Така, че хайде да не си говорим небивалици колко лоши чашки са Гамо Мач.
Нямам намерение никой да убеждавам в това, което казвам, ако не искате не вярвайте.

Никой не казва че са лоши,посочих само разликата.А вероятно правиш разлика между пушка и пистолет.
;) ;) ;) vanko извинявай че се намесвам ама ще се избазикам - то вече Зоракито пистолет ли е с тези цеви дето сте му ги сложили ;) :crazy: Иначе всички правим разлика :cheers:

ПП: А скоро смятам и аз да съм вече в този клуб ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Всяка цев си има своите предпочитания, това е вярно.
При по-големи дистанции и особено при вятър съм съгласен че качествената облоглава чашка ще е за предпочитане. Но при липса на силен вятър и при дистанции до около 10-15 метра RWS basic за 6 лева ще се справят не по-зле от скъпите JSB-та. Проверявано е многократно и с различни пушки и пистолети.
И последно пневматичните пистолети са направени за стрелба до 10 метра. Всяко изсилване на по-големи дистанции е за сметка на точността. Наистина съм съгласен че за тези дистанции облоглавите чашки са задължителни. Но сам виждаш каква е разликата в цената при едно и също качество. Така че всеки сам си преценява с какво да направи компромис.
 

harry_cool

Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

vanko написа:
.....А вероятно правиш разлика между пушка и пистолет.

Оооооооооооооо много добре знам разликата между двете ;)
Тук изобщо не става въпрос с какво са изстреляни чашките, а тук говорим за качеството на чашките.
Независимо с какво са изстреляни, ако чашките не струват ще летят гадно.
След като ги стрелям с много по-висока скорост на много по-голяма дистанция и групите са добри, то няма начин на по-къса дистанция групите да са по-лоши, нали?

Хайде да прекратим този безсмислен спор.
Ако имах финансовата възможност и аз щях да стрелям с JSB, но нямам и за това си стрелям с Мач и за щастие се оказа, че се представят повече от задоволително на различни дистанции.

Peace bro :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

soundmax написа:
Зоракито пистолет ли е с тези цеви дето сте му ги сложили ;) :crazy: Иначе всички правим разлика :cheers:

ПП: А скоро смятам и аз да съм вече в този клуб ;)

Като дойдеш в клуба,като постреляш малко с оригиналната и с дългата цев,тогава ще разбереш разликата.Пък може и на пушка да прилича,знам ли ???
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Vanko стрелял съм само по състезания със Zoraki HP-01 много ме кефи, верно с късата цев аз лично ще си го изсползвам за стрелба на 10 метра предимно с една ръка (но като се знам какъв съм ще пробвам и на повече за шоу ;) ) интересно ще ми е да пробвам и с дългата цев да видя как е някой ден. :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

За състезателни цели дългата цев не дава преимущества. Дори бих предположил обратното - дългата цев изнася теглото силно напред и по-бързо ще се уморява ръката, а едно състезание трае 30-40 минути.
 
Нагоре