Моят автомобил.

vanko

Редовен Потребител
Честито !!!
Много лачена изглежда , нещо ремонтирал ли си я ?
Нашата дружинка миналата година взехме една , ама много по раздрънкана .

Пребоядисвана е.А и като гледам не е карана много,има за попритягане но по важното е че е много надеждна в кал и сняг.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В казармата като шофьор-радист карах такава с Р104 и друго оборудване за ИВНП. Ходих да я получавам нова чак от Плевен и това може би е бил най-дългия и преход докато е била на служба.
След 15-на години, когато закриха поделението, сержанта който се водеше командир на ИВНП-то(тогава вече Старшина) си я беше купил, даже и с част от оборудването - имаше хубави шкафове и масички отзад, и с вграден бензинов генератор. Даже не бяха свалили и мачтата за антената.
"Горката", беше изминала само 11000 км и още си беше като нова от вътре и от вън.
 
Последна промяна:

vanko

Редовен Потребител
Ее, имал си късмет да я караш новичка.Тази моята също имаше масичка и чекмедже за инструменти от зад, но аз изместих всичко от пред а там сложих 2 седалки (тройки) от бус. тъй като е 8+1.А инак тапицирах седалките,капака върху мотора,даже и волана:) Огледала.фарове,тромби.С две думи като е гарга,да е рошавичка:) А къде съм я карал днес,по какви заснежени баири и чукари...не е истина! Страхотна машина е!

DSC02598   уаз 4.jpg DSC02574  уаз 3.jpg DSC02572 Уаз 7.jpg
 

DeadShot

Редовен Потребител
Здравейте колеги.Имам бмв 316и е36.Днес започна да ми прави проблем.На бензин пали много трудно и когато запали не може да се изфорсира (подадеш ли газ гасне).Когато мина на газ няма проблем работи безпроблемно.Бензиновата помпа работи смених я с друга,сменил съм и филтъра (горивния) но проблема остава.Някой има ли идея от какво е?
 

praetorian

Редовен Потребител
Не бъди сигурен,че бензиновата помпа работи коректно.Особено, ако е 2 ръка.Замери изходното налягане на помпата.Бензиновите помпи при коли, които се карат само на газ често изпляскват.Само запалването на бензин не е достатъчно.Имай предвид също, че ако помпата не е покрита с бензин в резервоара си обира крушите за няма и седмица ако постоянно върти.Трябва газовата да е монтирана качествено, с прекъсване подаване електричество към помпата при прехвърляне на газ.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Помпата работи колега тествана е.Често ръчкам колата и на бензин.Ама ще ходи в сервиз,че така хубаво ще запали,че и пожарната немож я угаси :lol:
 

sts1969

Редовен Потребител
На мен ми се е случвало 2 пъти през годините от скапан бензин, работи на место но ако настъпя газта и гасне...и прави голямо мокро петно отзад от ауспуха. А може ли да имаш пробив на оня големият дебел маркуч за въздух след дебитомера...съвсем малко спукано му трябва и да гълта от там въздух и да обеднява сместа.
 
Последна промяна:

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Здравейте колеги.Имам бмв 316и е36.Днес започна да ми прави проблем.На бензин пали много трудно и когато запали не може да се изфорсира (подадеш ли газ гасне).Когато мина на газ няма проблем работи безпроблемно.Бензиновата помпа работи смених я с друга,сменил съм и филтъра (горивния) но проблема остава.Някой има ли идея от какво е?

Имаш ли АГУ?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
При мене някой път ми забива муцуната при подаване на газ ако бензина е малко и е от дъното на резервоара ( демек може да има и боклуци) или ако е стар (бензина) и не съм наливал нов поне 2 месеца. Може да имаш и някакво замърсяване по дюзите на инжекциона. Дано проблема се реши възможно по най-евтиния начин :)
Забравих да спомена че все пак карам друга кола на газ :D
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Здравейте колеги.Имам бмв 316и е36.Днес започна да ми прави проблем.На бензин пали много трудно и когато запали не може да се изфорсира (подадеш ли газ гасне).Когато мина на газ няма проблем работи безпроблемно.Бензиновата помпа работи смених я с друга,сменил съм и филтъра (горивния) но проблема остава.Някой има ли идея от какво е?

Здравей колега. Имах такова БМВ пред време и бих могъл да ти помогна със съвет (350 000км имам с него), но ми е нужно да знам какъв е мотора на твоето Е36, 316и... Моето беше с М43 (верига ако ще ти е по-лесно)... другия мотор е с ангренажен ремък. За да уточним проблема, ще е нужно да ми кажеш(ако знаеш) бензиновата ти помпа винаги ли върти (дори и когато е на газ)??? И за да не цапаме темата (едва ли всички се вълнуват) - можем да минем на лични. Ще се радвам ако мога да помогна.

Желая ти успех и късмет!
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм карал 3-4 пъти такава на мой познат.
Доста отдавна беше, но това не се забравя :lol:
Най-хубавото на тая кола е предния пепелник! :D Уникално е!
Доста се чупеше тая буба, ама изкара доста километри и джараше добре зимата като е с хубави гуми.
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз съм карал такава бракма.....Дори не мога да го нарека автомобил.Адско изчадие със седалки като пейки, табло като лавица в мазе и двигател от пералня.Някои ловци ги модифицират в нещо като всъдеходи, но луди колкото щеш :lol::lol:
 

dinkata

Редовен Потребител
Е аз съвсем пък друго чух.... ти сега чупели се много !? То вярно от кола до кола си има разлика, ама...
 

lynx

Редовен Потребител
Главно има значение и кой шЕфьор-трошач я кара :)
Ако я гудиш няма да се чупи, но си е италианско и евтинко.
Малка количка е и не очаквай да не се поврежда от време на време по нещо....:cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
Няма кола която да не се чупи :) Интересно ми стана от едни клипчета които гледах .... мисля тези дни да ида да разгледам една, защото определено е доста интересен автомобил, а то с апетита идва и яденето :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Брачед, зависи от годината. Старите наистина приличат на умалени макети на УАЗ-ка. Частите половината стават от Лада, но наистина съм чувал че доста се чупят /както Ладите/. Иначе новите ми се струват прилични, но според мен нито едните нито другите стават за извън пътя.
http://www.quattroruote.it/auto/fiat/panda-2-serie/panda-13-mjt-16v-4x4-cross-067741200806
 
Нагоре