Молба за мнение

Sol

Потребител
Имам един бързомерец като за начало, да не е съвсем гола. Ама съчми трябва да си купя, че са ми останали тридесетина парчета - иначе в 5.5мм имам две - три запечатани кутийки H&N... Как така се реших от нищо да скоча на АА още не зная, но само да ми прати сметка гърка - няма мърдане. Не го възприемам като грешка избора, силно се надявам да съм прав. А за оптика - вероятно ще се спра на нещо фиксирано, съвсем примерно 6x44. Тук предполагам няма да има нужда от моноблок.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Добре почна,но стана малко не сериозно!В този дух-бързомереца е твърде прецизен за тази пушка особено ако е 6МОА,виж някой мерник от зенитна картечница ще свърши чудесна работа,също не е проблем да ползваш съчми 5,5мм в пушка 4,5мм просто ги минаваш за две минути през хаванче(задължително дървено) колкото да ги набуташ в цевта!
Иначе ако е така,честито за избора и похвали за менталния скок,много хора не могат да се решат.Оптика UTG 4x32 тя идва к-т с монтажи,чашки JSB Exact и се радвай на живота!
 

Sol

Потребител
Още щом споменах бързомереца се усетих какво ще последва, но не мислех, че ще се стигне чак до такава ирония (граничеща с подигравка). Карай, няма проблем, сам съм си виновен, и аз си го помислих същото - несериозно е.
Все още чакам гърка да ми отговори и да ми изпрати сметката, но едва ли ще стане днес или утре - празници са. Приготвил съм паричните знаци и се опитвам да туширам надигащото се нетърпение. Ако изобщо ми отговори, вероятно ще е на 7-ми, вторник. Между другото намерих един сайт (руски) с информация и снимки, които предполагам биха могли да бъдат полезни или поне интересни на доста хора:

ПП: Относно оптиката загледах тази:
макар че си спомням, че навремето недолюбвахме тази марка за каквото и да било...
А, тя пък 9.5мм...
 
Последна промяна:

LogiBG

Редовен Потребител
Аз съм с 5.5, 16 джаула и с правилните проектили отката е минимален. Можеш да си позволиш спокойно оптика до 500лв. с монтажите например. Ако пушката е изправна не би трябвало да счупи оптиката(ако оптиката е качествена) или дори да се счупи ще бъде след десетки хиляди изстрели което ще е след години. Виж ако ти се отделят пари разгледай за някой hawke и leapers. Колеги сигурно също ще имат добри предложения. При мен с проектили 0.930г. пушката помръдва леко назад при изстрел и това е. Иначе гамото е добро за старт при мен издържа на бат хасан и даже пушката продадох с нея но тази пушка заслужава малко повече любов. Разгледай обявите за втора ръка оптика и моноблока е задължителен за да си осигуриш дълголетие. На някой колеги им се е прецаквала например и hawke оптика и то на хубава пружинна пушка затова гаранция няма за нищо. Ако си решил да стартираш по-леко няма лошо но идеята с бързомера :(
 

lu-bo

Редовен Потребител
Още щом споменах бързомереца се усетих какво ще последва, но не мислех, че ще се стигне чак до такава ирония (граничеща с подигравка). Карай, няма проблем, сам съм си виновен, и аз си го помислих същото - несериозно е.
Все още чакам гърка да ми отговори и да ми изпрати сметката, но едва ли ще стане днес или утре - празници са. Приготвил съм паричните знаци и се опитвам да туширам надигащото се нетърпение. Ако изобщо ми отговори, вероятно ще е на 7-ми, вторник. Между другото намерих един сайт (руски) с информация и снимки, които предполагам биха могли да бъдат полезни или поне интересни на доста хора:

ПП: Относно оптиката загледах тази:
макар че си спомням, че навремето недолюбвахме тази марка за каквото и да било...
А, тя пък 9.5мм...
Гамото е временно решение,по-добре тази: https://www.mundilar.net/en/scopes-...age-4x32-ao.html#/reticle-mil_dot/mounts-none Ако искаш да стреляш на по-големи дистанции Hawke 2-7X32 е подходяща или по-голяма пушката няма да я разбие.
 

Sol

Потребител

Гамото е временно решение,по-добре тази: https://www.mundilar.net/en/scopes-...age-4x32-ao.html#/reticle-mil_dot/mounts-none Ако искаш да стреляш на по-големи дистанции Hawke 2-7X32 е подходяща или по-голяма пушката няма да я разбие.
Да, временно решение е, защото имам от къде да я взема назаем. Но на мен х30 или х32 все ми се струва малко, можи би защото преди години всичките ми оптики бяха х40. Мисля си по-скоро за тази:
но като гледам пак отвън ще трябва да я купувам - в момента не виждам наличност никъде.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз да дам мнение относно оптики минали през ръцете ми.
С тази съм стрелял с БАМ 40 (аналог на АА ТХ200) в кал. 5,5. Проблеми съм нямал, а също и като си взех армса съм стрелял с нея, продадох я здрава. Даже като се замисля две такива оптики са минали през ръцете ми през годините и после ги продадох за да си взема други евентуално. Хубавото при този модел е, че скалата е финна и е mil-dot, има хубав образ.
В момента притежам тая оптика, която я ползвам на FWB 300 su. Има също чудесен образ и мисля, че без проблем ще държи на армса. Скалата не е mil-dot обаче пак е добра и е финна- вижда се на снимките, но не е толкова голяма, като на снимките де.
Относно монтажите мога да кажа, че не е задължително да е моноблок. Ако ринговете са качествени и имат по два винта на монтаж за притискане държат без проблеми! Давам за пример само тези
Не ползвай стоперния винт (ако има такъв) на монтажите независимо дали е моноблок или отделни рингове, аз даже го премахвам, защото могат да те вкарат в страшен филм - от собствен опит ти го казвам.
За другите си оптики няма да пиша, че са скъпи и друг клас, а за момента говорим за по-бюджетни варианти.
Успех ;)
 

Sol

Потребител
Благодаря, чудесни предложения (чувал съм производителя, но не съм имал негови оптики), остана само гърка да ми прати данни за превода. Не знам утре за тях дали е празник - вероятно да, значи и утре няма да е...

ПП: Не гледам и това е. На сайта му пише - "Почивни дни: от 1-ви до 8-ми май"

Продължение:
След известно умуване (и при условие, че гърка ми изпрати AirArms-a) сведох избора на оптика до следните два модела на Konus Pro (отново благодаря на soundmax, че ми обърна внимание на тази марка!):
1. https://pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO--550-3--9x40-ILLUMINATED-N7276-с-подсветка и
2. https://www.pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO--550-4--16x50-Ф25-ZOOM-N7277-
като повече клоня към втората, и монтажи:
Но не мога да разбера за оптиката 4-16х50 ще са достатъчни ли монтажите със средна височина или ще се наложи да слагам високите?
 
Последна промяна:

Sol

Потребител
Въпроса е решен - високите монтажи. Все още чакам гърка да ми обърне внимание.
 

Sol

Потребител
Да споделя - най-сетне получих "покана" и я изпълних чинно... Другата седмица ще съм в очакване:cool:.
ПП: Поръчах и KonusPro 4-16х50, високи монтажи Leapers и пет-шест кутийки различни H&N, да има там.
Още веднаж огромно благодаря на всички, дали мнение или съвет за избор на инструмента за изстрелване на парченца олово:rambo:!
 
Последна промяна:

Sol

Потребител
Здравейте! Дойде ред да повдигна леко темата. Ето я и нея:
01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg

Много, много красива. Каквото и да кажа, ще е малко.
Обаче ми се струва, че нещо или аз не съм разбрал, или не е наред. Първо - направих три - четири изстрела, като че ли много тегаво се зарежда, или аз не съм очаквал (гледайки ревютата) да е толкова тежко. Може би ще омекне, не знам. Има и лек дизел, съвсем лек. Сега ме е яд, че не обърнах внимание на предния край на цевта - вижте трите снимки по-надолу - няма го "капачето" видимо на снимката от интернет и посочено с черна стрелка (не обърнах внимание дали изобщо имаше). Аз си мисля, че е капаче, но така ли е или нещо не е наред (може и да ви е смешно ама...)? На следващата снимка съм показал пластмасовите детайли, които са в комплекта с пушката и не знам за какво са - да не би това да са "капачетата"? Като че ли по размер пасват на цевта, но е нужно да се набият навътре (което аз не направих) - не влизат хлабаво и ме достраша. Моля ако някой знае за какво са и дали са за целта, да пише. Благодаря предварително!

ПП Те пък номерата не излизат. Няма значение, мисля, че ще се ориентирате и без тях.
100.jpg101.jpg102.jpg300.jpg200.jpg
 

Sol

Потребител
Много ви благодаря и на тримата! Олекна ми... И да, леко "трещи" така "гола". Ей сега (до половин час) ще набия една тапа и пак ще пиша...
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Много ви благодаря и на двамата! Падна ми товар... И да, леко "трещи" така "гола". Ей сега (до половин час) ще набия една тапа и пак ще пиша...
Съвет - бутни оптиката леко напред. Тумблерите трябва да са на еднакво разстояние от монтажите (преден и заден).
 

Sol

Потребител
Съвет - бутни оптиката леко напред. Тумблерите трябва да са на еднакво разстояние от монтажите (преден и заден).
Тя вече е свалена - сложих я само за снимката, да видя как ще изглежда. Ще я монтирам пак като отида да я прострелвам.
Най-вероятно са елементи за заглушаване. На такива ми приличат.
Най-вероятно е така, макар че и с тях (вече набих едно) пак не е много "заглушена". Но аз стрелях няколко пъти в стаята навън към терасата (в една тенджера натъпкана с парцали:lol:), вероятно на открито ще е по-тиха. Абе колкото, толкова. Няма да го преживявам сега...
Честито!
Направи правилен избор!
Една от най красивите пружинни пушки!
Благодаря, и аз се надявам да е така. Пушлето е непривично тежко, но изработката е уникална...

Обаче искам да похваля гърка - изключително коректен е и изобщо не се бави... Вчера към един часа след обед ми поиска адреса, днес в пет и тридесет сутринта пушката е била във Варна. Уникален, да е жив и здрав...
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Според законодателството на държавата на продажба tx200/pro sport могат да бъдат със модератор или без,демек в шраунда може и да има елементи може и просто да е тръба.Не знам какво е законодателството в Гърция,но вероятно им е забрано да имат модери за това ти ги е пратил отделно.Pro sporta се зарежда трудно защото предвид целите на визията малко се зарежда против физичните закони и логика,по-на там си сложи 16дж. пружина,честито най-добрата и красива пушка,браво колега за избора!
 
Нагоре