Молба за мнение

Sol

Потребител
Здравейте!
След десет години прекъсване отново ме обхвана желанието да пострелям. Разбираемо обаче съм се отдалечил прекалено много от тази материя...
Накратко - нужни са ми съвети и мнения относно модели и магазини. Пушката, която ме влече се намира някъде между Diana AR8 N-Tec в 5.5мм (колкото и да търсих, не намерих предложение за такава в 4.5мм) и Weihrauch HW90 в 4.5мм. Вайха го има при "Кралете", но е леко отвъд горната ми граница като цена. Предпочитанията ми (както може би стана ясно) са пушка в 4.5мм и газова пружина (20 - 30 Джаула). Въпреки това ще се радвам и ще бъда благодарен за всякакви мнения и предложения - за модели и от къде могат да се купят (ако е възможна доставка до адрес - още по-добре!).
Благодаря предварително за отделеното време и леки празници на всички!
ПП: От Варна съм.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Даммм,цените от последния ми пазарлък на пп доста са се променили.Преди 5-6 г. купих ХВ95 luxus в 4,5мм от Mundilar Airguns за около 750лв. с доставката.Това е и моделът,който бих ти препоръчал.Да,не е с гп и мощността му е 17-22дж.,но е надежден и лесен за обслужване.По-лек,по-къс и със същата точност като 90(имам го в 5,5).За парите на 90(и то без помпата за налягането на гп) може да се вземе 95-цата+прилична оптика и нклк.кутии жсб 10 грейна(стреля ги доста добре на 245мс до 60м.).
 

Sol

Потребител
Здравей!
Благодаря за бързия отговор. Weihrauch HW95 Luxus в момента чист без оптика е 1065 лв и в Mundilar, и в Krale. Определено ще обмисля покупката му, макар че все още много ми се иска газова пружина. Преди години имах едно Гамо с монтирана такава (на снимката) и съм останал с чудесни впечатления от него... нямаше нищо общо със стандартната пружина. Сега, признавам си - не съм имал пружинка от класа на Вайха (освен Гамото имах и Комета пружинка, за кратко и CFX, другото бяха РСР-та) и нямам опит с обслужването им. А някакви впечатления от Diana AR8 N-Tec ? Четох нещо от рода на занижено качество и подобни... Преди години си бяха добри, в момента не знам нищо за тях.
 

Attachments

  • Gamo.jpg
    Gamo.jpg
    652.1 KB · Прегледи: 59

Kameno Karp

Редовен Потребител
Супер си е пушката,само дето отдавна не се произвежда.
 

Sol

Потребител
Супер си е пушката,само дето отдавна не се произвежда.
Говориш за Дианата, нали?
Клоня към Weihrauch HW90. Притеснява ме само това, че в Youtube има филмчета, показващи разглобяване на нова такава - и изненада, маншета пак прокъсан, пак смазка навсякъде... това видях и в Кометата, като я купих и разглобих. Над 1400 лева и историята се повтаря. Какво да взема, че да не се занимавам, не знам.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Ориентирай се към диана 340, 350 T06 или вайраух 95. Веднъж съм хващал 90ка и ми се стори странна пушка. Много тежка с център на тежеста към стрелеца а е с чупеща цев. Ако ще е толкова тежка поне да е с долно зареждане. Аз винаги бих казал вайрах но стрелях с диана 350 с газова и то на 50м. и успях да събера група в почти 2лв от първия път и спусъка също е доста добър така че няма да сбъркаш. Вайрауха се разглабя малко по лесно от дианата, поне според мен, ако има значение и това. Диана от нашите магазини трудно освен заримекс а при тях само на място, демек разбираш накъде вървят нещата. Вайрауха е 50/50 дали ще трябва да махнеш смазката, но повечето случай при мен е имало твърде много смазка при пружината и задната част на буталото. Успех и да се похвалиш после.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Говориш за Дианата, нали?
Клоня към Weihrauch HW90. Притеснява ме само това, че в Youtube има филмчета, показващи разглобяване на нова такава - и изненада, маншета пак прокъсан, пак смазка навсякъде... това видях и в Кометата, като я купих и разглобих. Над 1400 лева и историята се повтаря. Какво да взема, че да не се занимавам, не знам.
Точно за Дианата. Имам такава с оптика Липърс 4х32 на 35 ярда. Не съм мислил за продажба,но ако ме съблазниш с някоя сума,бих помислил.
И да,спусъка Т06 е уникален!
 

redsox

Редовен Потребител
Колега имам три ХВ 50 , 77K и 97К всички в 4.5мм. Купувани нови. И трите съм ги отварял за почистване и трите имаха нужда, даже 97К и маншета смених. По принцип пружинен Вайх си има едно специфично дрънчене при стрелба, което изчезва след слагането на утежнител на пружината и смяната на металния водач на пружината. Купувал съм тунинг комплектите оттук. https://www.airrifletuning.com/store/weihrauch-hw97-77-maxi-tuning-kit/
Но много хора си стрелят както си идват от кутията и не им пречи дрънченето.
Късмет с избора
 

Sol

Потребител
Като стана въпрос за Диана - Заримекс (ако не се лъжа) имат налична AM03 N-Tec в 5,5 мм, със същия спусък Т06. Не виждам никъде написана мощност, предполагам е около 20 Джаула (което пък ми се струва малко за този калибър). Цената (в сравнение с някои други) е почти човешка.

Ориентирай се към диана 340, 350 T06 или вайраух 95. Веднъж съм хващал 90ка и ми се стори странна пушка. Много тежка с център на тежеста към стрелеца а е с чупеща цев. Ако ще е толкова тежка поне да е с долно зареждане. Аз винаги бих казал вайрах но стрелях с диана 350 с газова и то на 50м. и успях да събера група в почти 2лв от първия път и спусъка също е доста добър така че няма да сбъркаш. Вайрауха се разглабя малко по лесно от дианата, поне според мен, ако има значение и това. Диана от нашите магазини трудно освен заримекс а при тях само на място, демек разбираш накъде вървят нещата. Вайрауха е 50/50 дали ще трябва да махнеш смазката, но повечето случай при мен е имало твърде много смазка при пружината и задната част на буталото. Успех и да се похвалиш после.

Благодаря за разясненията, точно такива ми помагат. Но пак всичко клони към газова пружина... и май към разходка до София (Заримекс).
 

Sol

Потребител
Колега имам три ХВ 50 , 77K и 97К всички в 4.5мм. Купувани нови. И трите съм ги отварял за почистване и трите имаха нужда, даже 97К и маншета смених. По принцип пружинен Вайх си има едно специфично дрънчене при стрелба, което изчезва след слагането на утежнител на пружината и смяната на металния водач на пружината. Купувал съм тунинг комплектите оттук. https://www.airrifletuning.com/store/weihrauch-hw97-77-maxi-tuning-kit/
Но много хора си стрелят както си идват от кутията и не им пречи дрънченето.
Късмет с избора
Благодаря! Би ли споделил от къде ги купи, то не че избора е огромен :cool:...
 

LogiBG

Редовен Потребител
Zarimex им пускаш запитване, носят се легенди че хора се свързват по телефона с тях. На запитване отговарят и то сравнително бързо - до ден два. Незнам дали да не попиташ за 4.5мм.
 

Sol

Потребител
Zarimex им пускаш запитване, носят се легенди че хора се свързват по телефона с тях. На запитване отговарят и то сравнително бързо - до ден два. Незнам дали да не попиташ за 4.5мм.
Точно това ще направя, и то още утре предиобед. Да преспя, че в момента в главата ми разбираемо е хаос и мътилка.
 

Sol

Потребител
50 от мундилар, 97К от крале, 77К от ферзандхаус Шнайдер. 77К идвайки от Германия съответно беше 7.5дж. И смених пружината с 16дж
Много благодаря. Не дочаках до утре, вече писах на Заримекс дали могат да доставят AM03 N-Tec в 4,5 мм. Утре е работен ден, да видим ще отговорят ли и какво.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е от малките Диани по-добре новата 34 EMS,идва с телена пружина ,но с/у 100 Тина лева и монтираш газова оригинална.По принцип Диана окастриха екзотичните модели и тези с газова пружина,в магазините има само това което е застояло.Газовите на Диана са добри с много добро качество,немски са си.Газовата пружина на Вайх(тук буквално си е газово бутало) се различава конструктивно от тази на Диана (пък и всички останали марки) със всички плюсове и минуси.Заримекс имат налична 350 n-tec,4,5 мм рядко внасят защото не се търси у нас,специфика на пазара :) .Ako искаш пиши на vojda 73,той има 350 с телена и с газова пружина и стреля много с тях,в аванс с газовата е по-приятна на усещане,но е като див осел...нищо не търпи на гърба си включително и механичните :) .
Тук са на добри цени https://www.versandhaus-schneider.de/index.php/cPath/40_1678_942_944_192 ,ако Заримекса не ти намерят 4,5мм,но идват 7,5дж.,раЗбира се продават и ФАК пружини,монтираш си ги и така.
Това е истинско лицензирано копие на Д350,правят го Umarex и RWS в Китай,единствено,че е със стария спусък Т05,и цевите не са немски

Ето още една интересна пушка хибрит между Диана и Вайх
 
Последна промяна:

mobilen

Редовен Потребител
Може тук да харесаш нещо..Бързо пристига,но след празниците.
 

Sol

Потребител
При комшиите има AR8.
Нещо не успявам да обърна на английски (постоянно се връща на гръцки, а аз не го знам). Ще пробвам пак - стига да доставят, е решение...

Ако е от малките Диани по-добре новата 34 EMS,идва с телена пружина ,но с/у 100 Тина лева и монтираш газова оригинална.
Тук са на добри цени https://www.versandhaus-schneider.de/index.php/cPath/40_1678_942_944_192 ,ако Заримекса не ти намерят 4,5мм,но идват 7,5дж.,раЗбира се продават и ФАК пружини,монтираш си ги и така.
Мина ми през акъла, също е много добро решение. Разбираемо обаче е нещо като последен изход...
Все повече ми се струва, че отново ще е каалибър 5.5мм - страшно ми се иска 4.5мм, но избора в него е много, много ограничен... Немския сайт започнах да го разглеждам, но между другото съм и на работа и трябва и да поработвам - иначе няма да има дори за Диана :cool:. Избистря ми се следната схема - да купя нещо от Заримекс и да ги питам (понеже тук във Варна имаг три или четири партньорски магазина) мога ли да получа стоката тук (за да избягна разходката до София). Все още го мисля, но полека лека нещата придобиват следния вид -Диана с газова пружина, в 5.5мм, около 25-30 Джаула.
 

Sol

Потребител
Може тук да харесаш нещо..Бързо пристига,но след празниците.
Същата работа - на гръцки. Аз ли не намерих, но не видях нито една с газова пружина. Има обаче DIANA 34 EMS 4.5mm Legion Etrangere Limited Edition за 395 Евро в 4.5мм и 20 Джаула, на която ако й се монтира ГП ще е моят избор...
Отново ми изниква въпрос - предполагам има кой тук (във Варна) да монтира газови пружини?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Ако е Диана, бягай от т05 спусъка.Той ,и отчасти сачменото заключване ме отказаха от марката преди 20 г.После излезе т06, който е мн.добър,но вече бях минал на хв.Една д38 в 4,5 мм все още си пазя от онова време само за спомен.
 
  • Харесвам
Reactions: Sol
Нагоре