Мнение за Browning X-Blade Hunter 5.5 / UMAREX/

hristoffy

Новодошъл
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Като свалиш цената със едни 100 лв защото нашите магазини обичат да товарят стоки които нямат в наличност ;)
 

redsox

Редовен Потребител
“Доколкото видях в обявите по сайтовете, тя си върви в комплект с оптика.”

Оптиката е Gamo включена в пакета от производителя за нищо не става. Затова и не я споменах по-горе. Приложена е безплатно, колкото да се направи някакъв “комплект”.
 

hristoffy

Новодошъл
"Оптиката е Gamo включена в пакета от производителя за нищо не става. Затова и не я споменах по-горе. Приложена е безплатно, колкото да се направи някакъв “комплект”."

Ако правилно съм разбрал досега, Gamo-то може да се използва само и единствено с оптика, докато Browning-a си има оптични прибори, като също може да и се монтира и оптика. При това положение везните започват да клонят към Browning-a.
А за начинаещ кое би било по-добре, въпреки че вероятно е индивидуално, пушката да е с оптика или без?
 

redsox

Редовен Потребител
Глей са , аз като ентусиаст начинаещ исках да ставам снайперист веднага. Всех гамото, но бързо установих, че оптиката в комплекта е мики Маус. Оттам се добавиха още едни такива 150 кинта ( сега ще ти струва повече на днешни цени) за моноблок и що годе читава оптика. Така че това Гамо те вкарва в задължителен допълнителен разход преди още да си направил един изстрел по мишената.

“Браунинга” за която колегата Марев така изчерпателно е дал информация си има механични мерни прибори и може да започнеш употреба без да инвестираш нищо освен за чашки. А дали ще и слагаш оптика може да решиш в течение на времето.
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Според мен е добре една пушка да си има мерни прибори - тов си е още един начин на стрелба, а една оптика винаги може да се разбие от наката на пушката.
 

t.marev

Редовен Потребител
Всеки начинаещ стрелец иска да се прави на снайперист.....и аз включително.
Купих си тогава една китайка В1 и разбира се оптика. 20 лв - кво му плащаш?! Само че монтажа и настройването отне два часа. Как да е - нагласих я и започна една стрелба - фасове и кибритени клечки хвърчаха на 10-15 метра. Голям кеф! Да ама на всеки 5 изстрела, оптиката се разместваше. Още няколко излета повтарях това упражнение, с ясното съзнание, че трябва нещо по-качествено, но лека полека ми омръзна да развивам и завивам бурми и продължих да стрелям без нея.
Сега има много по-качествени оптики, които се държат прилично, но те струват повече от самата пушка, а на по-хубавите - само монтажите струват толкова. На мен лично ми е по-приятно да стрелям без оптика, по-свободно ми е, пък и при моята стрелба мишените си се виждат и без оптика. Ако нещо не го виждам - не стрелям по него. Браунинга има светещи мерни прибори, с контрастен зелен и червен цвят и прицелването става много бързо и удобно, просто вдигаш пушката и мишената кацва отгоре. Разбира се много пушки имат такива мерни прибори, даже повечето. Оптиката предполага друг вид стрелба, според мене слагането на оптика убива донякъде приключенския дух на пушката.
Ако трябва аз да избирам между Браунинга и Биг Кат-а, бих избрал Браунинга. Удобен предпазител, мерни прибори, газова пружина. Мислех, че Биг Кат-а е с по-голяма мощност, но съм се заблудил. Колкото Браунинга е - 24 дж, даже някъде му дават под 24 дж.
 

hristoffy

Новодошъл
След съветите получени в форума, за което благодаря, реших да премина към закупуване на въпросната пушка Браунинг. След като видях, че в почти всички сайтове, които я предлагат в България е изчерпана и след проверка в двата оръжейни магазина в града, реших да се обадя в единствения онлайн магазин, в който пишеше, че я има налична. Вдигна ми един господин и след направена проверка по артикулния номер, се оказа, че я нямат налична. Щяло да има доставка на Умарекс, към края на февруари. Това което ми направи впечатление от разговора беше, че на въпрос, защо този модел го имат под два артикулни номера в сайта, господина ми отговори, че едното било стария модел с пружина. В сайта на Умарекс я има единствено и само с газово бутало и няма вариант с пружина. Другото, което ме обърка е, че с тия 24 джаула това било "изключително слаба пушка". Аз не мисля да ходя на лов са слонове. :) Въпроса ми е, тъй като в сайта на МВР пише, че въздушно оръжие с кинетична енергия над 24 подлежи на регистрация, трябва ли пушка 24 джаула да се регистрира? Аз го разбирам, че трябва да се регистрира ако е 25 и нагоре, но господина от сайта каза, че и 24 джаула подлежели на регистрация.
 

t.marev

Редовен Потребител
Здрасти! От кой град си! Тия Браунинг-и ги имаше само в Казанлък. По едно време ги предлагаха в ISD но сега и там е изчерпан. Преди време някой продаваше тук във форума една пушка, ама не знам какво стана. Погледни в купува-продава много назад и се обади по тел.. Иначе 24дж. трябва да се обявят в КОС. Не е кой знай какво, носиш пушката, подаваш заявление и след няколко дни отиваш и си го вземаш. Безплатно е.
Ето ти обявата: https://forum.airguns.bg/index.php?...i-gas-piston-Сейф-Куфар-подарък-оптика.12383/. Успех!
 

hristoffy

Новодошъл
Здрасти! От кой град си! Тия Браунинг-и ги имаше само в Казанлък. По едно време ги предлагаха в ISD но сега и там е изчерпан. Преди време някой продаваше тук във форума една пушка, ама не знам какво стана. Погледни в купува-продава много назад и се обади по тел.. Иначе 24дж. трябва да се обявят в КОС. Не е кой знай какво, носиш пушката, подаваш заявление и след няколко дни отиваш и си го вземаш. Безплатно е.
Ето ти обявата: https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-Пушка-browning-x-blade-ii-gas-piston-Сейф-Куфар-подарък-оптика.12383/. Успех!

От Севлиево съм. Обявата е от колегата novpotrebitel, който питах по-рано за мнение, и който не влизал повече от половин година. Така, че няма как да се свържа с него за съжаление. :(
 

t.marev

Редовен Потребител
От Севлиево съм. Обявата е от колегата novpotrebitel, който питах по-рано за мнение, и който не влизал повече от половин година. Така, че няма как да се свържа с него за съжаление. :(
Хайде, ще черпиш! Обади се на тази обява, хем ти е близо.https://www.olx.bg/d/ad/vazdushna-pushka-browning-5-5mm-CID618-ID93AWk.html
 

IvoMarinov

Потребител
Според мен не лошо ревю
.
Е за по слабия вариант но на мен е достатъчно, за да заменя мечкоубиеца
 

IvoMarinov

Потребител
Още един Браунинг в групата. Х блейд 2 с газово бутало. Не съм разбирач, но на мен ми пасна в ръката и на рамото и го взех. Добър баланс стегната пушка удобна ми е много. 10 изстрела на 5м в мазето само за да капна необходимото масълце. Както съветва колегата Марев. Тухлите ще ги троша през седмицата
 

IvoMarinov

Потребител
Първи впечатления. Днес пострелях малко с пушката, защото скобата нещо не искаше много. Е след 200 чашки мога да кажа, че съм доволен. Стрелях по кенчета кутии бутилки и какво ли още не което добросъвестни колеги бяха оставили по брега на реката, за да има за стрелците по барата. Ами добре е дупчи всичко на разстояние до 25 крачки . По -надалече не виждам .
И сега основното. Първите 50тина изстрела много целех. После нещо взе да мята в небитието. Викам си ще регулирам мерника и хоп ми той се мърда яко. Разхлабил се. Викам байко забравил да го стегне. Но нали съм подготвен вадя отвертката и почвам да стягам. Първи болт екстра. Втори врът и той играе вътре. Като се позаглеждах той скъсан. Та малко се разочаровах. До изстрелях кутията. Но с едно чувство на горчивина и с убит ентусиазъм.
Сега при в понеделник ще ходя до isd да видим какво ще кажат за гаранцията.
Та в този ред на мисли добър ли е оръжейника им или да търся друг.
Или ако препоръчате някой ще съм благодарен
 

Hidden

Редовен Потребител
Това е много необичайно, защото мерникът не е подложен на кой знае какви напрежения. Би ли го снимал, че ми стана интересно кой болт се е скъсал?
 

IvoMarinov

Потребител
Този отпред е скъсан и си играе под пластинката. А задния го стегнах и така продължих да си стрелям.
В момента не мога да го снимам, но то и нищо не се забелязва отгоре.
 
Нагоре