МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

njatanasow

Редовен Потребител
Щом сме на тема пистолети ето и от мен една мишена с fwb80 прав с една ръка.
Дистанцията е 14м. (Меря с едно въженце 7м затова и всичките ми дистанции са кратни на 7м)
View attachment 72836
Това с въжето го разбрах,но защо не го намалиш на 5 метра,и го нанесеш два пъти ;)Това беше шега разбира се!
Идеята ми е да си стреляш на 10 метра колкото си е дистанцията за тези пистолети.:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Хубаво ми напомтихте че отдавна не съм стрелял с пистолет утре ако се прибера на време може и аз да пусна някой изстрел :cheers:
 

bleu81

Редовен Потребител
Това с въжето го разбрах,но защо не го намалиш на 5 метра,и го нанесеш два пъти ;)Това беше шега разбира се!
Идеята ми е да си стреляш на 10 метра колкото си е дистанцията за тези пистолети.:cheers:

Въженцето си го нося в раницата от години и ми е вършило добра работа в разни ситуации затова ми досвидя да го режа. Скоро ще имам далекомер и ще закръгля метрите :)
Днес докато стрелях се сетих за теб. Някой трябва да ми покаже как се срреля 10м пистолет да пооправя стойката че сега само импровизирам.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Въженцето си го нося в раницата от години и ми е вършило добра работа в разни ситуации затова ми досвидя да го режа. Скоро ще имам далекомер и ще закръгля метрите :)
Днес докато стрелях се сетих за теб. Някой трябва да ми покаже как се срреля 10м пистолет да пооправя стойката че сега само импровизирам.
Не го режи!Правиш едно възелче на 5 метра и си готов!:) Ами заповядай !Мога да ти кажа и покажа много неща!:cheers:
 

llcoolj

Редовен Потребител
Това с упора ли? Щото ако го правиш прав, ще ме подтиснеш :)
Аз тъкмо се прибирам от стрелба с пистолет, ама "класически", без приклад.
Прав, с две ръце, на 25 метра почти не пропускам кенче от редбул, от малките.
Като го съборя, почвам да го търкалям...
Реших да се "документирам" в мишени на 13 метра - там е първата ми нула - и хич не съм доволен.
View attachment 72834
Иначе на 13 метра с упора пистолета е дупка в дупка - това разстояние го ползвам за калибриране на оптиката преди стрелба с различни чашки, че всеки модел ги групира различно...

Та при стрелба прав, по нещо "реално" - кенче, кутия, камък, дъсчица - треморът ми е много по-малък, кръстта "плава" в целта и почти не я напуска...
Като сложа мишените е сякаш не са моите ръце :)
Освен да си разпечатам снимки на кенчета и бутилки и да дупча тях :)
Прострелвахме оптиката на пушко-пистолета с опора.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Стреляно е от капака на джипа. Подпрян на торбичка с гранули. Преди това я пробвахме на 30 метра. Няма пропуск по капачки.
 
7

7842

Гост
Аз съм почти на 43, но с моя Хатсан и с оптика няма да мога тази група :oops:
Свилене,минавай на ПЦП.:rambo:Аз съм на 53 и вчера правих стрелби на 173 м,но не съм ги снимал,следващият път.Кефа е много голям като целиш на това разстояние.:cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
Щом сме на тема пистолети ето и от мен една мишена с fwb80 прав с една ръка.
Дистанцията е 14м. (Меря с едно въженце 7м затова и всичките ми дистанции са кратни на 7м)
View attachment 72836
С ФБ80 на каква дистанция сте стреляли?

Доста колеги с пистолети сме вече. Гледам добре се забавлявате. Приятно ....
Очертава се едно състезание в бъдеще (имаше по-рано предложение, но не се събраха кандидати). Този път вероятно ще се съберат.
Ще си измислим хубави награди за всички. Браво, колеги!
А колегите със стрелба над 100 м ще ни покажат какво е Бенчрест.
 

Licho

Редовен Потребител
Колега 7842,
Де да можеше всяко едно ПЦП да стреля на 100м!
Иначе, да, знам,че и Митко Беров,и ти, и още доста стрелци от форума с пушките си правите чудеса на тези "космически "дистанции.(140-150-173м!).
Пролетта,на халето, и аз(съвсем начинаещ в пневматиката)имах удоволствието да издрънча 5 пъти подред ,без пропуск ,в една консервна кутия (15см),на140м, с булпапа на колегата Achev (благодаря му от сърце!)...Та много си зависи и от ПЦП-то.Ще бъда много щастлив,ако някой ден и с моя Бам 51 се докосна поне до 100м...
 

dberov

Редовен Потребител
А колегите със стрелба над 100 м ще ни покажат какво е Бенчрест.
Тук отново си в грешка.
Бенчрест до 16J сме стреляли само на 25 метра а ФАК на максимум 50 метра, като на последните състезания вече всичко стреляхме на 25 метра. Мишените до 16J са различни от тия за ФАК - ще ги прикача по долу в pdf за формат А4, че тия от предната страница не са преоразмерени.

Тия на линковете са от FreeMan а прикачените pdf от Dominus

https://drive.google.com/open?id=1LHpx0H3DiwzzC3ohHsEREgsb03Zf_cCG

https://drive.google.com/open?id=1z2eM1jWy0xjcyA_5Dr4oEJHypK7VJbRe

Сега да не се обидиш пак!....просто пишеш неща за които не знаеш почти нищо.
 

Attachments

  • Павката Benchrest 25m (2).pdf
    1.4 MB · Прегледи: 19
  • Павката Benchrest 25m.pdf
    1.3 MB · Прегледи: 14
Последна промяна:
7

7842

Гост
Колега 7842,
Де да можеше всяко едно ПЦП да стреля на 100м!
Иначе, да, знам,че и Митко Беров,и ти, и още доста стрелци от форума с пушките си правите чудеса на тези "космически "дистанции.(140-150-173м!).
Пролетта,на халето, и аз(съвсем начинаещ в пневматиката)имах удоволствието да издрънча 5 пъти подред ,без пропуск ,в една консервна кутия (15см),на140м, с булпапа на колегата Achev (благодаря му от сърце!)...Та много си зависи и от ПЦП-то.Ще бъда много щастлив,ако някой ден и с моя Бам 51 се докосна поне до 100м...
Имах БАМ 51 на 90-100 метра доста мишени съм съборил,стрелях с Баракуда 1.37 гр.
 

dberov

Редовен Потребител
Божо, мисля че много добре знаеш разликата в мишените за 25 и 50 метра при условие, че си участвал и печелил състезание по Бенчрест, по спомен във Варна беше и по него време ги стреляхме на тези две дистанции.
После почнахме да стреляме и до 16J и FAC на 25 метра по мишени за 25 метра.
Разликата е очевадна. http://www.erabsf.org/ERABSFTargets.htm

bgbul, ти пък защо се цупиш?
Къде видя да съм се заяждал, просто казах че грешиш и ти написах на какви дистанции сме стреляли Бенчрест с ВО, като най долу подчертах да не вземеш да се обидиш.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Митак, имах предвид, че няма мишена за 16Дж и за над 16Дж. Иначе да, 16Дж стреляхме на 25м по мишена за 25м и над 16Дж на 50м по мишена за 50м. Ако това си имал предвид значи се разбрахме :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Митак,
Едно време стреляхме на различни мишени,защото не знаехме ,че няма дисциплина 50 метра за въздушно оръжие . Всъщност те са за 50 метра но за малокалибрено и продължават да се използват там!:cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Ники, аз взех че се зачетох от любопитство и от нямане на работа.
Според правилата на Световната и Европейска федерация по Бенчрест за ВО, мишените за 50м метра са валидни и важат при проведено състезания по Бенч за ВО до 2021 година.
http://www.erabsf.org/rules/WRABF & ERABSF RULEBOOK 2013- 2021.pdf#page=17
http://www.erabsf.org/rules/WRABF & ERABSF RULEBOOK 2013- 2021.pdf#page=26
http://www.erabsf.org/rules/WRABF & ERABSF RULEBOOK 2013- 2021.pdf#page=27
 

sts1969

Редовен Потребител
аз взех че се зачетох от любопитство и от нямане на работа.
Ти като нямаш работа, що не вземем да се разходим до Копринка след 2 седмици...че много ми се ходи на националната, а хич не ми се пътува сам?! ???За толкова години не можах да зарибя още поне един Провадиец че да обикаляме по състезанията... :sorry:
 
Нагоре