МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска прострелях за пръв път на механични с новия ми пистолет Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX 4.5 мм. 20 изстрела на 10.75 метра разстояние мерени с рулетка в закрито помещение , с опора в седнало положение. Изстреляни са по 5 чашки във всеки кръг. От това разстояние мушката на пистолета закрива изцяло кръга на мишената. Купих си и оптика , но не съм я прострелял още, защото нямам подходящ монтаж с който да я захвана за пистолета. Утре ще ми пристигнат чашките изпратени от колегата Peko и ще видим с тях как е.
 

Attachments

  • P_20180919_121745.jpg
    P_20180919_121745.jpg
    337.1 KB · Прегледи: 77
  • P_20180919_122133.jpg
    P_20180919_122133.jpg
    256.3 KB · Прегледи: 68
  • P_20180919_121950_1.jpg
    P_20180919_121950_1.jpg
    195.1 KB · Прегледи: 70

andrey.y

Потребител
Тези мишени са малки за 10м. Читав пистолет от опора трябва лесно да вкарва попаденията една в друга! Мишената трябва да кацне върху мушката не трябва да се цели центъра!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Тези мишени са малки за 10м. Читав пистолет от опора трябва лесно да вкарва попаденията една в друга! Мишената трябва да кацне върху мушката не трябва да се цели центъра!
Пистолета е нов и все още не е прострелян на механични както трябва. Утре с новите чашки ще продължа с корекциите.
 

bgbul

Редовен Потребител
Гледам мишените и си мисля, че спусъка е доста тежък...трябва доста усилие да положиш за изстрел. Така ли е?
За прецизна стрелба на 10 м по-добре чашки с плосък връх, а не заоблени.
Според мен оптиката само ще потвърди, че трябва да олекотиш спусъка ИЛИ да оттренираш смело спускане (по-силен натиск)
въпреки треперенето на мерните прибори по мишената.
По хоризонтала (ляво/дясно) си добре, въпреки откъслечните изстрели.
Но по вертикала (горе/долу) нещо е разсеяна стрелбата. Аз го отдавам на твърд спусък.
Не взимай много сериозно моето мнение. Просто ми е приятно да обсъждам спорна стрелба, защото така се връщам в най-приятните ми години.
Нямам упреци, а само споделям друга гледна точка (различна от твоята). Поздрави и успех!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За сега е рано да се каже, кое куца, защото стреля на механични. А те са доста отворени и широки и му закриват изцяло мишената. Вчера пострелях с въпросния пушко-пистолет на колегата и също мисля малко да му олекотя спусъка. Пищова е много добре направен и с подходяща оптика и чашки ще е супер кеф. Чашките , с които стреля са турски и мисля, че не са най-подходящите. Останалите неща за пистолета ще напиша в темата за Hatsan 25 Supercharger.
 

kosmev

Редовен Потребител
На мен ми е интересно как ще се ползва на пистолет оптика с очно разстояние 8 сантиметра.
Моята я дават 11 до 13 инча и пак ми идва къса на максимално увеличение с изпънати ръце...
Чувал съм, че рита здраво тоя хасан, а като гледам колко му стърчи цевната кутия зад ръкохватката... внимавай да не ти разбие носа докато си се унесал в прицелването :D
 

Licho

Редовен Потребител
Колега ,този пищов е с газова пружина и изглежда "комшиите",са я "барнали" малко.Гледам,
Ники-(Гадняра)споделя във форума за Суперчарджъра,че откатът бил минимален...Но да не влизам в другата тема...
 

Venco

Редовен Потребител
Вчера реших да пострелям с ИЖ 60М , който имам от скоро по мишенки на 10 и 15 метра на механични, прав без опора. Останах приятно изненадан от пушката, по която не съм правил нищо освен почистване и смяна на маншет.Чашките са JSB match diabolo 0.520g., след смяна на маншета стреля с 147-150мс., нямаше почти никакъв вятър(голям бонус за моя регион). :)

П.П. С 10-те стотинки е на 10м., с 1 ст. на 15м.
 

Attachments

  • IMAG0034.jpg
    IMAG0034.jpg
    188.6 KB · Прегледи: 62
  • IMAG0002.jpg
    IMAG0002.jpg
    116.6 KB · Прегледи: 62

Gadnqra

Редовен Потребител
На мен ми е интересно как ще се ползва на пистолет оптика с очно разстояние 8 сантиметра.
Моята я дават 11 до 13 инча и пак ми идва къса на максимално увеличение с изпънати ръце...
Чувал съм, че рита здраво тоя хасан, а като гледам колко му стърчи цевната кутия зад ръкохватката... внимавай да не ти разбие носа докато си се унесал в прицелването :D
Нищо няма да му разбие - това е малка пушчица с приклад. Прикладваш като с обикновена пушка. Откатът е като на пцп. При стрелба пушката не мърда. При това положение, оптиката, която е предвидил колегата също е подходяща.
 

Attachments

  • 20180919_082425.jpg
    20180919_082425.jpg
    305.5 KB · Прегледи: 46

Venco

Редовен Потребител
Добре,ще опитам, макар,че нямам претенции за добър стрелец и за това казах,че се изненадах от резултата и аз самия. Поздрави:)
 

bgbul

Редовен Потребител
Вчера реших да пострелям с ИЖ 60М , който имам от скоро по мишенки на 10 и 15 метра на механични, прав без опора. Останах приятно изненадан от пушката, по която не съм правил нищо освен почистване и смяна на маншет.Чашките са JSB match diabolo 0.520g., след смяна на маншета стреля с 147-150мс., нямаше почти никакъв вятър(голям бонус за моя регион). П.П. С 10-те стотинки е на 10м., с 1 ст. на 15м.
Въх...хареса ми. Поздравления! Отдавна не съм пипал ИЖ, но с него такива групи не можех да направя.
Много твърд спусък и винаги някой непослушен изстрел се промъкваше в мишената. Браво на теб!
 

anibis

Редовен Потребител
Много твърд спусък и винаги някой непослушен изстрел се промъкваше в мишената.
ИЖ60 има твърд спусък,е наистина не си хващал такава пушка убедих се.
Няма ПП от който и да е клас, с толкова настройки на спусъка.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска прострелях oще малко на механични с пищова Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX 4.5 мм. с леки корекции по мерника. Отново 20 изстрела на същото разстояние от 10.75 метра, с опора в седнало положение. Изстреляни са по 5 чашки във всеки кръг. Разликата е, че стрелям с други чашки. На снимката се виждат какъв модел са.
 

Attachments

  • P_20180920_150727.jpg
    P_20180920_150727.jpg
    322.8 KB · Прегледи: 45
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Ето и от мен една мишена на 25м. Пушка М2 BR-SE;)

038754828.jpg
 
Нагоре