МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Забравих да пиша че вчера не мерих скорост и на ико намалих...днес замерих че съм стрелял с 233..234 м.с с екзакт 4.5мм

Открийте разликите...едната от вчера с цев щаер...другата от днес с цев ЧЗ...стреляни с пушка Щаер от ФТ позиция на 50 метра с една и съща партида 4.52 мм..54 та парт.
 

Attachments

  • IMG_20171104_180209140.jpg
    IMG_20171104_180209140.jpg
    167.3 KB · Прегледи: 107
  • IMG_20171105_173130540.jpg
    IMG_20171105_173130540.jpg
    153.4 KB · Прегледи: 107
Последна промяна от модератор:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Бе не знам Ице. Предполагам ако прекарам през щаерската цев няколко хиляди чашки ще е супер. Да не забравяме че щаерската е на 200 изстрела ...новичка. Но за момента предимството на ЧЗ е че няма нужда да го чистя на 100 изстрела кат щаерската цев.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Щаерската цев като се сраноти щее страшен бръзнач но всички знаем че са доста претенциозни към чашкии и искат чистене на 150 200 изстрела(поне повечето от тях). А чз е по всеядно. Това му е предимството според мен.
 

pellet

Редовен Потребител
Малко нощен-градински Фийлд Таргет :lol::lol:

Feinwerkbau 300 SU, ФТ поза (седнал), 20 метра, JSB Express 0.510

В първото кръгче са 10 изстрела, за да вляза малко в час ( аз, не пушката :) ) После още 30 изстрела, по един в кръгче.
Най-големия диаметър на всяко кръгче е 15мм ( 1 стотинка )

Въпреки скромния ми опит в хобито дотук и още по-скромните ми стрелкови умения, вече съм напълно убеден, че има два вида пушки - спортни (мачови) пушки и .... други пушки :) Просто спортните оръжия нямат нищо общо с "простосмъртните" пуцалки.
Фани 300 - в-е-л-и-к-о-л-е-п-н-а!

Поздрави на всички!
 

Attachments

  • FWB300su_20m_FT.jpg
    FWB300su_20m_FT.jpg
    165.3 KB · Прегледи: 76

andi

Редовен Потребител
вече съм напълно убеден, че има два вида пушки - спортни (мачови) пушки и .... други пушки

Това съм го казал много отдавна . В тях е заложено много опит , много време . много пари и много , много труд . И много надежди .
Хора които са били състезатели в някакъв индивидуален спорт ще ме разберат .
Затова и фирмите които мога да правят такива пушки се броят на едната ръка.

ПП . Ненапразно Фани 300 се води Кралицата на ПП . Истинска легенда е сред разбиращите .
 

slavev68

Потребител
Здравейте , гледах снимки , гледах тубе- то па взех една тухла , седнах в двора и запуцах . Приклада , крайно неудобен за тая позиция ( измъчено подобие за ФТ . :)))) Та това ми е първия измъчен опит за тоя тип стрелба . Диаметъра на мишената 45 мм.

Нещо обърках със снимката :)
Горе - 10 чашки , долу - 13 бр.
 

Attachments

  • E3295AFC-8614-4108-BA6F-F9FFAC0DBA15.jpeg
    E3295AFC-8614-4108-BA6F-F9FFAC0DBA15.jpeg
    188 KB · Прегледи: 81
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
Тая мишена може да е добра а може и да е много лоша в зависимост от много фактори които не си упоменал.
С каква пушка стреляш, какви чашки използваш, скорост, поза, на закрито, на открито, атмосверни условия и т.н.
 

slavev68

Потребител
Тая мишена може да е добра а може и да е много лоша в зависимост от много фактори които не си упоменал.
С каква пушка стреляш, какви чашки използваш, скорост, поза, на закрито, на открито, атмосверни условия и т.н.
Кал. 4,5 . Пушката - самоделка. Според мен е хубава , но приклада неудобен ( в момента работя по пасването му за мен - пак самоделна изработка :))) ) .Чашки жсб 0,457 . Стрелях на двора при 8 градуса температура . Бих казал тихо време .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Предвид това, че стреляш за пръв път от ФТ на тези дистанции и неудобната за тази цел пушка, резултатът ти е много добър според мен.
Поздравления.
 
  • Харесвам
Reactions: kid

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте , гледах снимки , гледах тубе- то па взех една тухла , седнах в двора и запуцах . Приклада , крайно неудобен за тая позиция ( измъчено подобие за ФТ . :)))) Та това ми е първия измъчен опит за тоя тип стрелба . Диаметъра на мишената 45 мм.
Дай снимки на пушката и кажи с какво е обурудвана, като цев, редутор и тнт. Мишената ти за 50м. е добра, аз в началото бях доволен ако уцеля листа. :D
 
Последна промяна:

slavev68

Потребител
Само нЕма ми се смеете ! :lol:
Още не е дооформено но сега пушката ми заспива . Преди това не можех да си опра бузата в приклада , оптиката оставаше високо с тия монтажи . Цевта е чз , редуктора не знам какъв е . Стрелям на 9 увеличение , понеже с него се побирам в два дота нагоре и два надолу от 18 до 65 м. На увеличение от 18 нагоре ми свършва скалата . :))))
 

Attachments

  • A708E2BB-D7A7-48D1-A9FD-B9B110897AE2.jpeg
    A708E2BB-D7A7-48D1-A9FD-B9B110897AE2.jpeg
    518.5 KB · Прегледи: 84
  • 0A30EBD2-0771-4483-958B-FBACFAC68BA9.jpeg
    0A30EBD2-0771-4483-958B-FBACFAC68BA9.jpeg
    130 KB · Прегледи: 85
Последна промяна:

slavev68

Потребител
Па нЕма ти се смеем... ;)
И ние сме минали по същия път.. :)
Аз навремето на Хасана бях сложил един стиропор и жената го "облицова" с черна кожа за да има "вид на изглед"
:D
Ехееее.... аз работя с благородни материали ( чимшир ) . :lol: Сега сериозно - това е изключително твърдо дърво , но след шкурка 120 ( няма дори нужда от по-дребна ) става , като стъкло ! Може някой да се възползва от това инфо. :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Само нЕма ми се смеете !
Защо да се смея, аз нямам излишни пари, и сам си правя прикладите. :-[
Имам един клон чимшир Ф 60мм. който съхне на прозореца ми от 9 години, занимавам се и с дърворезба. :rolleyes:
 
Нагоре