Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Ivory

Потребител
Не се гипсирайте,важното че не могат да ви вземат пушката освен ако не сте застреляли някой ,пуцайте си на спокойствие. :rambo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не знам защо използвате термина регистриране. Уведомлението няма нищо общо с регистрирането,освен че и двете се правят в служба КОС.
 

FreeMan

Редовен Потребител
didarai написа:
ininia написа:
Ивластимащите ако искат те закачат или не - тяхно усмотрение.
..
Просто 100 % от униформените не познават законите които трябва да съблюдават дали ние спазваме.Като им заговориш като човек знаещ повече от тях по материята........слушат и изпълняват ;)

Точно така е.
Освен това не може да те накара да отиваш с него където и да е без заповед за задържане. Има ли задържане (което в случая е без причина) има и жалби и съд и снакции за неправомерно задържане.
До сега не съм чул някой да е рискувал службата си в следствие на некомпетентността си.
Стреляйте си и като дойдат си общувайте приятелски, ако се правят на мъже трябва да разберат че си знаеш правата и може да се получи и друг развой - за тях.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
njatanasow написа:
Не знам защо използвате термина регистриране. Уведомлението няма нищо общо с регистрирането,освен че и двете се правят в служба КОС.

Да прав си - термина е "уведомление". Но аз споделих , че без значение от найменованието бланката която ми дават да попълвам в КОС, отдолу с печатни букви пише оръжието е над 24 джаула съгласно чл...еди кой си от закона. Та няма как без да съставя документ с невярно съдържание само и само за да входирам уведомление за тази пушка с до 16 джаула.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Аз моя Иж го уведомих нищо,че и на него му липсват бая Дж. по причината,че нямах документ за закупуването му,а понякога искат.
2 пъти са ме проверявали не съм имал проблеми разбрани хорица.
 

breat

Новодошъл
привет, имам кометка 400 обаче нямам никакви документи за нея, не трябва да я регистрирам защото няма 24дж. ама ако ми я откраднат как да докажа че е моя ако впоследствие бъде открита :)
 

vladi_k

Потребител
breat написа:
привет, имам кометка 400 обаче нямам никакви документи за нея, не трябва да я регистрирам защото няма 24дж. ама ако ми я откраднат как да докажа че е моя ако впоследствие бъде открита :)
Спокойно! Рискът да бъде намерена е минимален! ;)
Аз се оглеждам за като твоята кометка! Но все още не съм я открил! Сподели впечатления моля! :)
 

ToHKa

Редовен Потребител
Закони не закони,поредния инцидент с въздушна пушка днес,простреляно момче на футболно игрище,съчмата е минала от 2 страни на ръката като през сиренце.Заподозряния се оправдава със стрелба по връбчета..... .Зачестяват случаите,а медиите и репортерите кладът здраво огъня с думи като "невъзпрепядствената продажба на въздушно..." ...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ToHKa написа:
Закони не закони,поредния инцидент с въздушна пушка днес,простреляно момче на футболно игрище,съчмата е минала от 2 страни на ръката като през сиренце.Заподозряния се оправдава със стрелба по връбчета..... .Зачестяват случаите,а медиите и репортерите кладът здраво огъня с думи като "невъзпрепядствената продажба на въздушно..." ...
даже и още един случай на уцелено дете на 5 години от пиян келеш на 23 години :wall: уцелил го в главата :eek: и медиите наистина намилват яко :mad:
 

st_beer

Редовен Потребител
Те всеки ден стават катастрофи,блъскат хора,деца и т.н. Колите ги карат хора без книжка,пияни и т.н. Нали няма да забранят да караме колите си заради подобни инциденти направени от други хора. Отпуснете се и не се напрягайте да не скъсате някой менискус ;) ;)
Има си закони и който не ги спазва си поема отговорностите. Никой няма да дойде по къщите ни и да ни търси отговорности заради това ,че някой малоумници стрелят по хора или в населените места.
 

Карлсон

Потребител
Станимир е прав, умната и разумната, не се кахърете за чуждата глупост... :) Уведомявайте си пушките и пистолетите, нищо че са малко джаули, аз съм имал сума проверки по поляните - вадиш бележката и като разберат, че си прочел предварително правата си и задълженията си нахлюпват шапките и кой от къде е.. :goodbye: И пред вкъщи сутрин е черно от свра.. , ама скърцам само със зъби и ги реда на майка... :yes: Айде със здраве... :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Боже, Боже ..... вие въобще май не загрявате, че не ни пука дали някой ще ми дойде на проверка ами да не вземат да затягат още положението с ВО-то ........ний на нас си взехме да си даваме акъл дето се познаваме, до къде я докарахме ........как и да е, не ми се коментира повече :( Трийте постовете ако прецените !
 

ToHKa

Редовен Потребител
soundmax написа:
Боже, Боже ..... вие въобще май не загрявате, че не ни пука дали някой ще ми дойде на проверка ами да не вземат да затягат още положението с ВО-то ........ний на нас си взехме да си даваме акъл дето се познаваме, до къде я докарахме ........как и да е не ми коментира повече :( Трийте постовете ако прецените !

Само soundmax ли мисли в правилна посока ?

st_beer ,не бъркай световната икономика (автомобилен транспорт, автомобили и горива ,съответно свързани с тях инциденти ) с хоби ,спортна стрелба с въздушно оръжие на свободна продажба. Идеята е да не се натяга положението и достъпа до това хоби. Това е
 

st_beer

Редовен Потребител
ToHKa написа:
st_beer ,не бъркай световната икономика (автомобилен транспорт, автомобили и горива ,съответно свързани с тях инциденти ) с хоби ,спортна стрелба с въздушно оръжие на свободна продажба. Идеята е да не се натяга положението и достъпа до това хоби. Това е
Ти (ние) с какво можем да спомогнем за това да не се натяга положението като има малоумници да стрелят по деца (хора). Да си чешем и трием клавиатурите с нищо няма да променим нещата. Решат ли да натягат ще го направят.И да затегнат положението който си му е хоби това ще си мине по определения ред и ще си извади това което ще изискват за да упражнява хобито.Това е положението.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Е нищо не съм казал де,няма какво да сторим,просто според мен примера ти беше неточен,а аз написах отекчението,разочарованието и недоволството си. Peace .
 

Карлсон

Потребител
@ТоНка, ние идеята я разбрахме каква е, кажи ти какво предлагаш... Да организираш протест, подписка, среща с министъра на отбраната или направо референдум - не на затягането на покупките на въздушки... Или вариант Б - давай да купуваме Айшета и да ги крием под дюшека, докато е лабаво положението с покупката на ВО... Те ако решат закона го приемат за две кафета време и до там и нали се сещаш че всеки може да влезе и да чете какви тъпотии пишем тука...
 

ToHKa

Редовен Потребител
Що се търсите под вола теле,мисля,че бях ясен,нищо не целя с коментарите си,първия ми пост беше информационен,иии айде пак захапахте...


Нищо не предлагам! Стрелям си и тва е.

Поздрави :)

Ето го случая, 2-я клип :

http://novanews.bg/news/view/2014/06/05/77131/мъж-простреля-дете-с-въздушна-пушка/?utm_source=news&utm_medium=link&utm_campaign=hot
 

rosento

Потребител
st_beer написа:
ToHKa написа:
st_beer ,не бъркай световната икономика (автомобилен транспорт, автомобили и горива ,съответно свързани с тях инциденти ) с хоби ,спортна стрелба с въздушно оръжие на свободна продажба. Идеята е да не се натяга положението и достъпа до това хоби. Това е
Ти (ние) с какво можем да спомогнем за това да не се натяга положението като има малоумници да стрелят по деца (хора). Да си чешем и трием клавиатурите с нищо няма да променим нещата. Решат ли да натягат ще го направят.И да затегнат положението който си му е хоби това ще си мине по определения ред и ще си извади това което ще изискват за да упражнява хобито.Това е положението.
Така е бях забравил за този случай http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4097039
 

swafff

Новодошъл
Здравейте на 14(имам лична карта) съм искам да питам имам ли право да си взема въздушен пистолет?
Благодаря предварително.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре