Заглушител (moderator, supressor)

Gadnqra

Редовен Потребител
Добре де, дори и така да е, като го гледам, дължината е същата, като на другите модератори, които се предлагат. Пак не разбирам, с какво е по-различен от тях.
 

Djack

Редовен Потребител
Добре де, дори и така да е, като го гледам, дължината е същата, като на другите модератори, които се предлагат. Пак не разбирам, с какво е по-различен от тях.
Не знам, освен отворите на преградите да се разширяват към предната тапа, друго не виждам.
 

dani62

Потребител
Колеги,попаднах на датски огнестрелни модератори Нилсен.Версията Фриц/ без
нахлузване/дали ще работи.Цените от сайта им са прилични.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Колеги,попаднах на датски огнестрелни модератори Нилсен.Версията Фриц/ без
нахлузване/дали ще работи.Цените от сайта им са прилични.
То и в българия се продават огнестрелни супресори за намаляне на звука но за да го купиш трябва служба КОС да ти даде документ.Но незнам дали изобщо може да издадат такъв документ за въздушно оръжие.Нека ако някой от форума ако е питал или знае да каже.

Иначе примерно този супресор който е на смешната цена от 180 лева е със уникално качество и е напълно модуларен като в същото време е изключително лек.Ако има вариант да се сложи заглушител то никой няма да си купи повече модератор.
 

Djack

Редовен Потребител
Ако има вариант да се сложи заглушител то никой няма да си купи повече модератор.
Това какво означава? Дали ще е супресор, модератор или заглушител, функцията му е все една и съща! Различно може да е качеството и степента на заглушаване при всеки един от тях.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Това какво означава? Дали ще е супресор, модератор или заглушител, функцията му е все една и съща! Различно може да е качеството и степента на заглушаване при всеки един от тях.
С малката разлика че супресора/заглушителя трябва да охлади все още разширяващите се газове,да държи на малко по-голямо налягане(170 MPa .22 LR) от въздушните оръжия(25MPa max) и да не си променя структурата от високите температури.

Заглушителя от горния ми пост ако се сложи на PCP пушка съм сигурен че ще е по-тих от всеки модератор на пазара(дупките вътре в .22 калибър са 6.3мм по цялата дължина).Дупките на купешки модератор си ги виждал какви диаметри са.

Ако някой иска да сложи модератор на огнестрелно да пробва как ще работи.
 

Djack

Редовен Потребител
Нищо никъде не трябва да се охлажда. Идеята е да има голям обем след дулния срез, в който да се разшири и забави газа издухващ проектила. Без значение дали е от мощно ПЦП или огнестрелно. Колкото по-завихрен, толкова по-бавен. Охлаждането е вторичен ефект, който помага газа да намали обема си и да закъснее, ама не знам дали изобщо става с нужната скорост, за да се отрази на заглушаването. Колкото до дупките, колкото са по близки до калибъра, толкова е по ефективен модератора, супресора или заглушителя.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Нищо никъде не трябва да се охлажда. Идеята е да има голям обем след дулния срез, в който да се разшири и забави газа издухващ проектила. Без значение дали е от мощно ПЦП или огнестрелно. Колкото по-завихрен, толкова по-бавен. Охлаждането е вторичен ефект, който помага газа да намали обема си и да закъснее, ама не знам дали изобщо става с нужната скорост, за да се отрази на заглушаването. Колкото до дупките, колкото са по близки до калибъра, толкова е по ефективен модератора, супресора или заглушителя.
Ето клипче човека се е потрудил и е снимал какво точно става след като излезе проектила от супресора и е изчислил че задържа и изхвърля газовете около 15 милисекунди.Снимал го е така че да се вижда налягането докато излиза проектила и газа.След което е снимал с термокамера.
Ето другото клипче в което снимат какво става вътре в експериментални супресори с прозрачна външна тръба.Забележи колко добре работи дизайна който показват на 03:30 мин.
 

Djack

Редовен Потребител
Ето клипче човека се е потрудил и е снимал какво точно става след като излезе проектила от супресора и е изчислил че задържа и изхвърля газовете около 15 милисекунди.Снимал го е така че да се вижда налягането докато излиза проектила и газа.След което е снимал с термокамера.
Ето другото клипче в което снимат какво става вътре в експериментални супресори с прозрачна външна тръба.Забележи колко добре работи дизайна който показват на 03:30 мин.
Аз съм ги гледал тези клипчета, а и сигурно повечето от колегите тук. Кое ти се стори по-различно или в противоречие на това което казах по-горе?:cheers:
 

radosten

Потребител
Колеги, къде в Бургас, мога да тествам, качествен модератор. Имам, но не ме удовлетворява звукът. Става въпрос за 5.5 (22) под 100 j Да става и за 6.35. Благодаря предварително.
 

emci74

Редовен Потребител
Имам ДониФл, само резбата не знам дали ще пасне за твоята пушка . Моят е с 1/2 unf, обади се, ако ти върши работа.
 

radosten

Потребител
Имам ДониФл, само резбата не знам дали ще пасне за твоята пушка . Моят е с 1/2 unf, обади се, ако ти върши работа.
K
Имам ДониФл, само резбата не знам дали ще пасне за твоята пушка . Моят е с 1/2 unf, обади се, ако ти върши работа.
Kral Arms, мисля , че е 1/2
 
Нагоре