Въпроси.. Точност при стрелба

NoricafanDragon

Потребител
Чудя се ако взема паста за полиране на метал и с водна шкурка нещо дали ще стане да пооправя надрания цилиндър + тва дори да не стане “перфектно” не мисля че е голям проблем и от толко съществено значение
 
Последна промяна:

NoricafanDragon

Потребител
Е да де първо ще го шкура с водна шкурка после с паста но дали трябва някаква специална паста вие да споделите..?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И ще придадеш на цилиндъра форма непозната на геометрията, която маншета няма да може да следи!
По-добре направи един водач, импровизирана шлайф глава и действай с винтоверта, дрелката, бормашината или струга.
 

NoricafanDragon

Потребител
Там където ще шкура и пастирам няма нищо общо с маншета защото е в задния край на цилиндъра мястото където се движи удебелената част на буталото. Само ме притеснява от “триенето на буталото” в този част на цилиндъра пастата която ще сложа да не стане на “извара”
 

lu-bo

Редовен Потребител
Да ги обереш означава леко да ги загладиш с шкурка.Не се опитваи да ги премахнеш напълно,защото ще увеличиш диаметъра на цилиндъра и ще стане по-лошо.Това ти обяснява колегата.
 

NoricafanDragon

Потребител
Мерси много за изчерпателните отговори.. Оръжието се пооправи и може да видим нещо позитивно в цялата история не е кой знае какво но за мен си е постижение стрелба на 7 чашки 15.5метра от маса.. Чашки Норика Мач

ПС. По отгоре колегата ми препоръча да си взема JSB DIABOLO EXPACT 0.930 чашки… признавам може би са едни от най добрите на пазара но ми се виждат скъпички препоръчаите неща по за всекидневието… Търся точност на около 30 метра не сила и пробивност. мерси
 

Attachments

  • BBF311AE-3483-44FA-899F-4905BD904329.jpeg
    BBF311AE-3483-44FA-899F-4905BD904329.jpeg
    293.8 KB · Прегледи: 48

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
ПС. По отгоре колегата ми препоръча да си взема JSB DIABOLO EXPACT 0.930 чашки… признавам може би са едни от най добрите на пазара но ми се виждат скъпички препоръчаите неща по за всекидневието… Търся точност на около 30 метра не сила и пробивност. мерси

Опитай H&N Field Target Trophy.
 

xpresident

Редовен Потребител
за тези медните става въпрос нали
Не, за оловните без медно покритие.
Маи маи ако искам точност на големи разстояния 25-30 метра няма да стане с чашки за жълти стотинки
То и с пушка за жълти стотинки няма да стане, ама тренирай сега с тази.
 

rivan

Редовен Потребител
Пробвай чашките spoton dome, при мен до 35-40 метра групират добре, е верно на ПЦП, но все пак... Цената им е около 9 лв.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Понякога се чудя каква е тази мания да се гонят големи дистанции с такива пушки. Поне на мен и стрелбата на къси дистанции ми носи удовлетворение, когато съм си поставил цел. Да направиш 5 последователни в 1 дупка на 10м си е равносилно на 1-2ст група на 20м и си е предизвикателство (за мен :) )
Когато пушката позволява по-точна стрелба (някоя безоткатна), на близко разстояние стрелям прав или седнал на столче и пушката в ръце, защото е безинтересно с такъв вид пушка, подпряна, на такава дистанция.
Примерна цел за постигане: 15 последователни на 15м, в цел с диаметъра на 2ст. Като почнеш да е постигаш по-често, намаляш размера на 1ст.
 

redsox

Редовен Потребител
Ае не си е лошо. Аз ако уикенда съм успял да направя 10 в 1ст на 30м с Вайха после цяла седмица ми става гот като се сетя:) не става всеки път ама като стане съм като малко дете със захарно петле.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ае не си е лошо. Аз ако уикенда съм успял да направя 10 в 1ст на 30м с Вайха после цяла седмица ми става гот като се сетя:) не става всеки път ама като стане съм като малко дете със захарно петле.
WH97K в 4.5 ? :)
 
Нагоре