Вицове и смешки

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ядрена война, останали са живи само мъж и жена. Мъжът казва:
- Гладен съм.
Жената се протяга и му откъсва ябълка. Мъжът припряно я прекъсва:
- Дай да не започваме пак всичко отначало, а?!
1691940951261.jpeg
 

tvt1968

Редовен Потребител
- Гинке, мъжът ми отиде за риба и вече втори ден го няма.... Сигурно ми изневерява с някоя.
-Ееее... стига ма, Данче, защо все най-лошото си мислиш? - може да се е удавил....
 

diadowanio1

Редовен Потребител
През 1986г.в училище вече имаше два огромни компютърни кабинета оборудвани с "Правец
Когато следвах в МЕИ то 1972 изучавахме компютърно програмиране .Това ,което сега правя с едно натискане на бутон ,например Enter,тогава се уморяваш от писане .Че имаше и няколко компютърни езика: Алгол.Кобол,Фортран ,Бейсиг.Влизал съм в компютърната зала на ЗЗУ Стара Загора ,където имаше огромни дискове с магнитна лента (демек паметта и то с капацитет сигурно до 500 Мб).И като си помисля ,че сега на едно малко картонче (микрокарта ) са вкарани стотина такива зали с огромни ролки с магнитна лента
 

незнайко

Редовен Потребител
1692014307268.jpeg
Българският език - най-богатият
Събрали се учени – лингвисти на симпозиум, за да обсъждат езиковите проблеми. По едно време така се обърнала посоката на дискусията, че всеки взел да хвали колко съвършен е неговият език, как дадено чувство можело най-добре да се изрази и т. н. Нашият представител слушал, слушал, па накрая му писнало да слуша глупости, станал и теглил следната реч:
„Дами и господа, моите почитания към вашите езици, но няма по-богат и цветист език от българския. Ето тук съм ви приготвил няколко примера в подкрепа на твърдението ми:
1. Кажете, има ли някой език на тази планета, на който да има дума, означаваща нещо средно между „капе“ и „тече“? Няма такъв. Аз съм проверил специално. А на български има – „църцори“.
2. Има ли някой език, на който да има 4 степени на сравнение – няма. А на български има – далече, по-далече, най-далече, на майната си. Или – готина, по-готина, най-готина, бафмааму.
3. Има ли език, в който да има минало незапомнено време? Хе хе – няма. А на нашенски има – Бил съм се напил.
4. Имате ли вие бъдеще евентуално време в миналото? Нямате. А ние имаме – щял съм бил да работя.
5. Колко начина имате по заобиколен начин да кажете „не знам“, когато ви питат нещо? Общо взето всичките се свеждат до един: „I don't know“ „No idea“ „I got no clue“. А вижте ние колко по-заобиколно можем да го кажем: „Казва ли ти някой!“, „А сега де!“, „ебеш ли му мамата!“, „а – сега ме хвана!“
6. И накрая, господа – хайде кажете – има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има – това е думата „такова“.
На последната 6- та точка американският делегат не повярвал и казал „Не го вярвам това, че една дума може да замести коя да е дума в езика, аз лично ще проверя това!“
Разбира се Mr. Smith заповядайте в БГ да проверите!
И така мистър Томас Смит хванал самолета, прелетял океана и още веднага на аерогара София решил да пробва вълшебната дума. Отишъл на информацията и казал: „Моля ви, таковайте ми едно такси“ – няма проблем, служителката набрала един номер и таксито пристига.
Изненаданият Мистър Смит се качва в таксито и казва на шофьора:
„Моля ви таковайте ме до най-луксозния хотел в София“ – няма проблем – бум в Шератон. Още по-изненадан отива на рецепцията и казва:
„Моля ви таковайте ми една стая за 5 нощувки“ – няма проблем регистрират го дават му ключа и момчето му занася багажа до стаята. Томас е като треснат, но продължава да тества думата не вярвайки на ушите и очите си – сяда в ресторанта и казва:
„Моля ви таковайте ми мешана такова с шопска такова и едно такова Каберне Совиньон“ – след малко иде мешаната скара, шопската салата и виното.
„Oh my God, he was right – it really works“ признал накрая Тома неверни. На сутринта станал и тръгнал към банята, но се сетил, че предишната вечер му направила впечатление една старинна сграда недалеч от хотела и един минувач го информирал, че това е Централна Баня, та нашият човек решил да я пробва как е, щото в неговата модерна държава няма такива работи. Влезнал човека да се къпе, но там нямало четка с дълга дръжка, с която да си търка гърба и той помолил един пич да му сапуниса гърба с думите
„Моля ви, таковайте ме отзад“. При което оня се оказал услужлив човечец – (ми чужденец все пак – няма да го оставим с впечатлението, че не сме гостоприемни я!) – и съответно го „таковал“.
Томас Смит останал доста изненадан от събитията, но си замълчал (все пак чужда държава, може пък тук това да е нормално) и като се върнал в Щатите – споделил си преживяванията, при което доцент Ганев се плеснал по челото и казал:Ооо,аз забравих да ви предупредя колега, че „таковане“ се спряга неправилно на гол гъз …
 
Последна промяна:

tvt1968

Редовен Потребител
Млад лейтенант, току що завършил военното училище, трие със спирт оптическата леща на снайпера.
- Какво правиш? Какво ви учат вас в училище?
- Ами изтривам с тънък слой, както ми наредихте. Взимам парчето плат, сипвам спирт върху него и трия.
- Не се прави така! Гледай мен!
Капитанът взима чаша, напълва я със спирт, изпива го на един дъх, след това издишва върху лещата и започва да трие.
- ТАКА се трие с тънък слой!
 

tvt1968

Редовен Потребител
Кварталния разговаря с дядо, който незаконно вари ракия:
- Бай Кольо, престани да вариш ракия!
- Варил съм, варя и ще варя!
- Ще те затворя.
- Синът ми ще вари.
- И него ще затворя.
- Внука ще вари.
- И внука....
- Дотогава ще съм излязъл...

Отишъл депутат на предизборна агитация в едно село. Казал си той речите, ама се мръкнало и решил да остане вечерта и да си тръгне на другия ден. Седнали в селската кръчма с част от електората, хапнали, пийнали... ама понеже депутатът бил свикнал само с качествен алкохол, ударил го първака в главата и той решил да се прибере. Ама не стигнал - проснал се край пътя и заспал.
Събудил се сутринта и какво да види - няма му го ролекса. Ядосал се той, обадил се тук-там и след два часа пристигнали полиция, НСБОП и започнали да претърсват селото. Тук ролекс, там ролекс - най-накрая го намерили в селския овчар.
- Кажи сега, къде намери тоя Ролекс? - попитал го депутатът.
- Епа, найдох го. - отвърнал овчарят. - Сноще, доде прибирах овците, гледам един пиян спи покрай пътя. Викам си, що да става зян чиляка, и го онодих. После извиках батя ми, и той го оноди, два пъти. И братчедите, и те по реда си минаха. А часовника го взех за спомен.
- Мдаа, - казал депутатът. Хубав часовник, ама не е моя.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Един младеж решил да постъпи в манастир. Игуменът му казал:
- Момче, решението ти е похвално! Но искам да знаеш, че тук правилата са много строги! Длъжен си да спазваш обет за мълчание!
На всеки пет години - имаш право само на две думи!
И така, младият мъж станал монах. След пет години казал:
- Студена храна!
И започнали да му стоплят ястията.
След още пет години се обадил:
- Твърдо легло!
И му дали по-мек креват.
След още пет години обявил:
- Аз напускам!
Игуменът поклатил разочаровано глава:
- Ами, честно казано - никак не съм учуден! От петнайсет години насам - не престана да мрънкаш!
 

незнайко

Редовен Потребител
- Ами съседът Пешо дъни сръбско, а е вече 23.30. Утре е работен ден все пак.
- Ще предадем на органите. След половин час...
- Ало, тук е 112. Какъв е проблемът?
- Ами аз пак за съседа Пешо...
- Предали сме на органите, но в момента нямат свободни патрули. Веднага щом могат, ще дойдат. След още половин час...
- Ало, тук е 112. Какъв е проблемът?
- Еми аз такова...за съседа Пешо...
- Ама нали ви казахме, че няма свободни патрули, ще пратят когато има свободни!
- Е да де, аз да ви кажа, че няма смисъл да пращате.
- Е, защо!?
- Ами гръмнах го!
След три минути пред блока се струпват пет- шест патрулни коли. Намират съседа Пешо жив и здрав у тях - пиян- залян дъни сръбско... Слизат при съседа.
- Ти що лъжеш, че си го гръмнал?
- А вие що лъжете, че нямате свободни патрули?..
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Срещнали се една французойка ,една немкиня и една българка (казвала се Айше) и се разприказвали .Французойката казала "..аз до скоро перях на ръка ,ама казах на мъжа си ,че не мога повече.Три дена не го видях и на третия ден пристигна с нова пералня .."
Немкинята и тя казала на мъжа си ,че повече няма да пере на ръка.И кво стана попитали другите ? "..Ами три дена не го видях и на третия ден пристигна с домашна прислужница ...". Айшето и тя рекла "..ами и аз казах на Асан ,че няма да пера повече на ръка .Три дена не го видях ,ама на четвъртия почнах вече да виждам ...":wall:
 
Нагоре